Wymeldowanie osoby niezamieszkującej.

Mam obecnie sytuację dość dziwną, jeśli chodzi o zasady przestrzegania służebności zapisanej w umowie notarialnej darowizny, gdyż osoba ( teściowa)której dotyczy służebność, nie mieszka ze mną, lecz pod innym adresem już 3 lata. Zamieszkała na posesji zmarłego brata by dopilnować podziału majątku, miedzy innymi na jej rzecz. Sprawy idą wolno, a ja nie wiem czy ona nie powinna się wymeldować z naszej posesji i przemeldować na tą w której obecnie mieszka. Ona twierdzi, że nie może, bo jeszcze nie zostało to jej przypisane sądownie. Ja zaś martwię się tym, że jeśli zejdzie, to córka może dochodzić tzw. zachowku po niej z nieruchomości, której dotyczy służebność. Dodam, że córka ma dostać w umowie darowizny tę nieruchomość o którą toczy się podział, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. I w tym szkopuł.
anonim cytuj
01-03-2024
Powinna.
Meldunek jest czynnością administracyjną mająca charakter informacyjny - jest to informacja o tym gdzie dana osoba zamieszkuje.
Nie ma tu znaczenia prawo do nieruchomości - gdyby mieszkała w wynajętym mieszkaniu lub w hotelu również ma obowiązek się zameldować.
Jeśli chcesz możesz ja samemu wymeldować - skoro nie zamieszkuje.
 
anonim cytuj
01-03-2024
Ja zaś martwię się tym, że jeśli zejdzie, to córka może dochodzić tzw. zachowku po niej z nieruchomości, której dotyczy służebność.

Jeżeli już to nie ze służebności a z darowizny.
Natomiast meldunek lub jego brak tudzież zamieszkiwanie bądź nie zamieszkiwanie nie mają na to żadnego wpływu.
 
anonim cytuj
01-03-2024
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Rozumiem, że córka w tym przypadku może dochodzić prawa do zachowku nawet do 5 lat po śmierci swej matki. Choć nie powinna, gdyż jej część była gratyfikowana w formie finansowej ( niestety brak jest dokumentów wpłat). A o wymeldowaniu też pomyślimy. Bo to wiąże się z takimi sprawami jak opłaty za odbiór odpadów itp. ( większa ilość domowników).
 
anonim cytuj
01-03-2024

Sugerowane Tematy

Zasiedzenie w złej wierze - nieruchomość.
Dobry wieczór, Chciałbym poruszyć temat zasiedzenia nieruchomości. Poniżej przedstawię mój, a właściwie przypadek teścia, który chce posiąść działkę, która sąsiaduje z jego. Otóż w 1994 r. teściu rozpoczął budowę domu na części działki, która została mu darowana w 1997 roku. Pozostała część działki Jego rodziców została przez nich nabyta chyba w latach czterdziestych. Już na etapie budowy wystąpiły problemy z właścicielem sąsiadującej działki...
Kontakty z dzieckiem.
Witam, żyliśmy bez ślubu, mamy wspólne 3 letnie dziecko, po rozstaniu płacę regularnie alimenty które ustaliliśmy bez ingerencji sądu. Alimenty płacę jej większe niż ode mnie oczekiwała, w zamian robi problemy jeśli chodzi o spędzanie czasu z dzieckiem, a dokładnie z nocowaniem u mnie. Chciałbym zapytać czy warto jako ojciec zakładać sprawę sądową jeśli rozmowy nie doprowadzą do ugody....
Dziedziczenie mieszkania po zmarłej mamie i ojczymie
Zmarła mama i ojczym po których zostało mieszkanie. Ojczym nie miał dzieci ani rodzeństwa tylko dalekie kuzynostwo.Jak to wygląda z dziedziczeniem mieszkania? Dodam że kuzynostwo nie utrzymywało wogole żadnego kontaktu z ojczymem i nie wiem nawet czy żyją a jeśli tak to gdzie mieszkają....
Zgoda na mieszkanie po śmierci.
Dzień dobry. W razie mojej śmierci mieszkanie odziedziczą moi rodzice. Czy można wykonać zapis, żeby moja dziewczyna mogła korzystać z tego mieszkania? Czy muszę po prostu uwzględnić ją w testamencie i mieszkanie dać całej trójce? Nie chciałbym pominąć rodziców w spadku....

Wyszukiwarka