ubezpieczenie ZUS NFZ

Witam mam taki problem, w lutym znalazłam ofertę ubezpieczenia ZUS NFZ za kwotę 190zl msc, mogłam ubezpieczyć siebie i 2 dzieci za tą kwotę. Młodsza córka ma agenezje nerki i z tego powodu musi chodzić do specjalistów więc oferta wydawała się atrakcyjna. W zeszłym tygodniu byłam donieść do Mopsu brakujące dokumenty i Pani pracownica poinformowała mnie że w Zusie widnieje jako osoba pracująca od lutego. W ten sam dzień dzwonił Pan z ubezpieczenia i przyznał się że to ich firma rzekomo mnie zatrudnia abym mogła mieć ubezpieczenie, kiedy opisałam mu sytuację Pan nagle chce mi wysyłać jakieś dokumenty do podpisu, gdzie od lutego był tylko kontakt mailowy i wypełniłam tylko formularze zgłoszeniowe do ubezpieczenia (z żadną firmą nic nie podpisywałam ani dokumentów ani nic ). Moje pytanie brzmi czy coś mi grozi ze strony Mops, ZUS czy Skarbówki?? Zrobili to za moimi plecami byłam przekonana że to zwykle ubezpieczenie, o niczym nie miałam pojęcia. I drugie pytanie jak rozwiązać to z "firma ubezpieczeniowa"?
anonim cytuj
14-09-2020
Żadna firma ubezpieczeniowa nie oferuje ubezpieczenia w NFZ. Jeśli dobrze zrozumiałem, to ktoś zaoferował Pani zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego (jako pracownika? zleceniobiorcę?) w zamian za opłatę. Jeśli tak, to jest to oczywiście działanie bezprawne, gdyż wiąże się z poświadczeniem nieprawdy przez zgłaszającego do ubezpieczeń społecznych iż jest Pani pracownikiem i/lub zleceniobiorca.
 
anonim cytuj
14-09-2020
czy w związku z tym grozi mi jakąś odpowiedzialność karna lub finansowa?? Byłam zgłosić ten fakt na Policji ale powiedzieli że to nie jest oszustwo tylko użycie danych nie zgodnie z ich przeznaczeniem? W żadnych z maili nie było nic wspomniane że ma to być zgłoszenie jako pracownik
 
anonim cytuj
14-09-2020
jeśli nie podpisywała Pani żadnych "fikcyjnych" umów i w dodatku nie była świadoma tego w jaki sposób te dane będą wykorzystane, to nie. Niemniej to wszystko to hipotezy, gdyż nie znamy stanu faktycznego. - Choćby z jakiego tytułu miała Pani być objęta ubezpieczeniem zdrowotnym.
 
anonim cytuj
14-09-2020

Sugerowane Tematy

kto moze przejrzec akta w prokuraturze?
Moja siostra jest podejrzana o popelnienie przestępstwa. Nie ma jej aktualnie w kraju, ale rozmawialem z nią przez WhatsApp, i ona nie wie czego oni w ogole moga od niej chciec z tej prokuratury. W zwiazku z tym moje pytanie. Czy moge ja pojsc do prokuratury i czy udostepnia mi akta sprawy do przejrzenia?...
Pytanie natury spadkowej i chciałabym się dowiedzieć jak wygląda kwestia dziedziczenia
Dzień dobry. Mego męża babki brat był kawalerem, zmarł w wieku 97 lat. Na własność posiadał dom i ok. 1,5 ha pola, które wydzierzawiał. Jego nieżyjąca siostra miała 3 dzieci. L(córka- 3 dzieci)A (syn po udarze -2 dzieci) J.( już nie żyje - troje dzieci B, M/zakonnica, S- mój mąż ). Jeżeli wujek nie zostawił testamentu, a za życia twierdził, że dom z polem będzie dla osoby B, to jak to ma się do pozostałych członków rodziny.? Czy będzie sprawa...
Czy dostaje swoje 80% wynagrodzenia za okres zwolnienia lekarskiego?
Zleceniobiorca jako osoba fizyczna z umową zlecenie od 27 września do 31 października, w dniu 22 października idzie na zwolnienie lekarskie opłacawszy dobrowolnie składkę na ubezpieczenie chorobowe i posiadając ciągłość ubezpieczenia chorobowego na dużo ponad 90 dni, ponieważ opłacał to wcześniej w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej, zanim podjął się tej umowy zlecenie. Płacone ma za godzinę. Przepisy mówią, że podstawę do...
Alimenty
Proszę powiedzcie jak to ugryźć. Dziewczyna 17 lat zakochała się w 35 letnim mężczyzna jest w niego ślepo wpatrzona i prawdopodobnie omamiona i wyprowadziła się z domu bez zgody matki. Matka nie zgodziła się na ich związek i dlatego małoletnia wyprowadziła się do babci. W czerwcu 2024 kończy 18 lat. Co matka ma w takiej sytuacji zrobić ? Wniosek do sądu ? Córka chce od niej alimentów które dostaje matka i wszystkich pieniędzy które na nią utrzymu...

Wyszukiwarka