nie wywiązanie sie z umowy

zawarlam umowe z kims z polecenia kolezanki , kto pracuje w branzy budowlanej i kto rzekomo wspolpracuje ze stolarzem, wplacilam 1100 zl na materialy. Zrobil pomiary dla stolarza, Stolarz mial dla mnie wykonac meble lazienkowe na dzien 1 lipca ,umowe podpisalam 20 czerwca, meble na dzien 1 lipca nie zostaly wykonane. Proponowal mi nowy termin- za piec dni. Nie zgodzilam sie, bo czulam,ze jestem oszukiwana. Zadzwonilam do rzekomego stolarza,na ktorego powolal sie Pan podpisujacy ze mna umowe i ow stolarz nigdy nie dostal zaliczki na materialy do wykonania moich mebli, ani nigdy nie mial takiego zlecenia, ostatni raz wspolpracowal z Panem, ktory podpisywal ze mna umowe jakies pol roku temu, oswiadczyl mi to wszystko,co uslyszalam przez tel na pismie, Odstapilam zatem od umowy,do dzis mimo zapewnien(jedna rozmowa telefoniczna,gdzie uslyszalam,ze przelew zostal wyslany,co oczywiscie okazalo sie klamstwem ) nie odzyskalam zwrotu zaliczki, wezwalam go listownie do zaplaty ze wszystkimi mozliwymi konsekwencjami,nic sobie z tego nie robi co dalej moglabym zrobic?na ta chwile nie mam ani mebli ani zaliczki? czy powinnam zglosic sprawe dodatkowo na policje?mam umowy,wiec raczej podepna to pod sprawe cywilna i odesla mnie do sądu
anonim cytuj
13-07-2020
1. Jeśli stolarz, "sam sobie" przedłużył termin w trakcie pracy, bez Pani zgody i bez spisywania z Panią dodatkowej umowy, która by to potwierdzała, natomiast na starej umowie, widnieje stary termin, do którego miał oddać wykonane meble, a tego nie zrobił- to powinna Pani podać go do sądu, bo nie dotrzymał warunków umowy. Jednak jeśli w umowie, był też punkt- określajacy, że rozpopcznie prace, po otrzymaniu jakiegoś konkretnego % z całości wynagrodzenia, za te meble- to nie może Pani podać teraz stolarza do sądu, bo on zaliczki nie otrzymał. 2. Może po prostu, obaj Panowie byli wspólnikami i razem prowadzili tę firmę. Proszę sprawdzić kto teraz widniej w dokumentach, jako formalny właściciel firmy? Może jeden, wobec drugiego ma jakieś długi i ten drugi wspólnik w ten sposób, je sobie "egzekwuje", bo uważa, że należne mu pieniądze, musi jakoś odzyskać? Nie wiemy tego, bo Pani podała za mało informacji o warunkach zerwania współpracy obu Panów. 3. Jeśli formalnie, ten drugi Pan nie jest już właścicielem, czy też pracownikiem w owej firmie stolarskiej, to nie miał prawa wziąść od Pani, tych pieniędzy za meble. W takim przypadku, proszę iść na policję i złożyć zeznania na temat tamtego drugiego Pana, (który wziął od Pani pieniądze, ale nie przekazał ich stolarzowi)- bo wówczas należy go oskarżyć o bezprawne "wyłudzenie".
 
anonim cytuj
13-07-2020
Zgłosić na policję (art. 286 § 1 kk - oszustwo). Spróbuj znaleźć czy ten człowiek tak nie działa, czy ma ogłoszenia, czy dalej oferuje robienie mebli. Może się okazać, że znajdzie się więcej oszukanych, a wtedy prokuratura traktuje to poważniej. Jeśli umorzą - złóż zażalenie, przejrzyj akta sprawy, co zrobili.
 
anonim cytuj
13-07-2020

Sugerowane Tematy

Jak uniknąć długów po rodzeństwie.
Mieszkamy z rodzicami w piętrówce. Ja zajmuje cały dół. Jest to osobne mieszkanie bo osobne wejście i podliczniki. Rodzice mają mi to przepisać. Z nimi na górze mieszka siostra i brat którzy mają spore długi w bankach komorników itd...w chwili obecnej gdyby nagle rodzice zmarli dom przechodzi na nas trzech dlatego ja chcę się zabezpieczyć przepisując dół na mnie. Jak zabezpieczyć się żeby komornik nie zainteresował się spadkiem tzn. mieszkaniem k...
Co grozi świadkowi za niestawienie się w sądzie?
Nie mogę się stawić jako świadek w terminie rozprawy. Będę za granicą. Jakie pismo mogę napisać? O zmianę terminu lub wideokonferencje ?...
Prace społeczne.
Witam serdecznie mam pytanie miałem zasądzone prace społeczne nie odrobiłem wszystkiego że względu na chorobę (depresja urojeniowe lękowa) jestem z tego tytułu osobą niepełnosprawną. Wyrok przedawnił się 1 stycznia czy będę musiał trafić do odbycia kary za te nie odrobione godziny....
Czy darowizna od rodziców jest zwolniona z podatku?
Dzień dobry. Chciałbym kupić działkę budowlaną. Koszt to 150k. Problem jest taki, że mam tylko 50k Chciałbym wziąć kredyt na 50k i od rodziców dostałbym kolejne 50k. Jak to wygląda od strony prawnej ? Czy 50k, które dostałbym od rodziców od tak sobie, mogę dostać ? Czy trzeba płacić jakieś wzbogacenie ? A może trzeba oficjalnie gdzieś takie coś zgłaszać czy coś ? Czy po prostu mogą mi dać bez problemu od tak sobie ? Nie chce by skarbówka i i...

Wyszukiwarka