Praca w innym miejscu niż na umowie.

Aktualnie mamy biuro i magazyn w jednym budynku ale szef zdecydował, że magazyn będzie przeniesiony do innej miejscowości. Ja pracuje jako pracownik biurowy i nie czuje się ja siłach przez tydzień pracować ciężko fizycznie i dźwigać towary, oraz ustawiać regały do wysokiego składowania. Czy jako pracownik biurowy, mam prawo odmówić jazdy 20 km do innej miejscowości? Dźwigania tam rzeczy przez cały tydzień? Oczywiście wszystko jest na słowo, nie dostałem żadnego pisma, że mam tam pracować.
anonim cytuj
24-01-2024
Tak, możesz odmówić ustawiania regałów, tym bardziej ze przy pracy na wysokości potrzebne są badania.
 
anonim cytuj
24-01-2024
To nie oznacza pracy na wysokości (choć niekoniecznie). Zależne jest od procesu technologicznego montażu takich regałów. Ale jak nie pojedzie to nie przekona się. Pracownik biurowy nie powinien wykonywać takich czynności.
 
anonim cytuj
24-01-2024
A czy to że miejscem wykonywania pracy w umowie o pracę jest inne miasto niż nowa lokalizacja magazynu ma znaczenie? Można się tym podeprzeć w rozmowie z szefem?

Praca nie jest ja wysokości bo jest wózek widłowy ale będziemy nosić pakunki z towarem i ręcznie metalowe kraty podłogowe o wadze 30 kg przez cały tydzień . I tych krat się też boję
 
anonim cytuj
24-01-2024
Praca powyżej 1 m już jest traktowana jako na wysokości
Wózek widłowy nie złoży elementów wysokiego składowania
Powinieneś mieć badania lmp , instruktaż stanowiskowy na taką prace O ILE WYRAZISZ ZGODE - pracodawca nie może sie "podpierać " ewentualnym zapisem " i inne polecenia pracodawcy
 
anonim cytuj
24-01-2024
Bez uprawnień UDT nie dotknąłbym widlaka..
Z opisu wynika, że ma być praca na środku transportu poziomego.
Generalnie, pracodawcę poniosło, żeby nieprzeszkolonego pracownika biurowego wysyłać na magazyn jako montażystę.
Zażądałbym polecenia na piśmie i odmówiłbym również pisemnie.
W razie wypadku - prokurator dla pracodawcy.
 
anonim cytuj
24-01-2024
Transport poziomy to może być paleciak (bez uprawnień) Czytamy to samo a każdy widzi co chce. Cytowałem jakie prace będą wykonywane. Nie ma wzmianki o pracy na widlaku tylko że "bo jest wózek widłowy". To że on jest nie znaczy, że będzie nim jeździć.
 
anonim cytuj
24-01-2024

Sugerowane Tematy

Spłata kredytu po rozwodzie.
Witam, rozwodzimy się z mężem. Posiadamy córkę małoletnią. Mąż za kawalera wziął kredyt gotówkowy około 180tysiecy. Wzięliśmy ślub i niedawno mąż zrobił konsolidację kredytów ( poboczne kredyty na meble, piec itd.) chciałam zapytać czy przy rozwodzie dotyczy mnie ten kredyt? I czy mąż może żądać ode mnie połowy raty co miesiąc do końca kredytu? Dziękuję za poradę...
Zdarzenie na drodze.
Jadąc nocą wjechałam w leżący na środku jezdni bieżnik opony od tira. W miejscu nieoświetlonym i dość ruchliwym. Mam uszkodzoną chłodnicę i zderzak przedni. Pytanie jest czy mogę liczyć na odszkodowanie od zarządu dróg? Gdzie mam zgłosić takie zdarzenie?...
Koniec umowy użyczenia.
Osoba, która mieszkała w mieszkaniu na podstawie umowy użyczenia dostała wypowiedzenie. Końcem miesiąca upływa termin wypowiedzenia, a osoba ta twierdzi, że nie ma zamiaru wyprowadzić się. Ja chciałabym się z rodziną wprowadzić do tego mieszkania w luty... Co mogę zrobić? Czy mogę np po prostu wprowadzić się? Zmienić zamek? Czy muszę starać się o nakaz eksmisji i dopiero czekać aż zakończy się procedura sądowa i komornicza? Dodam, że jeśli nie bę...
Odzyskanie długu od znajomego.
Czy ktoś miał doświadczenia z odzyskiwaniem długów. Pożyczyłem koledze z pracy znaczną kwotę. Posiadam jako dowód bankowe potwierdzenie przelewu .Do tego zachowałem korespondencję w tej sprawie na Mesengerze. Moje pytanie jest czy warto zakładać sprawę cywilną i czy moje dowody są wystarczające aby Sąd orzekł nakaz zwrotu. Czy mogę wnosić o odsetki ?...

Wyszukiwarka