Darowizna od babci.

Babcia chce mi zrobić darowiznę pieniężną. Wiem, że kwota 36tys jest wolna od podatku i nie muszę tego zgłaszać do US. Jak to zrobić aby wszystko było zgodnie z prawem... Jeśli babcia jest osobą nie chodząca i nie wychodzi z domu. Ja dostanę tą kwotę do ręki ale nie chcę tych pieniędzy trzymać w domu tylko chcę je wpłacić na swoje konto. I tu jest pytanie... Czy jak sama sobie wpłacę tą kwotę i nadam tytuł "darowizna od babci" będzie w porządku wedle US? Czy zrobić to w jakiś inny sposób?
anonim cytuj
22-03-2024
Jeśli dostanie Pani pieniądze do ręki, nie będzie zwolnienia z podatku. Tylko przelewem, który identyfikuje obie strony.
 
anonim cytuj
22-03-2024
No tak ale babcia od lat nie wychodzi z domu. Jest osobą niepełnosprawną. Nie ma możliwości aby babcia poszła do banku i zrobiła przelew.
 
anonim cytuj
22-03-2024
No to zapłaci Pani podatek bo nie ma innego wyjścia chyba ze jednak skorzysta Pani z rady powyżej.
 
anonim cytuj
22-03-2024
Należy się skontaktować z bankiem, powinien świadczyć usługę obsługi klientów niepełnosprawnych poza placówką. Tu są informacje co jeszcze można zrobić. Jedyny warunek to taki, że babcia jest w pełni świadoma i sprawna intelektualnie. Jest jeszcze sposób, który teoretycznie jest niezgodny z prawem. Jeśli babcia ma elektroniczną obsługę konta bankowego, zakładam, że ktoś bliski mógłby na jej polecenie i przy jej kontroli wykonać przelew darowizny.
 
anonim cytuj
22-03-2024
A pełnomocnictwo notarialne do jednej, konkretnej czynności bankowej, dokładnie opisanej ?
 
anonim cytuj
22-03-2024
To nie są wysokie koszty, pewnie domowa wizyta notariusza zależy od miasta, w Łodzi około 200-300 zł, a samo pełnomocnictwo nie jest przecież drogie.
 
anonim cytuj
22-03-2024

Sugerowane Tematy

Braki formalne pisma procesowego.
Strona zastępowana przez adwokata złożyła osobiście pismo do sądu w jednym egzemplarzu. Sąd stwierdził braki formalne polegające na braku odpisów pisma dla wszystkich uczestników. Do kogo sąd powinien skierować pismo o usunięciu braków formalnych? Czy bezpośrednio do strony czy do jej adwokata?...
Odmowa urlopu.
Pracuje już 12 lat w jednej firmie, w tym roku zmienił się zarząd i dzieją się cuda. 1 grudnia złożyłem wniosek urlopowy na dni 2-5 stycznia, kilka dni temu udało się kupić wyjazd last minute, a w dniu dzisiejszym kierownik przekazał mi wiadomość od pani prezes: wypisanie wniosku nie jest jednoznaczne z dostaniem urlopu. Do dziś nikt mi słowem nie powiedział że nie dostanę urlopu, zawsze po prostu był wpisany na liście obecności i tyle. Jest j...
Zasiedzenie nieruchomości.
Witam, może ktoś wie jak wygląda sprawa z zasiedzeniem. Jest nieruchomość, która ma 9 właścicieli (nie ma podziału zrobionego). W budynku mieszka jeden z właścicieli, ale nie zajmuje całego budynku, do niektórych pomieszczeń mają klucze tylko pozostali właściciele (ewentualnie udostępniają klucze osobie, która zamieszkuje, kiedy np. leje się z dachu). Podatek od tej nieruchomości płaci tylko osoba która mieszka, jakiejkolwiek nakłady na tą nieruc...
Renta
Renta dla dziecka Witam, proszę o pomoc. Jestem w ciąży i dziecko zaraz przyjdzie na świat. Mój partner popełnił samobójstwo w Holandii. Chodzi o ustalenie ojcostwa i przyznanie dziecku renty. Sekcja zwłok oraz próbki DNA zostały pobrane przez holenderska policję. Natomiast później został przewieziony do Polski i skremowany, pochowano go w Polsce. 1.Czy holenderska policja wyda próbki DNA aby móc ustalić ojcostwo ? 2. Co robić jeżeli nie...

Wyszukiwarka