1. Osoba, która utraciła uprawnienie do posiadania broni lub której
unieważniono kartę rejestracyjną broni pneumatycznej, jest obowiązana
niezwłocznie zbyć broń i amunicję do tej broni.
1a. Za wykonanie obowiązku, o którym mowa w ust. 1, uważa się także
pozbawienie broni palnej cech użytkowych.
2. Zbycie broni, o którym mowa w ust. 1, może nastąpić za pośrednictwem
przedsiębiorcy uprawnionego do obrotu bronią lub w sposób, o którym mowa
w art. 21.
3. Jeżeli broń nie zostanie zbyta w terminie 30 dni, należy ją złożyć wraz
z amunicją do depozytu właściwego organu Policji.
4. Złożenie broni i amunicji do depozytu nie stanowi przeszkody do ich zbycia
w trybie, o którym mowa w ust. 2.
Treść przepisu