Odsetki od firmy windykacyjnej.

Witajcie,
czy firma windykacyjna w przypadku podpisania przez dłużnika ugody ma prawo naliczać odsetki? Zaciekawił mnie przypadek mojego klienta. Dzisiaj przyszedł zawiesić działalność i podczas rozmowy powiedział, że dostał od firmy windykacyjnej właśnie taką informację. Chodzi o jakaś starą fakturę za telefon, jakaś firma wykupiła dług i dostał taką propozycje, że rozłożą mu na raty kwotę, ale od pierwszej do ostatniej raty będą mu rosły odsetki które zapłaci razem z ostatnią ratą.
anonim cytuj
26-03-2024
Jak nie mają nakazu zapłaty a pewnie nie mają to na 99% wierzytelność jest przedawniona. Niech klient zaproponuje im zapłatę 30% i niech nie podpisuje żadnej ugody. jak ją podpisze to wpędzi się w jeszcze większe długi.
 
anonim cytuj
26-03-2024
Dziękuje za odpowiedź, z tego co mówił faktura dotyczy roku 2017 lub 2018. Tez mu wspominałem, że może to być dług przedawniony. Na co on odpowiedział, że pod koniec zeszłego roku dostał informacje ze jest cesja na kogoś innego. Tzn. na podmiot z tego co widziałem powiązany z poprzednim.
 
anonim cytuj
26-03-2024
Sama cesja długu nie powoduje przerwania biegu przedawnienia.
Wszystkie firmy windykacyjne tak postępują, proponując spłatę części zadłużenia, tylko po to, by móc uzyskać nakaz zapłaty. Bo zapłacenie choć 1 grosza, powoduje, że uznaje się dług. Nie wolno tego robić.
Należy pamiętać, że rzekomy wierzyciel typu ULTIMO, KRUK, INKASSO czy inne takie firmy musi w sądzie udowodnić, że to jemu vis się należy.
A nie zawsze, a raczej bardzo rzadko mogą potwierdzić. I czekają na naiwniaków, którzy zapłacą, bo firmy straszą wszystkim, czym się da. Komornikiem, detektywem, itd.
 
anonim cytuj
26-03-2024
Faktura pochodzi z lutego 2017 (wymagalność zapłaty dla firmy telekomunikacyjnej listopad 2017) Sprawa trafiła do jednej firmy od 12/2017 do połowy 2022 była właśnie w tej firmie. Później przejęła to kolejna firma. Do tego czasu nie odbył się żaden proces, oraz żaden komornik nie wszedł na konto. Napisał do tej firmy, dlaczego zostały mu doliczone koszty procesowa w tym koszty zastępstwa procesowego. Po reklamacji dostał odpowiedź że saldo do zapłaty zostało pomniejszone o koszty procesowe. Złożył tejże firmie propozycje rozłożenia długu na raty. Na co nie dostał odpowiedzi, ma wszelakie e-maile do nich i ostatni pisał 02/2023 a ostatni telefon do nich był w kwietniu 2023. Ciągle słyszał, że jego sprawa jest weryfikowana. A teraz nagle telefon, że ma do zapłaty znowu kwotę powiększoną o kwotę kosztów procesu, który jak wspominałem nigdy się nie odbył. Nie dostał żądnego listu o wstawiennictwo oraz w e-sądzie nie miał żadnej informacji o toczącej się sprawie.
 
anonim cytuj
26-03-2024

Sugerowane Tematy

Ulga na dzieci.
Pomóżcie, bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnego wzoru. Z mężem rozliczamy się osobno i chcemy podzielić po równo ulgę na dzieci. Mamy ich dwoje. Czy zaznaczamy "cały rok" i przy każdym dziecku wpisujemy po 556,02,tak, żeby u mnie i u męża w sumie wyszło te 1112,04 przy jednym dziecku? Czy jakoś inaczej? Rozliczać się wspólnie nie możemy....
Rozwiązanie umowy na urlopie wychowawczym.
Jestem na urlopie wychowawczym dostałam od pracodawcy wypowiedzenie z rozwiązaniem umowy o pracę. Okres wypowiedzenia 3 miesiące. Przyczyna: likwidacja stanowiska pracy(zamknięcie jednego z punktów handlowych). Proszę mi powiedzieć czy nie powinni poczekac do mojego powrotu z wypowiedzeniem? Jak to prawnie teraz wygląda? I czy nie powinnam w takim razie dostać odprawy? Pracodawca zatrudnia ok 100 osób. Druga sprawa to wypowiedzenie / rozwiąz...
Wyrok do odsiedzenia zamieniony na pracę społeczne, które nie zostały wykonane
Ktoś miał do odsiedzenia wyrok ,dostał jednak zamienione na prace społeczne. Jednak owy człowiek nie wykonał ani jednej godziny i teraz dostał wezwanie do odsiadki wyroku 30 dni . Czy jest jakaś szansa aby ubiegać się o zmianę środka?...
Otrzymałem uszkodzony towar.
Zamówiłem w sklepie procesor z outletu (ktoś kupuje i zwraca do sklepu w terminie 14 dni, po czym sklep wystawia ten odesłany towar trochę taniej). wczoraj odebrałem paczkę, przyszedłem do domu i pierwsze co zobaczyłem po otwarciu to wygięte 2 piny(gołym okiem ledwo zauważalne. trzeba dokładnie naświetlić i sprawdzać pod kątem żeby to zauważyć). Oczywiście procesor nie działa. od razu napisałem do sklepu z zapytaniem, czy ich towar z outletu jes...

Wyszukiwarka