Kupno nieruchomości podczas rozwodu.

Sprawa wygląda następująco i w zasadzie jest dosyć pilna dlatego proszę o poradę, przyjaciółka chce zakupić mieszkanie natomiast jest w trakcie rozwodu (w zasadzie to dopiero początek bo dostała tylko pismo) nie chce brać tego mieszkania na siebie ponieważ w razie podziału majątku zapewne część będzie należała się jej jeszcze obecnemu mężowi, chciała zakupić je (za gotówkę) do czasu zakończenia procesu na jednego z rodziców, i tutaj zaczynają się schody, czy w tej sytuacji skarbówka może doczepić się skąd starsza osoba miała tyle gotówki? Czy odprowadza jej za to podatek jakiś? Dałam jej propozycję, że mogę je wziąć na siebie do tego czasu, ale zakładam, że sytuacja mogłaby być podobna z racji moich dochodów czy całej historii, że tak powiem ‚materialnej’.
Jak można to dobrze obejść lub załatwić żeby na tym nie stracić? Czy po zakupie takiego mieszkania jest też jakiś okres w którym nie można go przepisać na kogoś innego?
anonim cytuj
23-02-2024
Niech podpisze u notariusza rozdzielność majątkowa z mężem i kupuje mieszkanie na siebie.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Za środki ze wspólnego majątku? Taka bardzo średnia ta rada. Natomiast, jeśli kupi za środki z majątku osobistego, to mieszkanie i tak będzie jej i nie potrzeba do tego rozdzielności majątkowej.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Są to jej pieniądze zarobione przez swoją działalność, ale jak wiadomo są małżeństwem więc tak czy siak jest podział majątku, bardziej chodzi o sytuację w której to na umowie kupna mieszkania będzie albo jej rodzic albo ja (tylko oczywiście do czasu rozwodu i podziału majątku) tylko pytanie czy wtedy US nie doczepi się skąd ja lub rodzic mieliśmy tak dużą kwotę na zakup mieszkania i nie trzeba będzie odprowadzić z tego podatku, przykładowo to ja płacę gotówką za mieszkanie, ja jestem na umowie kupna i za pół roku czy rok przepisuje to mieszkanie na nią jako jej własność.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Środki zarobione w trakcie trwania małżeństwa nie "są jej". Zasilają małżeńską wspólność majątkową.
 
anonim cytuj
23-02-2024
A rozwiązanie, o którym Pan mówi, to niezgłoszona darowizna na rzecz rodzica z majątku wspólnego bez wiedzy męża. Będzie musiała zwrócić połowę mężowi nie mając z czego.
 
anonim cytuj
23-02-2024
Zwracam uwagę, że środki za które zamierza ona kupić owe mieszkanie najpewniej są składnikiem wspólnego majątku. W ten sposób zostanie z mieszkaniem i nie będzie miała z czego spłacić męża. Natomiast fikcyjny zakup na inną osobę, jako działanie mające na celu uszczuplenie wspólnego majątku bez wiedzy męża może zakończyć się sprawą karną.
 
anonim cytuj
23-02-2024

Sugerowane Tematy

Rozwód a alimenty na dzieci.
Otóż byłam do ubiegłej soboty w szczęśliwym 13 letnim małżeństwie z którego mamy 2 dzieci (4 i 10 lat). Mąż pod koniec sierpnia poszedł na szkolenie miesięczne do wojska . Po powrocie widziałam że coś jest nie tak i zgadzało się. Stwierdził że poznał tam kobietę w której się zakochał. W ciągu tygodnia kazałam mu się wyprowadzić z domu a on nagle stwierdził że przestał mnie kochać. Chciałam dogadać się z nim w kwestiach finansowych , do 10 oboj...
Czy to mobbing?
Czy sugerowanie pracownikowi wzięcia urlopu z powodu braku zadań dla niego w pracy to mobbing ? Moj pracodawca przyznał, ze to normalne i tak się robi. Nikt u mnie w firmie się temu nie sprzeciwia. Jednak mi się to nie podoba i uważam, ze nie powinna być nakładana taka presja. Ostatnio nie zgodziłam się na wzięcie urlopu i usłyszałam poniżającą mnie odpowiedz, która brzmiała ,,co tam Ci teraz Twoj mąż podpowiada?’’. Zgłosiłam to do przełożonego m...
Rozwód a podział majątku.
Dzień dobry Dowiedziałem się że żona mnie zdradzała. Przyznała się do tego. Wiadomo sprawa bardzo ciężka, ale postanowiłem wziąć rozwód. Chcę to jak najszybciej skończyć, więc pewnie zrobimy rozwód za porozumieniem stron. Mamy wspólny dom, który żona dostała w darowiźnie (2019 r. wartość w akcie notarialnym 150 tys.). Wykończyliśmy go na wysoki standard. W tych szalonych czasach powiedziałbym że jest wart około 1 mln. Z tego mojego włożenia był...
Sąd stwierdził że dostarczenie świadków leży po stronie stron
Sąd ma przesłuchać świadków obu stron. Sąd stwierdził że dostarczenie świadków leży po stronie stron i sąd nie będzie im nakazywał stawiennictwa tylko strony mają zadbać oto aby świadkowie byli. . Adwokat jednej ze stron wysłał nakaz stawienia się na rozprawę w charakterze świadka do kilku osób, strasząc sądem i konsekwencjami. Czy takie działanie jest legalne?...

Wyszukiwarka