§ 1. Na podstawie wniosku o wszczęcie egzekucji komornik przesyła
do właściwego sądu wniosek o ujawnienie wszczęcia egzekucji w księdze wieczystej
lub o złożenie wniosku do zbioru dokumentów.
§ 2. We wpisie w księdze wieczystej lub zarządzeniu złożenia wniosku do zbioru
dokumentów oraz w obwieszczeniu o licytacji należy podać, że egzekucja ma na celu
zniesienie współwłasności.