Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Proszę o poradę kuzynka pracowała 5 lat jako doradca w biurze finansowym urodziła dziecko była na macierzyńskim po macierzyńskim chciała wrócić ale jej stan zdrowia nie pozwolił na to więc poszła na L4 będąc na L4 dowiedziała się, że kierownik likwiduje stanowiska pracy wróciła do pracy po czym dostała wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia,
przyczyną rozwiązania umowy jest:
Likwidacja stanowiska pracy
Podstawa prawna:
ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ PRZEZ PRACODAWCĘ BEZ ZACHOWANIA OKRESU WYPOWIEDZENIA Z PRZYCZYN LEŻĄCYCH PO STRONIE PRACOWNIKA ALE NIE ZAWINIONYCH PRZEZ PRACOWNIKA !!!
CO TO ZNACZY ? To jest dyscyplinarka ?
Czy już nikt jej nie zatrudni?
5lat doświadczenia poszło do kosza ma od nowa zaczynać zdobywać doświadczenia i nie pokazując tego świadectwa pracy?
Ona to podpisała bo zobaczyła likwidację stanowiska pracy na tym dokumencie a nie spojrzała na drobnym drukiem napisane to powyżej miała w pracy doby kontakt z szefem i mu zaufała.
Przecież to nie jej wina, że zrezygnował z prowadzonego biznesu i zlikwidował stanowisko.
Dodam, że nie ma obecnie kontaktu z byłym pracodawcą.
anonim cytuj
08-01-2024
"(...) kiedy pomimo braku winy pracownika jego nieobecność w pracy jest zbyt długa lub uporczywa.
Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę pracownika bez okresu wypowiedzenia bez winy pracownika:
jeśli pracownik jest niezdolny do pracy w skutek choroby trwającej:
dłużej niż 3 miesiące – gdy pracownik był zatrudniony u ciebie krócej niż 6 miesięcy
dłużej niż łączny okres pobierania z tytułu choroby wynagrodzenia i zasiłku (182 dni lub 270 dni w przypadku gruźlicy) oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące – gdy pracownik był zatrudniony u ciebie co najmniej
6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową
jeśli usprawiedliwiona nieobecność w pracy, z innych przyczyn niż wymienione wyżej, trwa dłużej niż 1 miesiąc."
Jak ciągle na L4 siedziała to się facetowi nie dziwię. On prowadzi biznes a nie MOPS.
 
anonim cytuj
08-01-2024
Niech idzie do Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w swojej gminie, na ewentualne odwołanie do Sądu Pracy są tylko 3 tygodnie.
 
anonim cytuj
08-01-2024
Ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do PIPu i dopytała jak się to prawnie jest.
 
anonim cytuj
08-01-2024

Sugerowane Tematy

Zrzec się majątku i długów.
Zmarł ojciec, który zrzekł się sądownie, bardzo dawno temu swoich dzieci i nie utrzymywał z nimi kontaktu. Czy mają one zatem obowiązek pochować ojca z własnych środków? Czy należy udać się do notariusza i jeśli ojciec zrzekł się dzieci?...
Reklamacja na Allegro
Witam, Mam pytanie dotyczące reklamacji na Allegro. Właśnie otrzymałem odpowiedź w rozmowie ze sprzedającym (firmą) na temat złożonej przeze mnie reklamacji następującej treści: "Do zakończenia procesu reklamacyjnego jest nam potrzebny uszkodzony towar, tego typu reklamacji nie rozpatrujemy zdalnie. Prosimy o informację kiedy i pod jakim adresem kurier może zgłosić się po przesyłkę z uszkodzonym transporterem". Czy to zgodne z prawem?...
Wyrok z uzasadnieniem.
Jaki czas ma sąd na wydanie wyroku z uzasadnieniem?...
Przyspieszenie terminu rozprawy rozwodowej.
Witam, czy jest tu ktoś kto może doradzić. Jestem w trakcie rozwodu, mąż złożył wniosek o moje ubezwłasnowolnienie w sądzie w Warszawie, sąd w Warszawie przeniósł sprawę do Gdańska ( moje miejsce zamieszkania ) mąż się od tego odwołał - aktualnie sprawa utknęła w sądzie apelacyjnym w Warszawie. Czy da się jakoś poprosić sąd ( napisać wniosek ) o przyspieszenie ?? Chciałabym już mieć ten rozwód za sobą (przeszłam badania że jestem zdrowa psychicz...

Wyszukiwarka