uregulowanie kontaktów z dzieckiem

Witam, dostałam pismo z Sądu o niejawnym posiedzeniu i rozpatrzeniu sytuacji na czas rozprawy. Z tymczasowego postanowienia Sądu wynika, iż ojciec mojego dziecka może się z nim spotykać dwa razy w tygodniu w miejscu naszego zamieszkania, tutaj mam pytanie; czy jeżeli wiem, że ojciec dziecka regularnie przyjmuje narkotyki i uważam, że tym samym stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka, czy za każdym razem, gdy przyjeżdża mogę go prosić o wykonanie testu na obecność narkotyków? Dodam, że dwa tygodnie temu, gdy był w odwiedzinach odmówił zrobienia testu informując mnie, że zrobi mi na złość I go nie wykona (mam to nagrane). Kierując się tym, iż kazał mi zadzwonić na policję, policjant poradził mi, że jeżeli nie chce zrobić testu, najprawdopodobniej jest pod wpływem narkotyków. Powiedział mi, że mam go wyprosić w takiej sytuacji, a jeżeli nie będzie chciał wyjść to policja przyjedzie. Co mogę zrobić? Czy mam prawo żądać od niego by zrobił test jeżeli chce się widzieć z dzieckiem? Martwię się o bezpieczeństwo dziecka i swoje, były już sytuację, gdy groził nam siekierą, będąc pod wpływem
anonim cytuj
01-10-2020
Może Pani poprosić ojca dziecka o wykonanie testu na narkotyki, ale on tej prośby spełniać nie musi.
 
anonim cytuj
01-10-2020
jeżeli tej prośby nie spełni, czy mam prawo to wyprosic? Nie chce by odwiedzał dziecko, będąc pod wpływem używek
 
anonim cytuj
01-10-2020
zawsze może Pani kogoś wyprosić ze swojego domu. Jednak w tym przypadku będzie się to równało z niewykonaniem orzeczenia sądu o kontaktach i może zostać Pani ukarana za ich utrudnianie. Sąd w orzeczeniu nie wskazał żadnych warunków, jakie powinien spełnić ojciec dziecka przed rozpoczęciem kontaktu i Pani nie może wprowadzać jednostronnie ograniczeń w tym zakresie.
Inna sprawa, kiedy ojciec dziecka będzie pod wyraźnym wpływem narkotyków,czy innych używek. Wtedy nie widzę problemu w tym, że wyprosi go Pani z mieszkania, a w razie awantury wezwie policję.
 
anonim cytuj
01-10-2020
takiej odpowiedzi właśnie potrzebowałam dziękuję
 
anonim cytuj
01-10-2020

Sugerowane Tematy

Nie otrzymałam PIT-u, gdzie to zgłosić?
Jestem studentka i od czerwca 2021 do września 2022 roku pracowałam na umowę zlecenie w jednym ze sklepów odzieżowych. Na początku 2022 roku otrzymałam od pracodawcy PIT-11 za 2021 rok, jednak teraz go nie otrzymałam (inni pracujący w tym sklepie już otrzymali) i dowiedziałam się od współpracownic ze prawdopodobnie go nie otrzymam lub ewentualnie wyślą mi go poczta. W międzyczasie zmieniłam adres zamieszkania i nikt nie kontaktował się ze mną w ...
Podział majątku bez ślubu.
Mam następujący problem. Kupiłem z partnerką mieszkanie na wspólny kredyt. Wyremontowałem to mieszkanie ze swoich oszczędności i po 2 latach się rozstaliśmy. Oboje jesteśmy zgodni że mieszkanie chcemy przepisać na nią, a ona zwróci mi pieniądze które włożyłem w to mieszkanie. Z przepisaniem mieszkania na nią raczej nie będzie problemu. W jaki jednak sposób mogę uzyskać od niej na papierze potwierdzenie że jest mi winna pieniądze? Chciałbym aby m...
Czy muszę odsyłać komplet dokumentów do poprzedniego właściciela pojazdu?
Niedawno nabyłem pojazd od osoby zajmującej się zawodowo sprzedażą aut. Po podpisaniu umowy prosił mnie żebym odesłał mu umowę, którą podpisał on z poprzednim właścicielem (z zakrytą ceną), która była mi potrzebna do rejestracji oraz karteczkę z polisą OC. Polisa ważna jeszcze przez kilka miesięcy. Jaki może być haczyk i dlaczego z perspektywy sprzedawcy warto odzyskać te dokumenty?...
Odpowiedzialność za długi spadkowe.
Prawo spadkowe. Zmarł wuj mojego męża (brat teściowej). Kawaler, bezdzietny. Całe żyjące rodzeństwo wuja, dzieci i wnuki tych, co nie żyją, odrzucają spadek ze względu na długi. Mój mąż wszystko wie lepiej i "po notariuszach chodzić nie będzie". Nie zamierza nic robić z tą sytuacją. Obecnie nie posiada żadnego dochodu. Mamy wspólnotę majątkowa. Pytanie: czy w najgorszej sytuacji komornik może mi wejść na pobory?...

Wyszukiwarka