Kradzież

Witam
Zostałam przyłapana z towarem o wartości 100.97, dostałam mandat
Jednakże według monitoringu na przestrzeni 3 miesięcy okradlam sklep na 666 złotych
Dostałam wezwanie na przesłuchanie w sprawie tych kradzieży na 666 złotych
Czy sąd będzie sumował te kradzieże?
Jakiej kary się spodziewać?
Jestem osobą z czystą kartą
anonim cytuj
15-12-2023
Zgodnie z Kodeksem karnym, w przypadku wielokrotnych kradzieży, mogą zostać one potraktowane jako jeden ciągły czyn zabroniony, jeśli spełnione zostaną określone warunki. Artykuł 64 § 1 Kodeksu karnego stanowi, że „jeżeli sprawca popełnił kilka przestępstw przed wydaniem w stosunku do niego prawomocnego orzeczenia, sąd wymierza karę łączną”. W takim przypadku, sąd może zsumować wartość skradzionych przedmiotów, co wpłynie na wysokość wymierzonej kary.

Jeśli chodzi o wysokość kary, ważne jest, że kradzież (zgodnie z art. 278 § 1 Kodeksu karnego) jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 5. Jednakże, w przypadku osoby, która do tej pory nie była karana, możliwe jest zastosowanie nadzwyczajnego złagodzenia kary (art. 60 § 2 Kodeksu karnego) lub warunkowego umorzenia postępowania (art. 66 Kodeksu karnego).

Warto również wspomnieć, że w Polsce istnieje możliwość dobrowolnego poddania się odpowiedzialności karnej i dobrowolnego naprawienia szkody, co może zostać pozytywnie ocenione przez sąd (art. 387 § 1 Kodeksu postępowania karnego).

W związku z powyższym, w przypadku zsumowania kradzieży na kwotę 666 złotych, sąd może wymierzyć karę łączną, uwzględniając jednakże indywidualne okoliczności sprawy, w tym dotychczasową niekaralność osoby oskarżonej.
 
anonim cytuj
22-12-2023
Słyszałam, że czasem można ubiegać się o zawieszenie wykonania kary, jeśli jest się skazanym po raz pierwszy. Jak to dokładnie działa? Czy w moim przypadku, gdzie chodzi o kradzieże na niewielką kwotę, jest szansa na coś takiego? I co trzeba zrobić, żeby sąd rozważył zawieszenie kary?
 
anonim cytuj
22-12-2023
Artykuł 69 § 1 Kodeksu karnego stanowi, że sąd może warunkowo zawiesić wykonanie kary pozbawienia wolności, jeśli kara ta nie przekracza 2 lat. Decyzja o zawieszeniu wykonania kary jest uzależniona od oceny postępowania sprawcy oraz prognozy jego przyszłego zachowania. W przypadku pierwszego wyroku skazującego, sąd często stosuje to rozwiązanie, uwzględniając, że sprawca do tej pory nie był karany.

Jednakże, zawieszenie wykonania kary jest związane z okresem próby, który, zgodnie z art. 70 § 1 Kodeksu karnego, może trwać od 1 do 5 lat. W tym czasie sprawca powinien zachować się nienagannie i spełnić ewentualne warunki nałożone przez sąd, takie jak np. naprawienie szkody.

Aby sąd rozważył zawieszenie kary, ważne jest przedstawienie argumentów świadczących o pozytywnych perspektywach resocjalizacji oraz zaangażowaniu w naprawę wyrządzonej szkody. Sąd może również wziąć pod uwagę okoliczności popełnienia przestępstwa oraz postawę sprawcy po jego popełnieniu.

Podsumowując, w przypadku kradzieży na kwotę 666 złotych, istnieje szansa na zawieszenie wykonania kary, szczególnie jeśli jest to pierwsze przestępstwo i jeśli sprawca wykazuje chęć naprawienia szkody oraz pozytywnie oceniane są jego perspektywy na przyszłość.
 
anonim cytuj
22-12-2023

Sugerowane Tematy

Chcę odrzucić spadek - co powinnam zrobić?
Hej. Może ktoś wie co powinnam zrobić. Zmarł mój ojciec, z którym całe życie nie miałam kontaktu. Nic praktycznie o nim nie wiem, ale raczej pozostawił mi długi (nigdy np. nie spłacił mi alimentów), nie należał do osób majętnych (raczej wolał zajrzeć do butelki niż zainteresować się mną). Chcę odrzucić spadek - co powinnam zrobić? Nie wiem czy mam jakieś rodzeństwo, czy jakąkolwiek rodzinę z jego strony. Mam 3jkę dzieci....
Czy z racji tego, że miałam kiedyś konflikt z prawem może być problem z widzeniem?
Mam pytanie. W 2018 roku miałam dwa wyroki. Jeden skończył się grzywną, drugi odróbkami. Grzywna została zapłacona, odróbki wykonane i wszystko zamknięte. Aktualnie mój partner przebywa w ZK i moje pytanie brzmi. Czy z racji tego, że miałam kiedyś konflikt z prawem może być problem z widzeniem? Dodam, że skazana nigdy nie byłam...
Zmiana terminu wynagrodzenia.
Zawsze swoje wynagrodzenie otrzymywałem do tej pory ostatniego dnia każdego miesiąca. 2 tygodnie temu podpisałem aneks, w którym pracodawca zmienił mój termin wypłaty wynagrodzenia na 10tego każdego miesiąca. Ostatnia wypłatę otrzymałem 31 października, była to wypłata za m-c wrzesień. Czy pracodawca ma prawo wypłacić wypłatę za sierpień dopiero w grudniu?...
Odszkodowanie
Kilka lat temu doszło do wypadku drogowego z moim udziałem. Zostałam zobowiązana do wypłacenia odszkodowania. Po dokonaniu przelewu, został on do mnie zwrócony ponieważ kobieta której miałam wypłacić odszkodowanie, zmarła. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?...

Wyszukiwarka