Kupiliśmy prawa spadkowe po zmarłej osobie w którego skład wchodzi 1/2 działki budowlanej. Gdy pojechaliśmy na ta działkę okazało się , że jest ogrodzona przez sąsiada od 10-12 lat. Poszliśmy do niego prosić go by przesunął płot w granice swojej działki. Na początku był miły i proponował odkup jednak po jakimś czasie zaczął nam grozić prokuratura, że go nachodzimy. Posiadamy wszystkie dokumenty które potwierdzają współwłasność tej zmarłej pani po której kupiliśmy spadek. W księdze wieczystej są wpisani rodzice tej zmarłej pani a my mamy dokument potwierdzający nabycie spadku po jej zmarłych rodzicach. Jak możemy usunąć tych dzikich użytkowników? Sprawa jest bulwersująca ponieważ ludzie, którzy nie chcą wydać nam działki sà wysokimi urzędnikami państwowymi w dziale nieruchomości dużego miasta w Polsce. Co robić? Czy możemy rządach odszkodowania? Jak się ich pozbyć skutecznie?
Wezwać ich do wydania gruntu. Można żądać odszkodowania za bezumowne korzystanie.
anonim cytuj
01-02-2023
Ile lat wstecz można wnioskować o odszkodowanie? Ja od nich nic nie chciałem poza tym by pogodzili się z tym, że to nie jest ich własność. Ale oni tak bardzo chcą ją posiadać że im odbiło. Działka w centrum dużego miasta i duża. Myślą sobie, że jak właściciele są starsi a dokumenty mają 50-120 lat to znaczy że są nie ważne. A to wszystko oryginały. Działka nieprzerwanie przechodziła na prawowitych właścicieli a oni tego nie szanują bo są urzędnikami. To jest chore
anonim cytuj
01-02-2023
A poprzedni właściciel zgodził się na użytkowanie tego terenu przez sąsiada?
anonim cytuj
01-02-2023
Nigdy. Po prostu pewnego dnia przyjechał kosić jak co roku i zobaczył wielkie ogrodzenie. Nikt go nie wpuścił i odszedł. Już tam nie chodził bo się tych ludzi bał.
anonim cytuj
01-02-2023
Posiadacz w złej wierze zobowiązany jest do zapłaty wynagrodzenia za cały okres bezumownego korzystania z nieruchomości. Czyli od kiedy Jesteś właścicielem i o ile roszczenie nie jest przedawnione.
anonim cytuj
01-02-2023
Czyli załóżmy że korzystają w złej wierze przez 10 lat bo cały czas wiedza o właścicielach będą musieli zapłacić za 10 lat? Ja nie chce tego odszkodowania dla siebie bo ja już skorzystałem ale chce to wywalczyć dla tych biednych starszych ludzi, których Ci urzędnicy chcieli oszukać. Nawet nie miałem pojęcia, że tak ludzie potrafią robić. Za batonik można iść siedzieć a Ci urzędnicy państwowi chcieli pozbawić tych biednych ludzi działki, która jest warta na prawdę sporo. A teraz nawet nie chcą rozmawiać tylko dalej straszą i czują się jak wielcy właściciele.
anonim cytuj
01-02-2023
Roszczenie z tytułu bezumownego korzystania przedawnia się z upływem lat 6 (wcześniej 10). Nie do końca rozumiem. Kto chce walczyć o wynagrodzenie? Od kiedy jesteś właścicielem?
anonim cytuj
01-02-2023
Tych praw majątkowych od 3 miesięcy ale tam wciąż jest 2 właścicieli, którzy żyją i posiadają prawo własności do drugiej połowy działki. Kwestia jest tego typu, że my nie kupiliśmy działki jako takiej tylko prawo własności do spadku. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Tak jak pisałem wcześniej ja chce odzyskać dostęp do działki a dla drugiej części współwłaścicieli odszkodowanie. Chyba tak można zrobić prawda?
anonim cytuj
01-02-2023
Kolejnym etapem jaki chcemy uczynić to zasiedzenie pośmiertne tej Pani po której mamy kupiony spadek. Ustaliliśmy ze współwłaścicielami że tak będzie najlepiej ponieważ Pani która zmarła władała tą działką jak właściciel pełny. Płaciła podatki przez 45 lat, jest wpisana do rejestru gruntów jako władająca, ma bardzo dużo rożnych dokumentów, które potwierdzają jej działanie na tym gruncie i świadkowie w tym pozostali współwłaściciele, którzy potwierdzają, że do śmierci tylko ona korzystała z działki. To chyba mocne argumenty
anonim cytuj
01-02-2023
A Ci drudzy współwłaściciele jakie mają podejście do tego użytkowania działki?
anonim cytuj
01-02-2023
To, że władała nie znaczy, że jest posiadaczem samoistnym. Jeśli nawet słownie umówiła się z współwłaścicielami na korzystanie z ich części to nie ma mowy o zasiedzeniu. I jak korzystała skoro sąsiad postawił płot?
anonim cytuj
01-02-2023
Ta Pani współwłaściciel po śmierci rodziców korzystała z działki przez 45 lat do śmierci w 2002 roku. W 2010-2012 urzędnicy na działce obok zbudowali dom i zagarnęli ta działkę jak swoją bez jakiejkolwiek zgody i umowy. Po prostu ogrodzili a właścicieli starszych ludzi przegnali. Tak to trwało do 2022 roku do listopada aż my kupiliśmy prawa spadkowe po zmarłej jednej z współwłaścicieli i tym samym weszliśmy w te prawa. Okazało się że ta Pani zmarła była jedyną osobą która korzystała z tej działki przez 45 lat. Chyba mamy prawo ją zasiedzieć mając dużo dokumentów i świadków.
anonim cytuj
01-02-2023
To jest sprawa dla adwokata nie na forum. Owszem można „przejąć” czas zasiedzenia ale musi być ciągłość posiadania po 2002 roku. Polecam Ci zabrać te dokumenty i iść po poradę z prawdziwego zdarzenia.
anonim cytuj
01-02-2023
Ale zasiedzenie tej Pani nastąpiło w latach 80. My nie chcemy przejąć jej zasiedzenia tylko ją uznać sądownie że zasiedziała, ponieważ to się stało z mocy prawa i automatycznie po upływie określonego czasu. Z tego co czytałem do lat 90 obowiązywał okres zasiedzenia 10lat a o 20 lat w złej wierze. Przyjmując zła wiarę bo miała rodzeństwo zasiedziała się od 57 roku do 77 roku a ona użytkowała i dokumentowała aż do 2002 roku. My nie chcemy zasiedzieć siebie tylko tą zmarła Panią. Poza tym już teraz mamy własność co prawda połowe ale mamy. Chyba mamy prawo żądać dostępu do działki nawet jako współwłaściciel.
anonim cytuj
01-02-2023
Doprowadzenie do zatwierdzenia przez sąd zasiedzenia przez zmarłą doprowadzi do przejęcia własności przez jej następców prawnych. Chcecie wykazać zasiedzenie udziału co też łatwe nie jest ale jest możliwe. Pomoże Ci tylko dobry prawnik po zapoznaniu się z domumentami.
anonim cytuj
01-02-2023
Dziękuje tak zrobimy. Pozdrawiam
anonim cytuj
01-02-2023
Trzeba by sprawdzić, czy jakieś zasiedzenie przez nich nie nastąpiło.
anonim cytuj
01-02-2023
Chyba nie ma możliwości prawnej ponieważ mieszkają tam od 10-12 lat i od tego momentu zagrodzili działkę. Są świadkowie jak również ich rozmowa w której to potwierdzili.
Witam.
Mam zajęcie na pensji w pracy i cześć mojej wypłaty jest przekazywana do komornika.
Czy mimo tego wszystkie nagrody premie i talony mają być również w całości przekazywane na konto komornika ?...
Witam. Sytuacja wygląda następująco.
Są rodzice i dwie córki. Rodzice chcą wydziedziczyć córkę A notarialnie, jednocześnie dokonując zapisu że po śmierci dziedziczą oni po sobie. (Umiera matka- dziedziczy wszystko ojciec). Czy córka B jak umrze ostatni rodzic będzie dziedziczyła majątek?...
Dzień dobry. Pytanie na prośbę znajomego, który nie ma konta na Facebooku (i w ogóle nie jest za bardzo techniczny)..
Otóż kiedyś jego żona miała konto typu ROR w banku PKO BP, i on do tego konta został wpisany jako współwłaściciel (Zaznaczam - NIE jako upoważniony, tylko współwłaściciel). Przez całe lata żona zarządzała tym kontem (on nawet do niego nie zaglądał, bo ma swoje w innym banku), a teraz niedawno przypadkowo dowiedział się, że już ni...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: