Stroną postępowania jest każdy, kto wnosi o wydanie decyzji
w sprawie praktyki naruszającej zbiorowe prawa pacjentów lub wobec którego
zostało wszczęte postępowanie w sprawie stosowania takiej praktyki. Do
wnoszącego o wydanie decyzji w sprawie praktyki naruszającej zbiorowe prawa
pacjentów stosuje się przepisy art. 50 ust. 1 i 2.