Kradzież

Witam
Zostałam przyłapana z towarem o wartości 100.97, dostałam mandat
Jednakże według monitoringu na przestrzeni 3 miesięcy okradlam sklep na 666 złotych
Dostałam wezwanie na przesłuchanie w sprawie tych kradzieży na 666 złotych
Czy sąd będzie sumował te kradzieże?
Jakiej kary się spodziewać?
Jestem osobą z czystą kartą
anonim cytuj
15-12-2023
Zgodnie z Kodeksem karnym, w przypadku wielokrotnych kradzieży, mogą zostać one potraktowane jako jeden ciągły czyn zabroniony, jeśli spełnione zostaną określone warunki. Artykuł 64 § 1 Kodeksu karnego stanowi, że „jeżeli sprawca popełnił kilka przestępstw przed wydaniem w stosunku do niego prawomocnego orzeczenia, sąd wymierza karę łączną”. W takim przypadku, sąd może zsumować wartość skradzionych przedmiotów, co wpłynie na wysokość wymierzonej kary.

Jeśli chodzi o wysokość kary, ważne jest, że kradzież (zgodnie z art. 278 § 1 Kodeksu karnego) jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 5. Jednakże, w przypadku osoby, która do tej pory nie była karana, możliwe jest zastosowanie nadzwyczajnego złagodzenia kary (art. 60 § 2 Kodeksu karnego) lub warunkowego umorzenia postępowania (art. 66 Kodeksu karnego).

Warto również wspomnieć, że w Polsce istnieje możliwość dobrowolnego poddania się odpowiedzialności karnej i dobrowolnego naprawienia szkody, co może zostać pozytywnie ocenione przez sąd (art. 387 § 1 Kodeksu postępowania karnego).

W związku z powyższym, w przypadku zsumowania kradzieży na kwotę 666 złotych, sąd może wymierzyć karę łączną, uwzględniając jednakże indywidualne okoliczności sprawy, w tym dotychczasową niekaralność osoby oskarżonej.
 
anonim cytuj
22-12-2023
Słyszałam, że czasem można ubiegać się o zawieszenie wykonania kary, jeśli jest się skazanym po raz pierwszy. Jak to dokładnie działa? Czy w moim przypadku, gdzie chodzi o kradzieże na niewielką kwotę, jest szansa na coś takiego? I co trzeba zrobić, żeby sąd rozważył zawieszenie kary?
 
anonim cytuj
22-12-2023
Artykuł 69 § 1 Kodeksu karnego stanowi, że sąd może warunkowo zawiesić wykonanie kary pozbawienia wolności, jeśli kara ta nie przekracza 2 lat. Decyzja o zawieszeniu wykonania kary jest uzależniona od oceny postępowania sprawcy oraz prognozy jego przyszłego zachowania. W przypadku pierwszego wyroku skazującego, sąd często stosuje to rozwiązanie, uwzględniając, że sprawca do tej pory nie był karany.

Jednakże, zawieszenie wykonania kary jest związane z okresem próby, który, zgodnie z art. 70 § 1 Kodeksu karnego, może trwać od 1 do 5 lat. W tym czasie sprawca powinien zachować się nienagannie i spełnić ewentualne warunki nałożone przez sąd, takie jak np. naprawienie szkody.

Aby sąd rozważył zawieszenie kary, ważne jest przedstawienie argumentów świadczących o pozytywnych perspektywach resocjalizacji oraz zaangażowaniu w naprawę wyrządzonej szkody. Sąd może również wziąć pod uwagę okoliczności popełnienia przestępstwa oraz postawę sprawcy po jego popełnieniu.

Podsumowując, w przypadku kradzieży na kwotę 666 złotych, istnieje szansa na zawieszenie wykonania kary, szczególnie jeśli jest to pierwsze przestępstwo i jeśli sprawca wykazuje chęć naprawienia szkody oraz pozytywnie oceniane są jego perspektywy na przyszłość.
 
anonim cytuj
22-12-2023

Sugerowane Tematy

Po jakim czasie traci się prawo do zachowku?
Mam pytanie, ile jest czasu żeby złożyć wniosek o zachowek?...
Czy to jest zgodne z prawem, aby pobierać składkę zdrowotną podwójnie z emerytury?
Rodzice pracowali w Holandii przez 15 lat i nabyli prawo do emerytury holenderskiej. W Polsce również ją pobierają, mama z KRUS i ZUS(pełna emerytura), tato tylko z ZUSu. Obecnie mieszkają tylko w Polsce, nie mają holenderskiego adresu. Emerytura holenderska wpływa im na polskie konto w banku PKO. Dzisiaj otrzymali pismo, że z wpływów z emerytury holenderskiej oprócz podatku dodatkowo będzie pobierana składka zdrowotna. Czy to jest zgodne z prawe...
Udostępnianie danych na etykiecie
Witam, firma wysyła towar do klienta firmami kurierskimi. Na etykiecie podaje dane teleadresowe oraz telefon i mail do konkretnej osoby. Macie jakiś szablon zgody na udostępnienie takich danych?...
Wykorzystanie zdjęcia bez zgody autora.
Witajcie, proszę o poradę w sprawie wykorzystania mojego zdjęcia, bez mojej zgody przez firmę w celach reklamowych. Jakie podjąć kroki ?...

Wyszukiwarka