Zwrot pieniędzy blikiem??

Witam jakie są szanse odzyskania pieniędzy wysłanych za pomocą blika? sytuacja wygląda tak znajomy wysłał bratu pieniądze za pomocą jego numeru telefonu ale okazało się że otrzymany numer na abonament ktoś kiedyś używał i ktoś ma podpięty pod swój bank i pieniądze poszły do obcej osoby a nie do brata.
Co robić jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy?
anonim cytuj
19-12-2023
W przypadku wysłania pieniędzy za pomocą BLIK na niewłaściwy numer telefonu, istnieje kilka kroków prawnych, które można podjąć w celu odzyskania środków. Kluczowe jest tutaj działanie zgodnie z procedurami prawnymi oraz regulaminami bankowymi.

Po pierwsze, należy niezwłocznie skontaktować się z własnym bankiem i zgłosić nieprawidłową transakcję. Bank, jako instytucja finansowa, posiada obowiązek weryfikacji i monitorowania transakcji dokonywanych za pomocą narzędzi płatniczych, do których należy również BLIK. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo środków klientów i reagować na zgłoszenia dotyczące błędnych transakcji.

Po drugie, warto również skontaktować się z operatorem systemu płatności BLIK, który może udzielić szczegółowych informacji na temat procedury odzyskiwania środków w przypadku błędnej transakcji. Możliwe, że będą wymagane dodatkowe działania lub informacje.

Następnie, jeżeli bank oraz operator systemu płatności BLIK nie będą w stanie rozwiązać problemu, istnieje możliwość skierowania sprawy na drogę sądową. W takim przypadku, dochodzenie roszczeń będzie się odbywać na zasadach ogólnych, z możliwością dochodzenia roszczeń na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego dotyczących bezpodstawnego wzbogacenia (art. 405 i następne Kodeksu cywilnego) lub niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.

Warto również zwrócić uwagę na aspekty związane z ochroną danych osobowych. Banki, ze względu na przepisy RODO, mogą mieć ograniczenia w udzielaniu informacji na temat odbiorcy środków.

Podsumowując, kluczowe jest szybkie reagowanie i kontakt z bankiem oraz operatorem systemu BLIK. W przypadku dalszych trudności, rozwiązanie sprawy może wymagać działań prawnych, w tym skierowania sprawy na drogę sądową.
 
anonim cytuj
22-12-2023
Dzięki za info. Ale teraz pytanko, co jeśli bank i operator BLIK powiedzą, że nic nie mogą zrobić bo to ja źle wysłałem pieniądze? Mam rozumieć, że wtedy jedyna opcja to sąd? I jak to wygląda, czy to długo trwa i dużo kosztuje? Boję się, że to może być za drogie i skomplikowane w porównaniu z kwotą, którą straciłem. Co wtedy?
 
anonim cytuj
22-12-2023
jeśli bank i operator BLIK potwierdzą, że nie mogą pomóc w odzyskaniu środków z powodu błędu po stronie nadawcy, istotne jest rozważenie kilku aspektów.

co jeśli bank i operator BLIK powiedzą, że nic nie mogą zrobić bo to ja źle wysłałem pieniądze? Mam rozumieć, że wtedy jedyna opcja to sąd?


W takiej sytuacji, kierowanie sprawy na drogę sądową może być rozważane, ale warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

Koszty procesu sądowego mogą być znaczne i należy je zestawić z wartością utraconych środków. Proces sądowy wiąże się nie tylko z opłatami sądowymi, ale również z ewentualnymi kosztami zastępstwa procesowego (np. wynagrodzenie adwokata).

Proces sądowy może być czasochłonny. W zależności od obciążenia sądu i złożoności sprawy, rozstrzygnięcie może zająć wiele miesięcy, a nawet lat.

Przygotowanie do procesu wymaga zebrania odpowiednich dowodów i argumentów prawnych. Warto rozważyć, czy dysponuje się wystarczającymi dowodami na potwierdzenie swoich roszczeń.
 
anonim cytuj
22-12-2023

Sugerowane Tematy

dowód zakupu
Nie otrzymałam żadnego dowodu zakupu przy zapłacie GOTÓWKĄ za naprawę serwisową. Zgłosiłam to do Urzędu Skarbowego i otrzymałam odpowiedź, że nie mają żadnej możliwości zmuszenia sprzedawcy do wydania takiego dowodu/kopii. Wysłałam również pismo do sprzedawcy - otrzymałam odmowę. Tłumaczy się tym, że posiada KASĘ ONLINE i nie może z niej wydrukować kopii. Nie posiada też rolki paragonów, z których mógłby taką kopię wykonać. Zwróciłam się do Rzecz...
Wyrok do odsiedzenia zamieniony na pracę społeczne, które nie zostały wykonane
Ktoś miał do odsiedzenia wyrok ,dostał jednak zamienione na prace społeczne. Jednak owy człowiek nie wykonał ani jednej godziny i teraz dostał wezwanie do odsiadki wyroku 30 dni . Czy jest jakaś szansa aby ubiegać się o zmianę środka?...
Mąż nie wstawia się na żadne rozprawy czy przesłuchania na policji.
Witam. Niebawem czeka mnie pierwsza sprawa o zaprzeczenie ojcostwa syna. Sprawa rodowodowa jest zawieszona na czas rozwiązania właśnie tej sprawy. Mąż nie wstawia się na żadne rozprawy czy przesłuchania na policji. Ma na koncie wyroki przez co jest poszukiwany do ich odbycia. Nie odbiera również żadnych pism, pozwów sądowych. Jestem pewna że na sprawie również się nie wstawi a zostało już mało czasu . Termin został ustalony tylko dlatego że zosta...
Upadłość konsumencka.
Witam czy podpowie mi ktoś, czy jako osoba nie posiadająca firmy, mogę zgłosić upadłość jakąkolwiek z powodu swoich długów zaciągniętych w banku?...

Wyszukiwarka