Pracodawca wysyła mnie i innych pracowników na szkolenie wyjazdowe, które odbywa się w miejscu oddalonym o 240 km od miejsca pracy. Szkolenie odbywa się w godzinach 10-17, więc aby dotrzeć na miejsce, czas wyjazdu musi być o godzinie 7:30, a powrót do miejsca pracy nastąpi najwcześniej o godzinie 19:30.
Czy osobie, której zostają dodatkowo powierzone obowiązki kierowcy (zostanie w tym dniu wydany pojazd służbowy), czas dojazdu będzie wliczać się w tym dniu do czasu pracy? Poza kierowcą, na szkolenie wybiera się również 3 innych współpasażerów.
Szkolenie to ma zakres wieloetapowy i będzie kontynuowane, a osoba kierująca ciągle pozostaje ta sama. Wcześniejsze wyjazdy służbowe innych pracowników prowadzących dodatkowo pojazd wiązały się z wynagrodzeniem wyłącznie za czas trwania szkolenia, co zastanawia mnie czy nie było to nadużycie ze strony pracodawcy.
Czas dojazdu nie jest czasem pracy. Natomiast, jeśli miejsce pracy w umowie o pracę nie obejmuje miejscowości, w której odbywa się szkolenie (Janusze potrafią przy pracy biurowej wpisać "cała Polska", to oprócz wynagrodzenia będzie należała się dieta za delegacje oraz zwrot kosztów podróży, jeśli podróż odbywa się na własną rękę. W tym przypadku, jeśli to samochód prywatny, to rozliczenie tzw. kilometrówki.
anonim cytuj
10-04-2024
Rozumiem, że czas dojazdu nie wlicza się do czasu pracy nawet jeśli będę pełnić powierzone przez przełożonego obowiązki kierowcy dowożącego innych współpracowników na szkolenie? Pozostali pracownicy w czasie podróży mają "czas wolny" - mogą spędzić go na telefonie lub równie dobrze śpiąc, a jednak ja w tym czasie wg wykonuję pracę dowozu pracowników (swoją drogą, odpowiedzialną). W takim wypadku jestem osobą pokrzywdzoną w moim przekonaniu.
anonim cytuj
10-04-2024
Jedzie Pani samochodem firmowym? Przełożony nie może wydać Pani polecenia jechania prywatnym samochodem, no chyba, że użycza Pani pracodawcy prywatny samochód, lecz w przypadku umowy o pracę byłoby to bardzo dziwne i wątpliwe rozwiązanie. Zatem, jeśli będzie Pani własnym samochodem, to robi to "na własną rękę". To, że jeśli pracodawca zgodzi się na taki środek transportu, to przysługuje zwrot kosztów od kilometra, to odrębna sprawa.
Witam, starszy syn odziedziczył mieszkanie po moich rodzicach testament notarialny bez wydziedziczenia mnie jako jedynego spadkobiorcy ustawowego. Rodzice zawsze chcieli żeby podzielić wnuków , niestety mlodszy jest niepełnoletni. Starszy syn stwierdził że nie sprzeda mieszkania i nie podzieli się " wywlekając" state rodzinne spory. Wiem że mam prawo do zachowku , gdy starszy syn się o tym dowiedział wściekł się że oczekuje sprzedaży mi...
Dzień dobry. Piszę odnośnie mojej sytuacji, która z miesiąca na miesiąc staje się nie do wytrzymania. Wynajmuje lokal pod działalność gospodarczą w której prowadzony jest salon fryzjerski. Z miesiąca na miesiąc właściciel podnosi mi czynsz za lokal, bez uzasadnienia tego na piśmie, jest to słowna forma. Przykładowo na umowie z 1.08.2023r mam 1300 czynszu miesięcznie, a wczoraj właściciel lokalu odwiedzając mnie - poinformował, że podnosi czynsz w...
Witam z dniem dzisiejszym otrzymałem pismo o zajęciu rachunku bankowego przez naczelnika urzędu skarbowego w Opolu. Jest tam zwrot, którego nie rozumiem "grzywna nałożona w drodze mandatu karnego?" Zawsze byłem usilnie przekonany, że grzywnę może zasadzić sąd. Co mam robić, jak ugryźć? Kwota jest dość spora. Czy dostanę pismo z sądu w w/w pisma?...
Zmiana nazwiska dziecka
Prawa ograniczone
Rozwód
Czy mogę spróbować chociaż zmienić nazwisko synkowi na moje?
Ojciec biologiczny zniknął, od 3 lat go nie ma w życiu dziecka, zaczął zwracać uwagę na to, że ma inne nazwisko niż ja. Czy można to jakoś załatwić? Jakiś wniosek?...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: