Treść przepisu
§ 10
1. Okres zdawania egzaminów eksternistycznych z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz egzaminu eksternistycznego dyplomowego nie może być dłuższy niż 3 lata, a w przypadku szkół o dwuletnim cyklu kształcenia – dłuższy niż rok, licząc od dnia powołania komisji egzaminacyjnej. 2. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek osoby zdającej, przewodniczący komisji egzaminacyjnej może prze- dłużyć okres zdawania egzaminów eksternistycznych, o którym mowa w ust. 1, nie więcej jednak niż o rok.