Jak liczy się czas pracy w delegacji?

Pracodawca wysyła mnie i innych pracowników na szkolenie wyjazdowe, które odbywa się w miejscu oddalonym o 240 km od miejsca pracy. Szkolenie odbywa się w godzinach 10-17, więc aby dotrzeć na miejsce, czas wyjazdu musi być o godzinie 7:30, a powrót do miejsca pracy nastąpi najwcześniej o godzinie 19:30.
Czy osobie, której zostają dodatkowo powierzone obowiązki kierowcy (zostanie w tym dniu wydany pojazd służbowy), czas dojazdu będzie wliczać się w tym dniu do czasu pracy? Poza kierowcą, na szkolenie wybiera się również 3 innych współpasażerów.
Szkolenie to ma zakres wieloetapowy i będzie kontynuowane, a osoba kierująca ciągle pozostaje ta sama. Wcześniejsze wyjazdy służbowe innych pracowników prowadzących dodatkowo pojazd wiązały się z wynagrodzeniem wyłącznie za czas trwania szkolenia, co zastanawia mnie czy nie było to nadużycie ze strony pracodawcy.
anonim cytuj
10-04-2024
Czas dojazdu nie jest czasem pracy. Natomiast, jeśli miejsce pracy w umowie o pracę nie obejmuje miejscowości, w której odbywa się szkolenie (Janusze potrafią przy pracy biurowej wpisać "cała Polska", to oprócz wynagrodzenia będzie należała się dieta za delegacje oraz zwrot kosztów podróży, jeśli podróż odbywa się na własną rękę. W tym przypadku, jeśli to samochód prywatny, to rozliczenie tzw. kilometrówki.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Rozumiem, że czas dojazdu nie wlicza się do czasu pracy nawet jeśli będę pełnić powierzone przez przełożonego obowiązki kierowcy dowożącego innych współpracowników na szkolenie? Pozostali pracownicy w czasie podróży mają "czas wolny" - mogą spędzić go na telefonie lub równie dobrze śpiąc, a jednak ja w tym czasie wg wykonuję pracę dowozu pracowników (swoją drogą, odpowiedzialną). W takim wypadku jestem osobą pokrzywdzoną w moim przekonaniu.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Jedzie Pani samochodem firmowym? Przełożony nie może wydać Pani polecenia jechania prywatnym samochodem, no chyba, że użycza Pani pracodawcy prywatny samochód, lecz w przypadku umowy o pracę byłoby to bardzo dziwne i wątpliwe rozwiązanie. Zatem, jeśli będzie Pani własnym samochodem, to robi to "na własną rękę". To, że jeśli pracodawca zgodzi się na taki środek transportu, to przysługuje zwrot kosztów od kilometra, to odrębna sprawa.
 
anonim cytuj
10-04-2024

Sugerowane Tematy

Chcę wymeldować z mieszkania członka rodziny bez jego zgody
Dzień dobry Chcę wymeldować z mieszkania członka rodziny, która jednak pozostaje w tym domu, ja jestem właścicielem. Czy jest taka możliwość? I czy da się to załatwić mimo, że ona może się na to nie zgadzać?...
Czy inwalida jest zwolniony z opłat za abonament RTV??
Witam. Posiadam II grupę inwalidzką. Od listopada jestem właścicielką mieszkania. Wcześniej właścicielem był mój tata. Płacił on abonament RTV. Moje pytanie brzmi. Czy jako osoba z drugą II grupą jestem zwolniona z opłat czy nie? ...
Poręczenie pożyczki koleżance z pracy.
Była koleżanka, z którą pracowałam zaciągnęła pożyczkę u nas w firmie (jestem 1 z 2 żyrantów) odeszła na emeryturę i drugi miesiąc nie spłaca pożyczki, dostałam dzisiaj informacje, że pieniążki będą odciągane z mojej wypłaty. Proszę, powiedzcie co mogę zrobić w tej sytuacji ?...
Jak wygląda prawnie reklamacja drzwi wejściowych.
Proszę o poradę. Jak wygląda prawnie reklamacja drzwi wejściowych. Miesiąc temu mama wymieniła drzwi,miała wątpliwości co do wykonanej usługi,ale pan zapewniał,że drzwi muszą się wyrobić. Teraz ma problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi,musi je szarpać ,bo inaczej nie idzie normalnie ich użytkować.Szef robotników,którzy robili drzwi zbywa mamę,umawia się,ale nikt dalej nie przyjeżdża. Mama posiada dowód zakupu,ale nie jest to ani faktura ani...

Wyszukiwarka