Babcia chce mi zrobić darowiznę pieniężną. Wiem, że kwota 36tys jest wolna od podatku i nie muszę tego zgłaszać do US. Jak to zrobić aby wszystko było zgodnie z prawem... Jeśli babcia jest osobą nie chodząca i nie wychodzi z domu. Ja dostanę tą kwotę do ręki ale nie chcę tych pieniędzy trzymać w domu tylko chcę je wpłacić na swoje konto. I tu jest pytanie... Czy jak sama sobie wpłacę tą kwotę i nadam tytuł "darowizna od babci" będzie w porządku wedle US? Czy zrobić to w jakiś inny sposób?
Jeśli dostanie Pani pieniądze do ręki, nie będzie zwolnienia z podatku. Tylko przelewem, który identyfikuje obie strony.
anonim cytuj
22-03-2024
No tak ale babcia od lat nie wychodzi z domu. Jest osobą niepełnosprawną. Nie ma możliwości aby babcia poszła do banku i zrobiła przelew.
anonim cytuj
22-03-2024
No to zapłaci Pani podatek bo nie ma innego wyjścia chyba ze jednak skorzysta Pani z rady powyżej.
anonim cytuj
22-03-2024
Należy się skontaktować z bankiem, powinien świadczyć usługę obsługi klientów niepełnosprawnych poza placówką. Tu są informacje co jeszcze można zrobić. Jedyny warunek to taki, że babcia jest w pełni świadoma i sprawna intelektualnie. Jest jeszcze sposób, który teoretycznie jest niezgodny z prawem. Jeśli babcia ma elektroniczną obsługę konta bankowego, zakładam, że ktoś bliski mógłby na jej polecenie i przy jej kontroli wykonać przelew darowizny.
anonim cytuj
22-03-2024
A pełnomocnictwo notarialne do jednej, konkretnej czynności bankowej, dokładnie opisanej ?
anonim cytuj
22-03-2024
To nie są wysokie koszty, pewnie domowa wizyta notariusza zależy od miasta, w Łodzi około 200-300 zł, a samo pełnomocnictwo nie jest przecież drogie.
W 2016r. moja chrzestna (siostra ojca)napisała testament u notariusza, w którym zapisała na mnie kawalerkę + 1/3 działki. W 2022r. chrzestna umarła, na otwarciu testamentu byli jej bracia ( nie miała męża ani dzieci), którzy nie zgłaszali sprzeciwu (za życia chrzestna poinformowała o testamencie i mnie jako spadkobierczyni wszystkich potencjalnych zainteresowanych). W 2023r. Umarł mój ojciec, który za życia przepisał mi również 1/3 tej samej dzia...
Wraz z mężem chcemy zabezpieczyć się na wypadek śmierci i spisać testamenty. Nie mamy wspólnych dzieci, ja mam syna z innego związku i jestem jego jedynym opiekunem prawnym. Oboje mamy rodzeństwo, wszyscy z rodzeństwa mają dzieci. Moi rodzice żyją, są po rozwodzie. U męża żyje tylko tata.
Planujemy zakup domu i nie chcemy, aby nasze rodziny próbowały starać się choćby o zachowek. Czy jest możliwość zabezpieczenia się jakoś przed tym?
Przys...
Witam, czy jest możliwość odstąpienia od umowy zakupu pojazdu? Kolega około 30 dni temu kupił pojazd który ma podłożnice wypchane pianką od osoby prywatnej, wcześniej tego nie było widać jeśli tak to na jaką podstawę prawną można się powołać?...
Witam, zakupiłem mieszkanie, ogłoszenie było wystawione przez biuro nieruchomości.
Po zakupie mieszkania i podpisania aktu notarialnego blok, w którym kupiłem mieszkanie okazał się o 30 lat starszy pośrednik nakłamał w ogłoszeniu, ponieważ podał rok wybudowania nieruchomości zupełnie inny czynsz również okazał się dużo wyższy we wtorek mam mu zapłacić wynagrodzenie za pośrednictwo uważam, że w tej sytuacji umowa z pośrednikiem powinna zostać zer...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: