Czy umowa o pracę bez podpisów jest nieważna?

W dniu 02.02 skończyła się moja umowa o pracę, dostałam kolejną umowę póki co drogą elektroniczną, ale jej nie podpisałam. Przepracowałam jeden dzień na nowej umówie, ale postanowiłam nie przedłużać jej.
Mój pracodawca niestety nie jest w porządku, nie szanuje swoich pracowników, bardzo negatywnie to wpływa na moje zdrowie psychiczne. Po przemyśleniu wszystkiego stwierdziłam, ze nie chce nawiązywać dalszej współpracy z tym zakładem.
Proszę o informacje jakie mam możliwości. Można anulować umowę jeżeli jej się nie podpisało, ale z drugiej strony przepracowało się jeden dzień?
Z tego co czytałam umowa niepodpisana ma moc prawną.
anonim cytuj
07-02-2024
To prawda, natomiast strony muszą wyraźnie zgodzić się na zaproponowane warunki. Czy w jakikolwiek sposób potwierdziłaś, że zgadzasz się na warunki pracy przedstawione w umowie wysłanej na maila ?
Już pomijam fakt, że pracodawca nie powinien dopuścić Cię do pracy skoro nie podpisałaś umowy.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Przy rozmowie wstępnej w sprawie przedłużenia umowy wyraziłam chęć kontynuacji współpracy. Po otrzymaniu umowy na maila nie zaakceptowałam jej, nie odpisałam na maila.
Będę miała szansę ,,anulowania" tej umowy?
Zależy mi na tym żebym mogła podjąć kroki, które pozwolą mi na nieprzedłużenie tej umowy, ale żeby to było zgodne z literą prawa.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Moim zdaniem umowa została zawarta. Należy ją wypowiedzieć. Porozmawiaj z pracodawcą. Może być tak że pracodawca zaproponuje pewne rozwiązanie które nie będzie zgodne z literą prawa, lecz dokumenty będą zgodne z literą prawa.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Niestety, ale skoro pracownik pojawił się pierwszego dnia w pracy to należy domniemywać, że się zgodził na zaproponowane warunki, a co za tym idzie umowa ma moc prawną. Oczywiście jest błąd formalny związany z tym, że umowa nie jest sporządzona w formie pisemnej, ale to oczywiście nie zmienia tego, że umowa jest ważna i należałoby ją formalnie wypowiedzieć.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Ok, trochę poszperałem i faktycznie pojawienie się w pracy można traktować jako akceptacja warunków umowy przedstawionej przez pracodawcę.
 
anonim cytuj
07-02-2024

Sugerowane Tematy

Zwrot towaru
Dziś chciałem zwrócić zegarek 12 dzień po zakupie. Nie został przyjęty A jako powód podano mi, ze zwroty tylko do 7dni. Czy sprzedawca ma takie prawo?...
Oszacowanie wartości nieruchomości.
Witam wszystkich. Mojemu bratu ponad dwa lata temu komornik zajął nieruchomość, która została wtedy oszacowana. Jednak ze względu na covid nie odbywały się licytacje. Teraz już można to robić i brat dostał powiadomienie o terminie licytacji na wrzesień. Jednak co dziwi to, że w powiadomieniu jest wymieniona kwota oszacowania sprzed dwóch lat właśnie. Wiadomo jak ceny nieruchomości poszły w górę od tamtej pory. Czy jest to zgodne z procedurami? Je...
Komornik zajął mi konto.
Wchodzę na konto i okazuje się że komornik zajął mi konto na niebotyczną kwotę. Jestem przerażona bo nie mam długów, nie mam pojęcia za co to. Oczywiście jutro jadę i wyjaśniam ale zastanawia mnie dlaczego nie dostałam żadnego pisma że coś się takiego dzieje, że jest jakiś dług.. no nie mam pojęcia. Nie przejęłam żadnego spadku po zmarłym bo wiem że długi też się dziedziczy... nie wiem.. jestem w ciężkim szoku. Mam nadzieję że jutro to wyjaśnię i...
Czy jest obowiązek przerejestrować samochód?
Czy jest obowiązek przerejestrować samochód?...

Wyszukiwarka