Sprawa wygląda następująco i w zasadzie jest dosyć pilna dlatego proszę o poradę, przyjaciółka chce zakupić mieszkanie natomiast jest w trakcie rozwodu (w zasadzie to dopiero początek bo dostała tylko pismo) nie chce brać tego mieszkania na siebie ponieważ w razie podziału majątku zapewne część będzie należała się jej jeszcze obecnemu mężowi, chciała zakupić je (za gotówkę) do czasu zakończenia procesu na jednego z rodziców, i tutaj zaczynają się schody, czy w tej sytuacji skarbówka może doczepić się skąd starsza osoba miała tyle gotówki? Czy odprowadza jej za to podatek jakiś? Dałam jej propozycję, że mogę je wziąć na siebie do tego czasu, ale zakładam, że sytuacja mogłaby być podobna z racji moich dochodów czy całej historii, że tak powiem ‚materialnej’.
Jak można to dobrze obejść lub załatwić żeby na tym nie stracić? Czy po zakupie takiego mieszkania jest też jakiś okres w którym nie można go przepisać na kogoś innego?
Niech podpisze u notariusza rozdzielność majątkowa z mężem i kupuje mieszkanie na siebie.
anonim cytuj
23-02-2024
Za środki ze wspólnego majątku? Taka bardzo średnia ta rada. Natomiast, jeśli kupi za środki z majątku osobistego, to mieszkanie i tak będzie jej i nie potrzeba do tego rozdzielności majątkowej.
anonim cytuj
23-02-2024
Są to jej pieniądze zarobione przez swoją działalność, ale jak wiadomo są małżeństwem więc tak czy siak jest podział majątku, bardziej chodzi o sytuację w której to na umowie kupna mieszkania będzie albo jej rodzic albo ja (tylko oczywiście do czasu rozwodu i podziału majątku) tylko pytanie czy wtedy US nie doczepi się skąd ja lub rodzic mieliśmy tak dużą kwotę na zakup mieszkania i nie trzeba będzie odprowadzić z tego podatku, przykładowo to ja płacę gotówką za mieszkanie, ja jestem na umowie kupna i za pół roku czy rok przepisuje to mieszkanie na nią jako jej własność.
anonim cytuj
23-02-2024
Środki zarobione w trakcie trwania małżeństwa nie "są jej". Zasilają małżeńską wspólność majątkową.
anonim cytuj
23-02-2024
A rozwiązanie, o którym Pan mówi, to niezgłoszona darowizna na rzecz rodzica z majątku wspólnego bez wiedzy męża. Będzie musiała zwrócić połowę mężowi nie mając z czego.
anonim cytuj
23-02-2024
Zwracam uwagę, że środki za które zamierza ona kupić owe mieszkanie najpewniej są składnikiem wspólnego majątku. W ten sposób zostanie z mieszkaniem i nie będzie miała z czego spłacić męża. Natomiast fikcyjny zakup na inną osobę, jako działanie mające na celu uszczuplenie wspólnego majątku bez wiedzy męża może zakończyć się sprawą karną.
Czy mogę wypowiedzieć umowę najmu lokalu mieszkalnego w trybie natychmiastowym zgodnie art. 682 K.c., art. 664 § 2 K.c.?
W lutym 2023r. podpisałam umowę najmu lokalu mieszkalnego na rok. Opłaty ponoszę regularnie i w terminie, lecz Wynajmujący nie wywiązał się z ustnej umowy usunięcia wady lokalu mieszkalnego ( usunięcie odpadających płytek ze ścian i podłogi w kuchni, łazienki poprzez remont/ odświeżenie kuchni, łazienki, korytarza) uniemożliwi...
Witam mam pytanie dostałem wyrok nakazowy w sprawie w której byłem karany za recydywę przez to że prokurator sporządził błędny akt oskarżenia a sędzia rozpatrujący sprawę nie zbadał tego czy dany paragraf ma zastosowanie względem mojej osoby
Czy jest jakaś możliwość złożyć skargę lub żądać odszkodowania od tej sędziny ?...
Hej, mam problem natury prawno rodzinnej. Prawie 10 lat temu rodzice kupili "mi" mieszkanie. "Mi" ponieważ ono wciąż prawnie należy do nich, pomimo wielokrotnego zapewniania, że przecież jest moje. Ja w nim jedynie od tych prawie 10 lat mieszkam, ale też zarządzam. Był okres, kiedy było wynajmowane, bo studiowałam w innym mieście (oczywiście żaden podatek nie był odprowadzany, bo rodzice zabronili mi to zgłaszać - wszelkie umo...
Czy kierownik może usunąć grafik na połowę miesiąca jeśli wcześniej już był przekazany do informacji? Nie mam teraz żadnych informacji jak pracuje przez kolejne dwa tygodnie....
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: