Czy umowa o pracę bez podpisów jest nieważna?

W dniu 02.02 skończyła się moja umowa o pracę, dostałam kolejną umowę póki co drogą elektroniczną, ale jej nie podpisałam. Przepracowałam jeden dzień na nowej umówie, ale postanowiłam nie przedłużać jej.
Mój pracodawca niestety nie jest w porządku, nie szanuje swoich pracowników, bardzo negatywnie to wpływa na moje zdrowie psychiczne. Po przemyśleniu wszystkiego stwierdziłam, ze nie chce nawiązywać dalszej współpracy z tym zakładem.
Proszę o informacje jakie mam możliwości. Można anulować umowę jeżeli jej się nie podpisało, ale z drugiej strony przepracowało się jeden dzień?
Z tego co czytałam umowa niepodpisana ma moc prawną.
anonim cytuj
07-02-2024
To prawda, natomiast strony muszą wyraźnie zgodzić się na zaproponowane warunki. Czy w jakikolwiek sposób potwierdziłaś, że zgadzasz się na warunki pracy przedstawione w umowie wysłanej na maila ?
Już pomijam fakt, że pracodawca nie powinien dopuścić Cię do pracy skoro nie podpisałaś umowy.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Przy rozmowie wstępnej w sprawie przedłużenia umowy wyraziłam chęć kontynuacji współpracy. Po otrzymaniu umowy na maila nie zaakceptowałam jej, nie odpisałam na maila.
Będę miała szansę ,,anulowania" tej umowy?
Zależy mi na tym żebym mogła podjąć kroki, które pozwolą mi na nieprzedłużenie tej umowy, ale żeby to było zgodne z literą prawa.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Moim zdaniem umowa została zawarta. Należy ją wypowiedzieć. Porozmawiaj z pracodawcą. Może być tak że pracodawca zaproponuje pewne rozwiązanie które nie będzie zgodne z literą prawa, lecz dokumenty będą zgodne z literą prawa.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Niestety, ale skoro pracownik pojawił się pierwszego dnia w pracy to należy domniemywać, że się zgodził na zaproponowane warunki, a co za tym idzie umowa ma moc prawną. Oczywiście jest błąd formalny związany z tym, że umowa nie jest sporządzona w formie pisemnej, ale to oczywiście nie zmienia tego, że umowa jest ważna i należałoby ją formalnie wypowiedzieć.
 
anonim cytuj
07-02-2024
Ok, trochę poszperałem i faktycznie pojawienie się w pracy można traktować jako akceptacja warunków umowy przedstawionej przez pracodawcę.
 
anonim cytuj
07-02-2024

Sugerowane Tematy

umowa uzyczenia
Witam serdecznie rok temu uzyczylam swoj dom siostrze z partnerem.Miesiac pozniej zaczely sie awantury miedzy nimi wyzwiska z jego strony ,naduzywanie alkoholu ,wczoraj doszlo awantury z udzialem moich starszych rodzicow ktorzy mieszkaja obok.Pijany partner siostry wyzywal do moich rodzicow.Umowe uzyczenia podpisalam z mozliwoscia 6 miesiecznego wypowiedzenia na okres 5 lat .W obecnej sytuacji chcialabym ja wypowiedziec temu panu natychmiastowo ...
Pozwany nie odniósł się do pozwu o podwyższenie alimentów.
Witam serdecznie, chciałam się zapytać jak wygląda sytuacja gdy pozwany nie odniósł się do pozwu o podwyższenie alimentów? Miał ktoś taką sytuację? Będzie ponownie do niego zawiadomienie wysyłane, sprawa się odbędzie czy może być zaocznie?...
Przekazanie mieszkania do wynajmu. Co powinno się spisać w protokole?
Dzień dobry, czy w momencie przekazania mieszkania do wynajmu w protokole zdawczo- odbiorczym muszą być spisane wszystkie usterki/zniszczenia? Czy jeżeli nie zostanie to zawarte w protokole sprzed wynajmu, wynajmujący może obarczyć najemcę i w rezultacie np. nie oddać kaucji? Czy można jakoś dowieść braku wyrządzenia szkód przez najemcę?...
Ustanie stosunku pracy.
Czy będąc na L4 od 08.10 i nadal jestem. Z Informacji od Pani z ZUS wiem, że z moim pracodawcą ustał stosunek pracy z dniem 4.11, a ja nadal nie mam świadectwa pracy dodam, że wcześniej sprawa była zgłoszona do PIP z powodu niewypłacenia wynagrodzenia za miesiąc wrzesień i październik oraz nie dostałam ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Moje pytanie brzmi czy pracodawca może wysłać owe świadectwo pracy listownie ?? A jeżeli tak to czy w ogóle ...

Wyszukiwarka