Kupno nieruchomości podczas rozwodu.

Sprawa wygląda następująco i w zasadzie jest dosyć pilna dlatego proszę o poradę, przyjaciółka chce zakupić mieszkanie natomiast jest w trakcie rozwodu (w zasadzie to dopiero początek bo dostała tylko pismo) nie chce brać tego mieszkania na siebie ponieważ w razie podziału majątku zapewne część będzie należała się jej jeszcze obecnemu mężowi, chciała zakupić je (za gotówkę) do czasu zakończenia procesu na jednego z rodziców, i tutaj zaczynają się schody, czy w tej sytuacji skarbówka może doczepić się skąd starsza osoba miała tyle gotówki? Czy odprowadza jej za to podatek jakiś? Dałam jej propozycję, że mogę je wziąć na siebie do tego czasu, ale zakładam, że sytuacja mogłaby być podobna z racji moich dochodów czy całej historii, że tak powiem ‚materialnej’.
Jak można to dobrze obejść lub załatwić żeby na tym nie stracić? Czy po zakupie takiego mieszkania jest też jakiś okres w którym nie można go przepisać na kogoś innego?
anonim cytuj
23-02-2024
Niech podpisze u notariusza rozdzielność majątkowa z mężem i kupuje mieszkanie na siebie.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Za środki ze wspólnego majątku? Taka bardzo średnia ta rada. Natomiast, jeśli kupi za środki z majątku osobistego, to mieszkanie i tak będzie jej i nie potrzeba do tego rozdzielności majątkowej.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Są to jej pieniądze zarobione przez swoją działalność, ale jak wiadomo są małżeństwem więc tak czy siak jest podział majątku, bardziej chodzi o sytuację w której to na umowie kupna mieszkania będzie albo jej rodzic albo ja (tylko oczywiście do czasu rozwodu i podziału majątku) tylko pytanie czy wtedy US nie doczepi się skąd ja lub rodzic mieliśmy tak dużą kwotę na zakup mieszkania i nie trzeba będzie odprowadzić z tego podatku, przykładowo to ja płacę gotówką za mieszkanie, ja jestem na umowie kupna i za pół roku czy rok przepisuje to mieszkanie na nią jako jej własność.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Środki zarobione w trakcie trwania małżeństwa nie "są jej". Zasilają małżeńską wspólność majątkową.
 
anonim cytuj
23-02-2024
A rozwiązanie, o którym Pan mówi, to niezgłoszona darowizna na rzecz rodzica z majątku wspólnego bez wiedzy męża. Będzie musiała zwrócić połowę mężowi nie mając z czego.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Zwracam uwagę, że środki za które zamierza ona kupić owe mieszkanie najpewniej są składnikiem wspólnego majątku. W ten sposób zostanie z mieszkaniem i nie będzie miała z czego spłacić męża. Natomiast fikcyjny zakup na inną osobę, jako działanie mające na celu uszczuplenie wspólnego majątku bez wiedzy męża może zakończyć się sprawą karną.
 
anonim cytuj
23-02-2024

Sugerowane Tematy

Pracodawca narzuca termin urlopu.
Męża zakład pracy ma urlop wakacyjnych na początku lipcu. Mamy zabudowany pobyt wakacyjny na przełomie lipca/sierpnia. Czy mąż musi godzić się na urlop wtedy kiedy stoi cały zakład pracy. Dodam, że jest to bieżący urlop. Na jaki artykuły może powołać się mąż lub co możemy zrobić w tej sytuacji. Nie mamy jak przełożyć terminów domków, są już opłacone....
Podatek od sprzedaży mieszkania ze spadku.
Witam sprzedałam mieszkanie które nabyłam w spadku po rodzicach ustawowo nastąpiło to w 2012 roku a sądownie 2019 czy muszę zapłacić podatek od sprzedaży....
odmowa rety chrobowej z tytulu niezdolnosci do pracy
Mieszkam od01/09/ 2014 roku w Belgii i tam praowalam w pelnym etacie do 20/12/2019 . Wtedy zachrowalam, do pracy wrucilam ale juz pracowalam w wmiarze 1/2 etatu ,poniwarz brakowalo mi sil. Stracilam w pracy przytomnosc i od 04/10/2022 zaprzestalam prace. Bylam w belii u lekarza pracy ktody orzekl definitywny zakaz wykonywania pracy. Lekarz z mojego ubespieczenia terz sie z tym zgadza.I tu powstaje pytanie, co mam zrobic w sytuacji gdy lekarz orze...
kto, w prawie polskim jest samotna matka?
Witam, nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, wiec postanowiłam zadać pytanie tutaj: kto, w prawie polskim jestem samotna matka? Tylko osoba, która w akcie urodzenia dziecka ma wpisane ojciec nieznany, czy również osoba, która samotnie wychowuje dziecko, nie ma slubu z ojcem dziecka, nie mieszka razem z ojcem dziecka?...

Wyszukiwarka