problem z mechanikiem

Witam.
Wczoraj rano o 9:00 oddałam auto do mechanika z informacją, że wycieraczki do naprawy i auto gaśnie na niskich obrotach. Przyjechałam autem sama i zostawiłam mu jeżdżące auto.
Mechanik dzisiaj zadzwonił, że gdy odpalał auto strzelił mu pasek rozrządu. Że prawdopodobnie cały silnik jest do wymiany. Auto nie odpala. I odrazu zaznaczył, że nie ponosi za to odpowiedzialność. Dodał, że nie ma żadnej propozycji dla mnie i najlepiej, to jak bym zabrała auto.
Po moim kolejnym telefonie około godziny 15 z prośbą o jakieś polubowne rozwiązanie sytuacji oraz o jakąś propozycję z jego strony zagroził, że jeśli nie odbiorę auta do godziny 17, to wystawia je na ulicę otwarte, a kluczyki wrzuca do środka i mam je sobie zabrać. Czyli dam mi 2 godziny na to inaczej wyrzuca moja własność na ulicę. W środku były dokumenty i foteliki dzieci za około 3 tyś.
Mechanik faktycznie wystawił otwarte niezabezpieczone auto na ulicę z kluczami i cała zawartością w środku. Ja byłam sama z dwójką malutkich dzieci w domu.
Zorganizowałam opiekę i po 17 podjechałam, auto faktycznie stało tak jak zapowiedział. Wezwałam policję, która spisała notatkę.
Co ja mogę z tym mechanikiem zrobić? Czy on faktycznie nie ponosi odpowiedzialności za samochód, który oddałam mu do naprawy a dostałam albo znalazłam na ulicy w gorszym stanie? Jakie konsekwencje może ponieść za wystawienie czyjejś własności na ulicę?
anonim cytuj
20-10-2020
Zgodnie z art. 288 kodeksu karnego:
Art. 288 [Naruszenie integralności rzeczy]
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego
 
anonim cytuj
20-10-2020
Art. 415 kc: [Wina] Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.
 
anonim cytuj
20-10-2020
istotna jest wola sprawcy i właściciela, powierzenie rzeczy i pogorszenie jej stanu i wyzbycie (co miało miejsce jako porzucenie - i tu pytanie, czy było to miejsce publiczne czy np wewnętrzne podwórko należące do zakładu? ) rodzi z pani strony roszczenie naprawienia szkody
 
anonim cytuj
20-10-2020
to był publiczny parking dosłownie na ulicy. Nie było to podwórko należące do zakładu.
 
anonim cytuj
20-10-2020
zatem wypełnia znamiona przepisu
 
anonim cytuj
20-10-2020

Sugerowane Tematy

Dozór elektroniczny
Witam. Mąż ma dozór elektroniczny od trzech tygodni. Od poniedziałku do piątku może normalnie wychodzić i pracować od 6 do 18. Jak to się ma do świąt przed nami jest 1 listopada wypada w środę czy to się liczy jako dzień normalny czy jak w niedzielę co do wolnych godzin. Pozdrawiam ...
Jak można udokumentować lata pracy, okresy składkowe i nieskładkowe dla pracodawcy, gdy nie posiada się świadectw pracy?
Jak można udokumentować lata pracy, okresy składkowe i nieskładkowe dla pracodawcy, gdy nie posiada się świadectw pracy? Zakłady już nie istnieją. Czy można uzyskać jakiś dokument np z ZUS czy innej instytucji?...
Czy syn, który opiekował się jako jedyny matką może liczyć na większy spadek ?
Zmarła matka 4 dorosłych dzieci. Pozostawiła olbrzymi dom i kawał ziemi. Czy syn, który jako jedyny opiekował się matka(mieszkał z nią), ma jakiekolwiek szansę na uzyskanie większego spadku niż pozostałe rodzeństwo? Nie ma testamentu....
udzielenie pożyczki znajomej osobie
Witam. Sytuacja związana jest z udzieleniem pożyczki pieniężnej osobie, którą znam lecz nie spisywaliśmy żadnego dokumentu potwierdzającego, że pieniądze mu przekazałem. Jedyne co mam to rozmowy na aplikacji Messenger (kwota pożyczki, termin spłaty oraz kwotę jaką miał spłacić). Dłużnik ma już około 1.5 miesiąca spóźnienia i raczej nie kwapi się do oddania mimo, że często pisze o spłaceniu pożyczki tego samego dnia. Czy jest jakaś realna szansa n...

Wyszukiwarka