Minister właściwy do spraw wewnętrznych w porozumieniu
z Ministrem Obrony Narodowej oraz z ministrem właściwym do spraw finansów
publicznych określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady deponowania
i niszczenia broni i amunicji w depozycie Policji, Żandarmerii Wojskowej lub
organu celnego, o którym mowa w art. 37 ust. 3, oraz stawki odpłatności za ich
przechowywanie w depozycie, z uwzględnieniem zapewnienia protokolarnego
przejęcia broni i amunicji do depozytu, prowadzenia ich ewidencji oraz
utrzymywania w odpowiednim stanie technicznym, a także sposobu i trybu
postępowania Policji i Żandarmerii Wojskowej lub organu celnego ze
zdeponowaną bronią i amunicją, w tym nienadającą się do dalszego użytku, w przypadku wyrażenia zgody lub wniosku o ich zniszczenie lub przeniesienia własności broni lub amunicji na rzecz Skarbu Państwa przez osobę deponującą.
Treść przepisu