1. Administrowanie polega na gospodarowaniu wydzieloną częścią
mienia Zasobu, w imieniu Krajowego Ośrodka, na podstawie umowy, za
wynagrodzeniem przez czas oznaczony.
2. Administratorem może być osoba prawna lub fizyczna. Umowa między
administratorem a Krajowym Ośrodkiem powinna być zawarta na piśmie i określać
w szczególności:
1) składniki mienia stanowiące przedmiot gospodarowania;
2) zasady wynagradzania administratora;
3) obowiązki administratora;
4) kryteria oceny efektywności administrowania;
5) zakres odpowiedzialności za powierzone mienie;
6) okres, na który umowa została zawarta.
3. Jeżeli umowa między administratorem a Krajowym Ośrodkiem jest umową
o pracę, to może być zawarta również na czas nieokreślony.
Treść przepisu