Skarga na czynności komornika.

Mam dwie sprawy w e-sądzie.
Do obydwu wniosłem sprzeciw (sprawy sprzed kilku lat) bo nie było mnie w Polsce, co udokumentowałem. Sąd sprzeciwy przyjął, przysłał mi pisma o utracie mocy nakazu zapłaty w jednej i drugiej sprawie i przesłał sprawy do sądu rejonowego w moim mieście.
Tyle, że jeden komornik sprawę spokojnie przyjął i stwierdził, że skoro jest cofnięty nakaz zapłaty, to on umarza postępowanie i kończymy sprawę.
A drugi w innym mieście stwierdził, że dla niego takie cofnięcie nakazu zapłaty nic nie znaczy i będzie robił dalej egzekucję i w międzyczasie mam sobie w sądzie rejonowym wyjaśniać - jak rejonowy umorzy (a tak raczej będzie, bo firma windykacyjna złożyła do sądu po przedawnieniu długu), to powiedział, że wtedy będzie mi się należał zwrot tego co on zajęciami komorniczymi wyegzekwuje. Jak go zapytałem, a co z jego 10% które pobierze i czy też mi odda to oczywiście nie odda, bo to jego należne za egzekucję.
Jak gadać z takim komornikiem? Nie migam się od długu, nawet jak rejonowy nakaże ostatecznie zapłacić, to zapłacę, ale wykazuję wolę współpracy i robię co w moim interesie, a komornik ma to w d...
Czy faktycznie ma prawo olać pismo z sądu? Czy ma obowiązek poczekać?
anonim cytuj
19-02-2024
Rozważ skargę na czynności komornika. Tylko wnosisz do Sądu przy którym działa komornik.
 
anonim cytuj
19-02-2024
Jak brzmi postanowienie sądu?
 
anonim cytuj
19-02-2024
... postanawia przekazać sprawę do sądu rejonowego w ....|
potem jest opis dlaczego mój sprzeciw zadziałał, czyli że udowodniłem, że nie mieszkałem wtedy w Polsce i nie mogłem odebrać.
a potem:
powyższe spowodowało zgodnie z art. 505 k.p.c. .... utratę przez nakaz zapłaty mocy w całości i skutkuje przekazaniem sprawy do rozpoznania sądowi właściwości ogólnej pozwanego.
 
anonim cytuj
19-02-2024
Z opisu widać, że był to e-sąd, zatem wnieś pismo do e-sądu w formie elektronicznej jeżeli taka została ustawiona lub listownie i we wnioskuj poproś sąd o poinformowaniu komornika czy to w formie elektronicznej czy listownej o utracie w całości mocy wydanego nakazu, napisz, że pomimo tego komornik dalej prowadzi egzekucje komorniczą w oparciu o wyeliminowany nakaz zapłaty z obrotu prawnego a dalsze prowadzenie egzekucji może doprowadzić do bezpodstawnego wzbogacenia wierzyciela a komornika do odpowiedzialności prawnej przed sądem a nawet do wydalenia z danego środowiska prawniczego przy współudziale prokuratora po wniesieniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.
 
anonim cytuj
19-02-2024
Jutro będę dzwonił do e-sądu i potem jeszcze raz do komornika. A jak nie, to będę pisał do e-sądu prośbę o wysłanie komornikowi oficjalnego pisma.
 
anonim cytuj
19-02-2024

Sugerowane Tematy

spłata kredytu po zakończeniu związku
Będąc w kilkuletnim związku, zdecydowaliśmy się razem z partnerem wziąć kredyt na remont (głównie zakup mebli/drzwi) jego domu. On nie miał zdolności, więc kredyt był na mnie. Po kilku latach podjęliśmy decyzję o zakończeniu związku. W tym momencie zostało mi do spłaty jeszcze kilkanaście tysięcy kredytu. Mój były partner nie poczuwa się do dalszego spłacania kredytu (wcześniej spłacaliśmy go wspólnie), ani do oddania rzeczy z domu, do wartoś...
Sprzedaż wspólnej działki w trakcie rozwodu.
Witam, jesteśmy przed rozwodem i posiadamy działkę na sprzedaż. Działka kupiona czerwiec 2019 roku. Czy jeśli teraz byśmy chcieli ją sprzedać, zapłacimy podatek? Ile procent? Bo jeśli sprzedalibyśmy ją za rok to podatek byłby zniesiony tak?...
Sprzedaż domu po rozwodzie.
Dzień dobry. Po rozwodzie mamy z byłą żoną dom do sprzedania - podział majątku. Sąd wysłał rzeczoznawcę sądowego który wycenił naszą nieruchomość na 575tyś złotych . Przez biuro nieruchomości chcieliśmy sprzedać dom za 590tyś zł. Umowę z biurem nieruchomości podpisaliśmy z byłą żoną na sprzedaż domu za w/w kwotę . Problem się zaczął jak przez biuro nieruchomości znależliśmy klientkę na zakup domu . Kiedy żona ( która obecnie mieszka w tym do...
Czy można sprzedać same udziały do działki rolnej?
Hello, czy jest na sali notariusz? Moja rodzina ma w posiadaniu dwie działki rolne. Pochodzą one ze spadku i obecnie są podzielone pomiędzy cztery osoby w udziałach wielkości 21/24,1/24, 1/24, 1/24. Co istotne - żaden z posiadaczy nie jest rolnikiem. Całość ma 10400 m2 (1,04ha), natomiast ta mniejsza część w całości 0,13 ha. Co istotne, obecnie obie działki stanowią współwłasność i nie są wytyczone. Moje pytania brzmią: 1. Czy posiadacze mniejs...

Wyszukiwarka