błąd w sztuce lekarskiej

Moja córka na skutek błędu w sztuce lekarskiej (czynności okołoporodowe) utraciła wzrok w jednym oczku, na drugie widzi słabo. Corka ma 3 latka. Od trzeciego miesiąca życia zauważyliśmy, że lewe oczko zezuje, i od tego czasu błąkamy się po okulistach. Okuliści już na początku mówili, że będzie na to oczko słabo widzieć. Trzy tygodnie temu powiedziała mi, że na to oczko nie widzi w ogóle.
Mój świat rozsypał się na milion kawałków...
Chcę aby lekarze odpowiedzialni za inwalidztwo mojego dziecka ponieśli tego konsekwencje. Wiem, że w pierwszej kolejności muszę zebrać całą dokumentację medyczną łącznie z dokumentacją ze szpitala gdzie się urodziła. Boję się, że szpital tej dokumentacji mi nie wyda (np. ze względu na koronawirusa, lub z obawy, że szykuje im się jakiś proces).
Czy szpital może mi takiej dokumentacji nie wydać?
Czym mam się bronić jeśli nie będą chcieli ze mną rozmawiać?
Boję się, że mi tego nie dadzą zakrywając się koronawirusem lub jakimiś procedurami, będą kazali przyjść w innym terminie, a potem się okaże, że dokumentacja znikła.
Chcę tam wejść zabrać co moje i wyjść. Mogę tak?
anonim cytuj
09-09-2020
Musi pani złożyć wniosek o kserokopię dokumentacji medycznej wraz ze wszystkimi badaniami. Szpital nie wie w jakim celu Pani to potrzebuje. To że może pani nie otrzymać wszystkiego to już inny częsty problem ale na to nic Pani nie poradzi. Dużym plusem jest to że dokumentacja w wielu przypadkach jest prowadzona teraz elektronicznie. Udowodnienie tego że jest to błąd lekarza stoi po pani stronie i może to zrobić biegły sądowy.
 
anonim cytuj
09-09-2020

Sugerowane Tematy

Alimenty dla ojca
Czy to prawda, że jeśli ojciec dzieci podczas separacji, nie interesowal sie dziećmi, potem podczas rozwodu z tego tytułu zostal pozbawiony praw rodzicielskich. To w przyszłości nie może podać dzieci o alimenty?....
Przysposobienie dziecka.
Cześć. Mam do Was pytanie. Mój mąż stara się o przysposobienie mojej córki (moja córka ma w akcie urodzenia "ojciec nieznany"). Złożyliśmy do sądu odpowiednie pismo o przysposobienie (pełne), była już pierwsza sprawa , na której sąd odroczył sprawę i zgłosił wszystko do ośrodka adopcyjnego gdzie mój mąż , ja i moja córka będziemy wzywani po kolei, a następnie ta pani, która zajmuje się naszą sprawą ma przyjechać na wywiad środowiskowy...
Darowizna po ślubie.
Narzeczony kupi dom na siebie (próg dochodowy zaniżałam ja i dzieci ) Teraz chcemy aby mnie dopisał ale ale jest podatek nie mały. Za tydzień bierzemy ślub cywilny by go uniknąć. Jak dopisać mnie by nie były duże koszta ?...
podpis osoby trzeciej
Dobry wieczór. Jestem byłym doradcą klienta Provident . 3 lata temu za klientkę podpisała się jej mama wyszło z tego zadłużenie ok 800 zł bo pożyczka nie została spłacona . Teraz po moim samoistnym zwolnieniu wydzło że to nie ta osoba się podpisała tylko jej mama ( nagonka z strony pozyskiwania klienta) Teraz mi każą spłacać to zadłużenie . Pieniądze wypłaciłam i z nich nie korzystałam . Mam kilka nagrań telefonicznych z powiedzmy takim naciskiem...

Wyszukiwarka