Jak liczy się czas pracy w delegacji?

Pracodawca wysyła mnie i innych pracowników na szkolenie wyjazdowe, które odbywa się w miejscu oddalonym o 240 km od miejsca pracy. Szkolenie odbywa się w godzinach 10-17, więc aby dotrzeć na miejsce, czas wyjazdu musi być o godzinie 7:30, a powrót do miejsca pracy nastąpi najwcześniej o godzinie 19:30.
Czy osobie, której zostają dodatkowo powierzone obowiązki kierowcy (zostanie w tym dniu wydany pojazd służbowy), czas dojazdu będzie wliczać się w tym dniu do czasu pracy? Poza kierowcą, na szkolenie wybiera się również 3 innych współpasażerów.
Szkolenie to ma zakres wieloetapowy i będzie kontynuowane, a osoba kierująca ciągle pozostaje ta sama. Wcześniejsze wyjazdy służbowe innych pracowników prowadzących dodatkowo pojazd wiązały się z wynagrodzeniem wyłącznie za czas trwania szkolenia, co zastanawia mnie czy nie było to nadużycie ze strony pracodawcy.
anonim cytuj
10-04-2024
Czas dojazdu nie jest czasem pracy. Natomiast, jeśli miejsce pracy w umowie o pracę nie obejmuje miejscowości, w której odbywa się szkolenie (Janusze potrafią przy pracy biurowej wpisać "cała Polska", to oprócz wynagrodzenia będzie należała się dieta za delegacje oraz zwrot kosztów podróży, jeśli podróż odbywa się na własną rękę. W tym przypadku, jeśli to samochód prywatny, to rozliczenie tzw. kilometrówki.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Rozumiem, że czas dojazdu nie wlicza się do czasu pracy nawet jeśli będę pełnić powierzone przez przełożonego obowiązki kierowcy dowożącego innych współpracowników na szkolenie? Pozostali pracownicy w czasie podróży mają "czas wolny" - mogą spędzić go na telefonie lub równie dobrze śpiąc, a jednak ja w tym czasie wg wykonuję pracę dowozu pracowników (swoją drogą, odpowiedzialną). W takim wypadku jestem osobą pokrzywdzoną w moim przekonaniu.
 
anonim cytuj
10-04-2024
Jedzie Pani samochodem firmowym? Przełożony nie może wydać Pani polecenia jechania prywatnym samochodem, no chyba, że użycza Pani pracodawcy prywatny samochód, lecz w przypadku umowy o pracę byłoby to bardzo dziwne i wątpliwe rozwiązanie. Zatem, jeśli będzie Pani własnym samochodem, to robi to "na własną rękę". To, że jeśli pracodawca zgodzi się na taki środek transportu, to przysługuje zwrot kosztów od kilometra, to odrębna sprawa.
 
anonim cytuj
10-04-2024

Sugerowane Tematy

Zyski z adsense a podatki
Mam małą stronkę internetową, na której co prawda nic nie robię, ale są tam reklamy od google (adsense), i co miesiąc mam z tego tytułu ok. 500zł. Czy w zwiazku z tym jestem zobowiazany do rozliczania sie z dochodu, placic podatki, albo zalozyc dzialalnosc gospodarcza?...
Jak i za co można karać pracowników?
Chciałabym zapytać czy pracodawca może udzielić pracownikowi nagany i jednocześnie ukarać kara pieniężną z tytułu nienależycie wykonanie obowiązków ? Chodzi dokładnie mi o to czy za jedno przewinienie można zostać dwukrotnie ukaranym ?...
Uchylanie się od płacenia alimentów.
Witajcie. Właśnie za uchylanie się od płacenia alimentów otrzymałem wyrok karny, który tworzy problem i pytanie. A mianowicie problem w tym, że wyroku otrzymałem nakaz płacenia bieżących alimentów ale do spłacenia mam też 2 lata zaległych alimentów dla byłej żony a także dwa lata zaległych alimentów z MOPS. Żona mówi, że jak zacznę jej płacić bieżące alimenty to ona i tak musi je przekazywać do MOPSU, według niej na poczet zaległości wobec fund...
Czy można zostać cały czas w tej jednej przychodni?
Witam Zmieniaj miejsce zamieszkania i zameldowania trzeba zmienić swoją przychodnie lekarza rodziinnego(wieś)? Czy można zostać cały czas w tej jednej przychodni?...

Wyszukiwarka