komornik zajął całe wynagrodzenie

Czy komornik moze zajac cale wynagrodzenie? Mąż ma umowe zlecenie na 200zl a komornik zabral 500 i z czego teraz zyc? A do domu zadne pismo nawet nie przyszlo od komornika
anonim cytuj
16-11-2020
Jak mąż wykonuje zlecenie (ma podpisaną umowę zlecenie), to nie ma wynagrodzenia, tylko wierzytelność. Jest to umowa cywilnoprawna, więc komornik ma prawo zabrać całość wierzytelności.
Lepiej przejść się do komornika i porozmawiać z nim oraz zadeklarować spłaty w ratach. Można powiedzieć, że umowa zlecenie jest niezbędna do uzyskania minimum socjalnego. W ten sposób, dług będzie spłacany oraz mężowi coś zostanie (wilk syty i owca cała).
Co do zajętej wierzytelności, komornik nie odda pieniędzy, które zabrał, ale nie powtórzy się to w przyszłym miesiącu.
 
anonim cytuj
16-11-2020
Ma umowe zlecenie na 200zl wiec czemu zabral wiecej? A druga rzecz to do nas nic nie przyszlo wiec nawet nie mamy jak sie skontaktować
 
anonim cytuj
16-11-2020
"zabrał" mu z konta, tak?
 
anonim cytuj
16-11-2020
Nie do końca. Mąż pracuje w glovo i ma umowe z partnerem ktory robi przelewy. Rano Partner napisal do męża ze przelew zostal wyslany w piatek a godzine pozniej na email napisali ze przelew nie wyszedl bo ma komornika i wyslali wszystko komornikowi
 
anonim cytuj
16-11-2020
Przy umowie zlecenie komornik ma prawo zajac calosc
 
anonim cytuj
16-11-2020
Czyli, jak dobrze rozumiem, komornik zajął także mężowi konto. Każdy wpływ (który nie jest odpowiednio zatytułowany) będzie przelewany do komornika.
Partner przelał wszystko zgodnie z umowa zleceniem, a to bank działa zgodnie z dyspozycją komornika.
J/w - przy umowie zlecenie nie ma kwoty wolnej od zajęcia, można jedynie iść przedstawić sytuację komornikowi.
 
anonim cytuj
16-11-2020
Przy umowie zlecenia co do zasady zajęciu podlega całość. Ograniczyć zajęcie można wówczas kiedy dłużnik wykaże że ów dochód to jedyne źródło utrzymania i do tego jest periodycznie wypłacane.
 
anonim cytuj
16-11-2020
Mam długi od dłuższego czasu i znalazłem świetny serwis scorector com, który pomaga mi się ich pozbyć dzięki kursowi finansowemu. Już na początku kursu dowiedziałem się wielu przydatnych informacji i już zacząłem trochę pozbywać się długów. Polecam wszystkim.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Czy komornik moze zajac cale wynagrodzenie? Mąż ma umowe zlecenie na 200zl a komornik zabral 500 i z czego teraz zyc? A do domu zadne pismo nawet nie przyszlo od komornika


W świetle polskiego prawa komornik faktycznie ma prawo do zajęcia wynagrodzenia za pracę, jednakże nie bez pewnych ograniczeń. Przy uwzględnieniu Twojej sytuacji:

Rodzaj umowy: Jeśli Twój mąż ma umowę zlecenie, to rzeczywiście, w oparciu o art. 844 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, dochód z umowy zlecenia podlega egzekucji. Jednakże nie oznacza to automatycznego zajęcia całej kwoty.

Kwota wolna od egzekucji: Zgodnie z art. 831 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, z wynagrodzenia za pracę, emerytury, renty, stypendium oraz z innych dochodów o charakterze związanym z pracą zawodową, wynagrodzenia za pracę wykonaną na podstawie umowy zlecenia oraz umowy o dzieło z wyjątkiem wynagrodzenia z tytułu umowy agencyjnej, umowy o świadczenie usług oraz umowy o dzieło, której przedmiotem jest przeniesienie praw autorskich, komornik nie może zająć więcej niż 50%.

W przypadku umowy zlecenia, jak to ma miejsce u Twojego męża, kwota wolna od egzekucji nie obowiązuje, co oznacza, że całe wynagrodzenie może zostać zajęte przez komornika. Niemniej jednak komornik ma obowiązek wziąć pod uwagę sytuację materialną dłużnika.

Brak pisma od komornika: W przypadku postępowania egzekucyjnego, komornik ma obowiązek dostarczenia odpowiednich pism, w tym nakazu zapłaty oraz postanowienia o wszczęciu egzekucji. Jeżeli nie otrzymaliście takiego pisma, warto zweryfikować to z komornikiem lub sprawdzić w sądzie, który wydał tytuł wykonawczy.

Mąż pracuje w glovo i ma umowe z partnerem ktory robi przelewy. Rano Partner napisal do męża ze przelew zostal wyslany w piatek a godzine pozniej na email napisali ze przelew nie wyszedl bo ma komornika i wyslali wszystko komornikowi


W przypadku zajęcia wynagrodzenia przez komornika, bank działając zgodnie z dyspozycją komornika przekazuje zasądzone środki wierzytelności na konto komornika, a nie na konto dłużnika. Warto wiedzieć, że jeżeli komornik zajął rachunek bankowy, wszystkie przyszłe wpływy mogą być również zajmowane.

Rekomendacje:

Skontaktuj się z komornikiem, który prowadzi egzekucję wobec Twojego męża. Dowiedz się o źródło długu, czy wszystkie czynności zostały prawidłowo wykonane oraz czy istnieje możliwość ustalenia planu spłaty długu w ratach, co może pomóc w zabezpieczeniu części dochodu dla Twojego męża.

Sprawdź, czy możesz skorzystać z pomocy doradcy dłużników lub organizacji pozarządowej oferującej wsparcie osobom w trudnej sytuacji finansowej.
 
anonim cytuj
28-08-2023

Sugerowane Tematy

Alimenty
Płacę alimenty na córkę, 19l. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie mam z nią kontaktu. Nie mogę w żaden sposób dowiedzieć się czy pracuje, czy się uczy. Jakie mam możliwości prawne, aby się tego dowiedzieć? ...
Co naprawia najemca, a co wynajmujący?
Wynajmuję mieszkanie, pani zadzwoniła i powiedziała, że zepsuła się pralka. Kto ma pokryć koszty naprawy? Wynajmujący czy najemca? Dodam, że pralka była sprawna jak umowa była podpisywana....
Pozew o rozwód z alimentami.
Złożyłam pozew o rozwód razem z alimentami i ograniczeniem praw ojcu.(napisany przez radcę prawnego, powiedziała żeby wszystko, za jednym razem złożyć). Mąż nie odebrał pozwu, wynajęłam komornika, który nie dostarczył również pisma, pod wskazany adres, ponieważ teściowa ukrywa mojego męża, twierdzi że tam nie mieszka, a mieszka i to cały czas, ponieważ nie pracuje.... mam dowody, że tam przebywa oraz inna korespondencja polecona do niego zostaje...
Jak rozliczyć PIT w imieniu niepełnoletniego dziecka.
Witam. Czy uczeń 2 klasy szkoły branżowej ,otrzymując pit-11 od pracodawcy ,musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym ? W kwietniu ma 18 lat....

Wyszukiwarka