ojciec dziecka ma niebieską kartę

Witam mam pytanie jak wyjadę z dzieckiem do mamy maz ma niebieska kartę złożyłam o powierzenie praw do dziecka. Jak przyjedzie z policją owo mam obowiązek dać mu dziecko? Jeszcze toczy się sprawa w Rybniku o znęcanie się psychiczne i fizyczne.
anonim cytuj
18-07-2020
Złóż do sądu wniosek o zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka jako każde miejsce zamieszkania matki.
 
anonim cytuj
18-07-2020
Jeżeli ma pełnię praw do dziecka i kontakty nie zostały uregulowane sądownie masz obowiązek umożliwić mu spotkania z dzieckiem.
 
anonim cytuj
18-07-2020
Jezeli NIE MA uregulowanych sądownie kontaktow to nawet jeśli delikwent wezwie policje ze odmawia mu Pani kontaktu z dzieckiem to nic nie wskóra, jak najszybciej musi Pani zlozyc o uregulowanie kontaktow ( jesli sa dowody to jak najbardziej kontakty w miejscu zamieszkania dziecka i pod nadzorem) i ustalenie miejsca pobytu dziecka zawsze przy Pani
 
anonim cytuj
18-07-2020
Witam mam pytanie jak wyjadę z dzieckiem do mamy maz ma niebieska kartę złożyłam o powierzenie praw do dziecka. Jak przyjedzie z policją owo mam obowiązek dać mu dziecko? Jeszcze toczy się sprawa w Rybniku o znęcanie się psychiczne i fizyczne.


Niebieska karta to dokument potwierdzający, że interweniowały służby wobec osoby podejrzanej o stosowanie przemocy w rodzinie. W świetle przepisów polskiego prawa, jeśli nie ma jeszcze orzeczenia sądu w sprawie kontaktów czy prawa rodzicielskiego, nie jest Pani zobowiązana do przekazania dziecka ojcu, zwłaszcza jeśli istnieją obawy o jego bezpieczeństwo.

Złóż do sądu wniosek o zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka jako każde miejsce zamieszkania matki.


To ważne. Aby zabezpieczyć sytuację dziecka i zagwarantować mu stabilność, możecie skierować do sądu wniosek o tymczasowe zabezpieczenie miejsca zamieszkania dziecka. W takim wniosku warto wskazać na wszelkie okoliczności potwierdzające, że pozostawanie dziecka z matką jest w jego najlepszym interesie, w tym informacje o niebieskiej karcie oraz toczącej się sprawie o znęcanie.

Jeżeli ma pełnię praw do dziecka i kontakty nie zostały uregulowane sądownie masz obowiązek umożliwić mu spotkania z dzieckiem.


Dokładnie, jeśli nie ma orzeczenia sądowego ograniczającego prawa rodzicielskie ojca, w teorii ma on takie same prawa do dziecka jak matka. Jednak, w sytuacji, gdy istnieją konkretne zagrożenia dla bezpieczeństwa dziecka, można się bronić przed egzekwowaniem tych praw do momentu wydania orzeczenia sądowego.

Jezeli NIE MA uregulowanych sądownie kontaktow to nawet jeśli delikwent wezwie policje ze odmawia mu Pani kontaktu z dzieckiem to nic nie wskóra, jak najszybciej musi Pani zlozyc o uregulowanie kontaktow ( jesli sa dowody to jak najbardziej kontakty w miejscu zamieszkania dziecka i pod nadzorem) i ustalenie miejsca pobytu dziecka zawsze przy Pani


Zgadza się. Aby uniknąć niejasności i konfliktów w przyszłości, warto jak najszybciej zwrócić się do sądu z wnioskiem o uregulowanie kontaktów. Można w nim wnioskować o kontakty w obecności osoby zaufanej lub specjalisty, jeśli istnieją powody do obaw o bezpieczeństwo dziecka podczas tych spotkań.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Sprzedaż mieszkania spadkowego, bez zgody współwłaścicieli.
Mieszkanie ma 3 współwłaścicieli (mieszkanie spadkowe) Jeden ze współwłaścicieli chce je sprzedać, na co pozostałe dwie osoby się na to nie godzą. Co możemy zrobić z mężem, aby je sprzedać? Nie wchodzi w grę spłacenie przez pozostałych. Kontakt z pozostałymi i dojście do porozumienia nie istnieje. Czy są jakiekolwiek szanse na to, aby mąż mógł sprzedać mieszkanie, mimo iż pozostali się na to nie zgadzają? Jakie możemy podjąć kroki i działani...
Zgoda na odrzucenie spadku przez małoletniego
Co napisać w uzasadnieniu o zgodę na odrzucenie spadku przez małoletniego? Dziadek zmarł ale nie mieliśmy z nim kontaktu. Miał bardzo dużo długów ale nie mamy na to dowodów....
Nieuczciwa konkurencja.
Od 6 miesięcy pracuję dla nowej/ własnej firmie. W swojej pracy wykorzystuję kontakty oraz wiedzę o potrzebach klientów / aktualnych i przyszłych/. Stary pracodawca chce mi wytoczyć proces - twierdzi iż jest to tajemnica przedsiębiorstwa i jest to czyn nieuczciwej konkrecji. Jak to wygląda w świetle prawa ?...
Egzekucja komornicza.
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie spraw egzekucyjnych. Otrzymałam pismo od komornika o podstawienie pojazdu pod kancelarię, celem zajęcia mienia. Czy komornik moze żądać ruchomości, która prawie 20krotnie przekracza wysokosc długu? Dług opiewa na 1500 zł już z opłatami komorniczymi, wartość auta to ponad 25000. Dodatkowo, auto ma dwóch właścicieli, a postępowanie tyczy się tylko jednego z nich. Nie jest to małżeństwo. Jak rozwiązać tą sprawę? Ko...

Wyszukiwarka