Windykacja komornicza.

Znajoma ma zajęcie komornicze środków na rachunkach bankowych. Podjęła legalne zatrudnienie, poprosiła mnie bym udostępniła jej swój rachunek bankowy na którym miałoby wpływać jej wynagrodzenie za pracę.
Pomijając aspekt moralny, czy takie działanie jest zgodne z prawem? Jeślibym na to przyzwoliła, czy grożą mi jakieś konsekwencje prawne?
anonim cytuj
21-09-2023
Poczytaj o depozycie nieprawidłowym. Chcesz płacić podatek?
Oczywiście znajoma w ten sposób popełnia przestępstwo z Art. 300KK. Tak wiec nie zdziw się jak pewnego dnia będziesz miał blokadę konta na wniosek prokuratora do wyjaśnienia
 
anonim cytuj
21-09-2023
Znajoma ma zajęcie komornicze środków na rachunkach bankowych. Podjęła legalne zatrudnienie, poprosiła mnie bym udostępniła jej swój rachunek bankowy na którym miałoby wpływać jej wynagrodzenie za pracę.
Pomijając aspekt moralny, czy takie działanie jest zgodne z prawem? Jeślibym na to przyzwoliła, czy grożą mi jakieś konsekwencje prawne?

niech otworzy rachunek na siebie i jednocześnie złoży wniosek do komornika o ograniczenie egzekucji z konta bankowego na które wpływają środki pomniejszone przez pracodawcę.
 
anonim cytuj
21-09-2023
Udostępnienie rachunku bankowego osobie trzeciej, aby umożliwić jej otrzymywanie wynagrodzenia, jest działaniem, które może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Takie działanie może być uznane za próbę oszustwa i unikania egzekucji komorniczej, co jest naruszeniem prawa.

Konsekwencje dla osoby udostępniającej rachunek mogą obejmować odpowiedzialność karną. Z art. 300 § 1 Kodeksu Karnego wynika, że kto, w celu uniknięcia egzekucji, ukrywa swoje majątkowe prawa lub rzeczy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Odpowiedź do Postu 2:

Chcesz płacić podatek?


To ważna uwaga. Osoba udostępniająca rachunek bankowy może zostać zobowiązana do zapłaty podatku od dochodu, który wpłynął na jej konto, nawet jeśli faktycznie nie była beneficjentem tych środków.

Oczywiście znajoma w ten sposób popełnia przestępstwo z Art. 300KK.


Dokładnie, o czym wspomniałem powyżej, ukrywanie majątku w celu uniknięcia egzekucji komorniczej jest przestępstwem.


niech otworzy rachunek na siebie i jednocześnie złoży wniosek do komornika o ograniczenie egzekucji z konta bankowego na które wpływają środki pomniejszone przez pracodawcę.


To zdecydowanie lepsze i zgodne z prawem rozwiązanie. Dłużnik ma prawo do złożenia wniosku o ograniczenie egzekucji, aby zabezpieczyć środki niezbędne do życia na co dzień. Są to przepisy zawarte w art. 833 § 1 Kodeksu Postępowania Cywilnego, które określają pewne środki jako wolne od egzekucji, co może obejmować część wynagrodzenia za pracę. Jednakże dokładne określenie, które środki są wolne od egzekucji, zależy od konkretnej sytuacji finansowej dłużnika i może wymagać rozstrzygnięcia sądu.
 
anonim cytuj
23-09-2023

Sugerowane Tematy

Zmiana nazwiska dziecka bez zgody drugiego rodzica.
Mam pytanie, czy jeśli ojciec dziecka ma ograniczone prawa do dzieci i ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z nami czy na podstawie tego wyroku mogę zmienić nazwisko dzieci na moje....
Opłata komornicza po spłacie zadłużenia.
Witam, mam taką sytuację, że jest dług który dotyczy dwóch dłużników. Jeden dłużnik ma komornika i został na poczet tego długu zlicytowany jego dom. Z kolei drugi dłużnik ma potrącaną kwotę z emerytury na poczet tego długu u innego komornika nr 2. Po licytacji domu i planie podziału na początku października bank otrzymał taką kwotę jaką zgłosił do komornika nr 1 tj. 108 000. Komornik nr 1 dodatkowo pobrał swoje koszty egzekucyjne. Tutaj sprawa ...
Przepisanie majątku na jedno z dzieci.
Dzień dobry mam pytanie. W jaki sposób mama powinna przepisać na mnie mieszkanie, aby rodzeństwo nie miało co do tego żadnych praw do spłaty....
Obowiązek przerejestrowania samochodu.
Sprzedałem samochód ponad miesiąc temu. Nowy właściciel jeszcze nie zdążył przerejestrować samochodu, a minęło wymagane 30 dni. Jakie kroki można podjąć by go zmusić do tego? Niestety nie mam z nim żadnej formy kontaktu poza danymi z umowy....

Wyszukiwarka