Wpis w księdze wieczystej.

Witam...
Jestem opiekunem prawnym pani, która posiada w swoim majątku 2 nieruchomości z 2 księgami wieczystymi...
W obu księgach wieczystych widnieje 3 właścicieli (moja podopieczna, brat podopiecznej i matka podopiecznej).
Matka mojej podopiecznej zmarła 10 lat temu - nie było zrobione postępowanie spadkowe...
Brat mojej podopiecznej zmarł 3 lata temu po którym moja podopieczna przyjęła spadek z dobrodziejstwem inwentarza...
Teraz chciałabym wyprowadzić księgi wieczyste podopiecznej i chciałabym aby moja podopieczna widniała jako jedyny właściciel tych nieruchomości...
Proszę mi powiedzieć czy wystarczy abym złożyła do sądu na wydział ksiąg wieczystych jedynie akt dziedziczenia po zmarłym bracie ...czy muszę zrobić postępowanie spadkowe w sądzie po zmarłej matce, zanim złoże wniosek o przepisanie prawa własności po zmarłym bracie i matce na rzecz podopiecznej.
anonim cytuj
03-11-2023
Ażeby zmienić treść wpisów w ten sposób by jako właściciel w dziale II widniała tylko pani podopieczna to potrzebuje Pani także postanowienia stwierdzenia nabycia spadku po matce podopiecznej.
 
anonim cytuj
03-11-2023
Czy postępowanie po matce musi być zrobione jak brat podopiecznej, który również nie żyje i nie miał rodziny i jedynym spadkobierca była po bracie właśnie moja podopieczna ...
Czy spadek nie przeszedł na moja podopieczna ustawowo jak nie odrzuciła go w przeciągu pół roku ?!
 
anonim cytuj
03-11-2023
Podstawą wpisu w KW jest dokument stwierdzający nabycie spadku - postanowienie o nabyciu spadku, lub akt poświadczenia dziedziczenia.
 
anonim cytuj
03-11-2023
A czy jest możliwość dowiedzenia się czy postępowanie spadkowe było zrobione ?!
 
anonim cytuj
03-11-2023

Sugerowane Tematy

Nękanie przez sąsiadów.
Witam, proszę o pomoc. Lokatorów w wynajmowanym mieszkaniu od kilku dni notorycznie nachodzi sąsiadka z dołu strasząc policja bo ZA GŁOŚNO CHODZĄ, tłumaczy że to wina podłogi, która nie ma odpowiedniego wyciszenia( podłoga od 15 lat ta sama). Najemcy mają już dość wizyt sąsiadki i chcą się wyprowadzić. Co można zrobić aby sąsiadka przestała ich nachodzi. Rozmowa nie pomogła....
tankowanie do kanistra
Witam, pracuje na stacji benzynowej. Czy klient ma prawo żądać wpisania numeru rejestracyjnego na fakturze w momencie gdy tankował do kanistra? Zwykle wpisywalismy kanister bądź zostawiliśmy puste miejsce bez numeru, ale ten Pan żąda żeby mu pokazać jakieś rozporządzenia, ktore nam zabrania wpisywania numeru rejestracyjnego w takiej sytuacji. Istnieje taka regulacja prawna, czy mamy mu wpisać numer rejestracyjny bez żadnych konsekwencji dla nas ...
Zakup na odległość.
Pokusiłam się na zakup na odległość na transmisji. Była to tzw. transmisja wyprzedażowa i Pani podkreślała, że towar z wyprzedaży nie podlega zwrotowi bo i tak to są super ceny i możemy odsprzedawać między sobą. Otrzymałam paczkę, połowa zakupionego towaru to poliester, którego nie cierpię. O tym, że to jest poliester sprzedająca nie powiedziała w czasie transmisji. Gdy zapytałam o adres do zwrotu Pani mi odpisała, że towar z wyprzedaży nie podle...
Wynajem mieszkania.
Mam pewien kłopot z umową, której chyba nie potrafię zakwalifikować, czy to zlecenie, czy inne. Otóż jestem właścicielem mieszkania nie wchodzącego w skład majątku wspólnego małżeńskiego, w którym zamieszkiwali moi teście. W związku z rozwodem chciałem je odzyskać. Wyprowadzili się do wynajętego mieszkania ale warunkiem było, że będę dokładał się do czynszu za mieszkanie, które oni wynajmują. Żeby było mało to stwierdzili, że wyprowadzą się tylko...

Wyszukiwarka