tankowanie do kanistra

Witam, pracuje na stacji benzynowej. Czy klient ma prawo żądać wpisania numeru rejestracyjnego na fakturze w momencie gdy tankował do kanistra? Zwykle wpisywalismy kanister bądź zostawiliśmy puste miejsce bez numeru, ale ten Pan żąda żeby mu pokazać jakieś rozporządzenia, ktore nam zabrania wpisywania numeru rejestracyjnego w takiej sytuacji. Istnieje taka regulacja prawna, czy
mamy mu wpisać numer rejestracyjny bez żadnych konsekwencji dla nas jako pracownikow?
Pozdrawiam
anonim cytuj
23-09-2020
Wpisuj kanister. Wpisując nr rejestracyjny poswiadczasz nie prawdę i skoro gość okrada firmę na paliwo to Ty bierzesz w tym udział
-1  
anonim cytuj
23-09-2020
Kanister nie ma tablic rejestracyjnych, najpewniej klient robi wałki swojej firmie na paliwie. Jak bym zapytała inaczej - na jakiej podstawie klient chce wymusic podanie fałszywych danych na fv? niech to on pokaże na to paragraf. a nie pokaże, bo takiego nie ma.
+1  
anonim cytuj
23-09-2020
Jest taka regulacja w prawie. Jest to art. 271 kodeksu karnego w zależności od wagi czynu od kary grzywny do 8 lat.
 
anonim cytuj
23-09-2020
Ja tankuje do karnistrów i na cpn pytają mnie o nr rej do faktury sami. Dlaczego? Bo jako rolnik kupuje do traktora, faktura potrzebna do zwrotu podatku akcyzowego.
 
anonim cytuj
23-09-2020
Kanister to kanister. Na nim nie ma nr rej pojazdu, więc nie rozumiem Twojego zastanowienia. Poza tym jak klientowi coś nie pasuje to niech sobie zadzwoni do Urzędu Skarbowego a tam na pewno mu wytłumaczą to czego nie potrafi zrozumieć.
Poza tym nigdy nie wiesz kto stoi za potencjalnym klientem, może to być jakaś kontrola i w takim przypadku to Ty będziesz płacić karę, a nie klient jeżeli wpiszesz na FA nr rej. a było tankowane to baku samochodu
 
anonim cytuj
23-09-2020
Z jednej strony macie rację ale... Jako kierowca robię trasy służbowo i często przed wyjazdem na drugi koniec Polski tankuje auto do pełna plus uzupełniam ewentualną rezerwę 5L - kanister w bagażniku, żeby nie tankować na obcych stacjach lub nie przepłacac na autostradach. Śmiesznym jest, że ktoś z przedmówców posądzał mnie o kombinatorstwo lub okradanie własnej firmy a o takie coś zostałem ostatnio wręcz posadzony. Chciało by się rzec, że każdy sądzi innych swoją miarą :)
+1  
anonim cytuj
11-07-2023
Sprawa nie jest jednoznaczna, ale sprowadza się do tego, czy numery rejestracyjne wpisane na fakturze muszą odpowiadać rzeczywistości.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi faktur w VAT (Ustawa o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. art. 106b) na fakturze musi być zawarte kilka podstawowych informacji, takich jak nazwa i adres dostawcy i nabywcy, numer identyfikacyjny podatnika VAT, data dostawy, ilość i rodzaj dostarczonych towarów, cena jednostkowa bez VAT, stawki VAT, kwota VAT oraz kwota brutto. Numer rejestracyjny samochodu nie jest wymieniony jako obowiązkowy element na fakturze.

Jednakże, podobnie jak na innych fakturach, informacje wpisane na fakturze powinny odzwierciedlać rzeczywiste transakcje. Wpisanie numeru rejestracyjnego na fakturę dla paliwa, które faktycznie nie było przeznaczone do tego pojazdu, może być uznane za nieprawdziwe informacje na fakturze. Może to prowadzić do problemów, szczególnie w przypadku kontroli skarbowej.

Art. 271 Kodeksu Karnego, do którego ktoś się odwołał, mówi o fałszowaniu dokumentu z zamiarem użycia go jako autentycznego. Teoretycznie, jeśli wpisałbyś nieprawdziwy numer rejestracyjny na fakturę i ta faktura byłaby później używana do odliczenia VAT, mogłoby to być uważane za użycie sfałszowanego dokumentu.

W praktyce jednak, pytanie o numer rejestracyjnego jest często pytane przez pracowników stacji benzynowych, aby ułatwić późniejszą identyfikację transakcji. W przypadku tankowania do kanistra, numer rejestracyjny nie jest używany do identyfikacji pojazdu, do którego jest przeznaczone paliwo.

Podsumowując, prawo nie wymaga ani nie zabrania wpisywania numeru rejestracyjnego na fakturę. Niemniej jednak, informacje na fakturze powinny odzwierciedlać rzeczywistość. Wpisanie numeru rejestracyjnego na fakturę dla paliwa tankowanego do kanistra mogłoby być uznane za nieprawdziwe, jeśli paliwo nie jest rzeczywiście przeznaczone do tego pojazdu.


Pozdrawiam
 
anonim cytuj
22-07-2023
Nigdzie w prawie nie jest napisane, że nie można wpisać numeru rejestracyjnego, gdy tankuje się do kanistra. Przecież paliwo z kanistra możę być użyte w pojeździe o podanym numerze rejestracyjnym i koniec. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kontroli skarbowej domniemanie niewinności nie istnieje i musimy być przygotowani na udowodnienie stanu wynikającego z faktury. A jeśli podamy numer pojazdu wyposażonego w zbiornik 40L a na fakturze mamy 60L no to interpretacja nasuwa się sama...
 
anonim cytuj
12-04-2024
Sorry, uzupełnienie.
Z par. 5 pkt 5 rozporządzenia ministra finansów w sprawie m.in. wystawiania faktur (Dz.U z 2011 r. nr 68, poz. 360) wynika, że faktura dokumentująca sprzedaż paliwa powinna zawierać numer rejestracyjny samochodu, jeśli paliwo jest wlewane do baku samochodu.
No to bierzemy fakturę bez numeru i rozliczamy normalnie. Jeśli dany typ samochodu spełnia warunki uprawniające do odliczenia VAT od zużywanego paliwa, sposób zatankowania paliwa do samochodu pozostaje bez wpływu na odliczenie.
 
anonim cytuj
12-04-2024

Sugerowane Tematy

Odmowa wydania rzeczy osobistych.
Rozstałam się z facetem, wyprowadziłam się od niego (nie mieliśmy ślubu) zostały w jego mieszkaniu, moje rzeczy typu lodówka, gazówka, kanapa, on nie chce mi tego oddać, twierdząc że co w jego mieszkaniu jest to jego, czy jest jakaś możliwość bym mogła odzyskać te rzeczy czy już nie?...
Rozwód a długi.
Witam. Złożono pozew o rozwód bez orzekania o winie. Ponieważ mąż zaczął robić długi, żona nie wie jak dużo się tego uzbierało. W pozwie nie napisała bo nie wiedziała czy może aby ustanowić rozdzielność majątkową do czasu rozprawy. Czy można jeszcze zmienić pozew? Czy można wnieść o taką rozdzielność aby nie musiała płacić długów męża?...
Co z mieszkaniem po rozwodzie ?
Mam pytanie. Jak Mieszkałam w Polsce z mężem kupiłam mieszkanie. W 2008 roku wzięliśmy rozwód, nie było podziału majątku. Na akcie notarialnym jestem tylko ja. Mieszkam teraz poza Polska. Pytanie czy ja mogę to mieszkanie w Pl sprzedać ? Czy po sprzedaży muszę mu dać pieniądze ? On nigdy nie pracował i od czasu separacji nie dał ani grosza na dzieci. Jak to wygląda w świetle prawa ? Może ktoś może pomóc?...
Czy matka może odrzucic spadek za dziecko?
Witam, czy bez postanowienia zgody na zarządzenie majątkiem dziecka mogę iść na rozprawę na odrzucenie spadku za małoletniego??...

Wyszukiwarka