1. Dodatkowymi danymi, o które należy uzupełnić ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, o której mowa w art. 22n ust. 2 ustawy o podatku dochodowym, są dane dotyczące nabycia, wytworzenia, przy- jęcia do używania lub wykreślenia z tej ewidencji środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej:
1) numer identyfikujący fakturę w Krajowym Systemie e-Faktur, jeżeli jest to faktura wystawiona przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur – w przypadku faktury dotyczącej zbycia środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej;
2) numer dokumentu, na podstawie którego przyjęto do używania lub wykreślono z tej ewidencji środek trwały lub wartość niematerialną i prawną;
3) rodzaj dokumentu stwierdzającego nabycie lub wytworzenie środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej;
4) data wytworzenia. 2. Dodatkowe dane, o których mowa w ust. 1, wykazuje się w odniesieniu do danego środka trwałego lub danej wartości niematerialnej i prawnej wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, o której mowa w art. 22n ust. 2 ustawy o podatku dochodowym.
Treść przepisu