Komornik pobiera pieniądze ze świadczeń, z których nie powinien.

Witam
jestem osoba niepracującą, mam 500 + i alimenty. Nie mam pism od komornika wiec nawet nie mam sygnatury. Pobrał pieniądze ze świadczeń, z których nie powinien. Napisałam pismo o zwrot z wydrukowanymi wpływami z rachunku bankowego , komornik nawet nie odpisał.
Co zrobić w takiej sytuacji? Powiadomić tez bank ? Dodzwonić też się nie można.
anonim cytuj
19-11-2023
Pobrał pieniądze ze świadczeń, z których nie powinien

Na jakiej podstawie?
komornik nawet nie odpisał

W wyznaczone dni tygodnia komornik przyjmuje strony. Sprawdź kiedy i skontaktuj się z nim osobiście.
 
anonim cytuj
19-11-2023
Co zrobić w takiej sytuacji? Powiadomić tez bank ?

Tak. Przejść się do banku i wyjaśnić problem. Być może widzisz jedynie zapisy techniczne banku a samo zajęcie może powodować pewne ograniczenia w korzystaniu z rachunku czy wypłat środków (różnie jest w bankach). Środki o których piszesz nie podlegają zajęciu to raz a dwa co miesiąc masz kwotę wolną od zajęcia (2700 zł). Dlatego dziwi mnie fakt, że bank przekazał środki komornikowi. Żeby poznać problem musiałbym znać historię i saldo rachunku.
Bank pewnie będzie zasłaniał się tym, że środki po wpływie na rachunek tracą swój pierwotny charakter (o ile doszło do przekazania środków).
Komornik nie pracuje sam. W kancelarii są zatrudnieni pracownicy. Dlaczego nie dzwonisz w tej sprawie?
To jednak wcale nie zwalnia cię z zapłaty zadłużenia. Powinnaś o tym pomyśleć.
 
anonim cytuj
19-11-2023
Jeżeli chodzi o świadczenie 500+ to bank nie może się tak tłumaczyć, ponieważ pieniądze z tego świadczenia nie podlegają zajęciu i tych środków bank nie może przekazać komornikowi. To samo dotyczy m.in. świadczeń z NFAL.
Inaczej sprawa się mam z alimentami płaconymi bezpośrednio przez zobowiązanego. Co prawda alimenty też nie podlegają zajęciu, ale tutaj pozostaje kwestia czy bank wiedział, że są to alimenty.
Tak jak kolega napisał, najpierw musisz ustalić w banku czy faktycznie doszło do przelewu środków do komornika (przy pierwszym potrąceniu bank przetrzymuje środki przez 7 dni, zanim przekaże do komornika), czy tylko na rachunku powstał zapis techniczny pomniejszający saldo rachunku o wartość zadłużenia, a do żadnego przekazania środków nie doszło.
Jeżeli bank przekazał środki do komornika, to masz prawo wystąpić do sądu o zwolnienie tych środków spod egzekucji, a odpis pisma kierowanego do sądu prześlij do komornika.
 
anonim cytuj
19-11-2023

Sugerowane Tematy

Ponaglenie w zabraniu rzeczy po wynajmie.
W kwietniu tego roku wypożyczyliśmy z mężem "słownie" garaż znajomemu na miesiąc czasu . Jest już wrzesień rzeczy nie zostały nadal zabrane po kilkukrotnym ponagleniu i nie ma z tą osobą kontaktu . Co można zrobić żeby rzeczy usnąć , jakie kroki podjąć ?...
Umowa użyczenia.
Bardzo proszę o poradę w kwestii wynajmu mieszkania. 1) Wynajmuję bratu mieszkanie. Po jego stronie są wszystkie opłaty (czynsz, woda, prąd).Nie mam z tego żadnych korzyści materialnych. Czy muszę taką sytuację zgłosić do US? 2) Czy mój brat będąc zameldowany w mieszkaniu ,które mu wynajmuję na podstawie ustnej umowy ,nie posiada do niego żadnego tytułu prawnego może występować o dodatek mieszkaniowy?...
Cofnięcie pozwu.
Witam, proszę o pomoc. Jakiś czas temu moja mam dostal nakaz sadowy plus odsetki. Został napisany sprzeciw od nakazu. Dlug został splacony w całości plus odsetki i koszty. Powód cofnął pozew, tylko nie wiadomomo czy w calości. Kuzyn napisał pismo o umorzenie sprawy i zeby ewentulane koszty sprawy w tym zastepstwa zwocił powod i zeby sprawa miala tryb niejawny. Mama się nie chce stresować bo na logikę nie wiemy co mecenas napisał. wierzycielem w...
Umowa zlecenie.
Dzień dobry, zastanawiam się, czy umowa zlecenie, w której strony nazywane są odpowiednio pracodawcą i pracownikiem, określa się wymiar etatu, zajmowane stanowisko, czy wprost w swojej treści odwołuje się do konkretnych artykułów z Kodeksu Pracy jest uznawana za umowę o pracę i w związku z tym podlega pod Kodeks Pracy, czy jednak z uwagi na charakter cywilno-prawny umowy-zlecenie należy ją rozpatrywać pod kątem cywilnym, a więc zastosowanie do ni...

Wyszukiwarka