Został kupiony uszkodzony samochód, zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie?

Witam. Został kupiony uszkodzony samochód niestety na umowie kupna zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie? Pozdrawiam
anonim cytuj
27-07-2022
Strony mogą aneksować umowę.
 
anonim cytuj
27-07-2022
Strony mogą aneksować umowę.

Coś więcej na ten temat można powiedzieć? W jaki sposób dokładnie?
 
anonim cytuj
27-07-2022
Coś więcej na ten temat można powiedzieć? W jaki sposób dokładnie?

Jeśli strony chcą wprowadzić zmiany do zawartej już umowy można utworzyć aneks i zawrzeć tam zapisy, o których zapomniano. Coś w stylu "strony zgodnie przyjmują że zmianie ulega paragraf 1 punkt 1 umowy i otrzymuje brzmienie: xxxxxxxx".
 
anonim cytuj
27-07-2022
Jeśli strony chcą wprowadzić zmiany do zawartej już umowy można utworzyć aneks i zawrzeć tam zapisy, o których zapomniano. Coś w stylu "strony zgodnie przyjmują że zmianie ulega paragraf 1 punkt 1 umowy i otrzymuje brzmienie: xxxxxxxx".

Tylko pod tym muszą się pewnie obie strony podpisać?
 
anonim cytuj
27-07-2022
Tylko pod tym muszą się pewnie obie strony podpisać?

Oczywiście.
 
anonim cytuj
27-07-2022
No właśnie niestety tutaj jest za duża odległość między stronami i fizycznie spotkanie nie wchodzi w grę.
 
anonim cytuj
27-07-2022
No właśnie niestety tutaj jest za duża odległość między stronami i fizycznie spotkanie nie wchodzi w grę.

Można przygotować aneks, podpisać ze swojej strony i wysłać do drugiej strony w 2 egzemplarzach z prośbą o podpisanie i odesłanie 1 egzemplarza.
 
anonim cytuj
27-07-2022
Witam. Został kupiony uszkodzony samochód niestety na umowie kupna zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie?


W prawie polskim, gdy strony chcą wprowadzić jakieś zmiany do zawartej umowy, powinny sporządzić aneks. Aneks jest dodatkowym dokumentem, który zmienia zawarte wcześniej postanowienia umowy. Zawiera on zapisy, które miały być w niej uwzględnione lub są potrzebne z innych przyczyn. Aneks musi być podpisany przez obie strony.

No właśnie niestety tutaj jest za duża odległość między stronami i fizycznie spotkanie nie wchodzi w grę.


Jeżeli fizyczne spotkanie stron w celu podpisania aneksu nie jest możliwe z powodu dużej odległości, możliwe jest przygotowanie aneksu, podpisanie go przez jedną stronę, a następnie przesłanie go pocztą lub kurierem w dwóch egzemplarzach do drugiej strony. Druga strona podpisuje oba egzemplarze, zatrzymuje jeden dla siebie, a drugi odsyła z powrotem. W ten sposób obie strony będą posiadały oryginalnie podpisane egzemplarze aneksu. Można również rozważyć elektroniczne podpisanie aneksu przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jeśli obie strony posiadają odpowiednie narzędzia do tego celu i zgadzają się na taki sposób postępowania. Jednak należy pamiętać, że nie każda umowa może być zmieniana w ten sposób, dlatego warto dokładnie zapoznać się z postanowieniami oryginalnej umowy i ewentualnymi przepisami prawa dotyczącymi takich zmian.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Kolizja w czasie pracy samochodem służbowym.
Witam, Mam taka sytuację. Byłam zatrudniona w pewnej firmie jako magazynier, sprzedawca ale w rzeczywistości pracowałam jako kierowca (badania miałam zrobione). Przywiozłam towar pod sklep, miejsce przy drzwiach ma znak zakazu parkowania ale właściciel terenu jak stajemy na kilka minut z towarem nie czepia się. Przyjechałam, wyładowałam towar, popatrzyłam w lusterka było pusto (bo za mną też jest zakaz parkowania), odpaliłam silnik, zapaliłam św...
Odrzucenie spadku
Dziecko urodzone 18.10. Jego babcia zmarla równe 9 miesięcy wcześniej. Czy spadek po babci należy odrzucić? Czy ze względu na to,że w chwili śmierci, dziecka nie było na świecie nie trzeba tego robić?...
Podział majątku.
Były ex małżonek (rozwód bez orzekania o winie miesiąc temu, była wspólnota majątkowa) założył sprawę o podział majątku, wyznaczając cenę z kosmosu za dom na wsi i oczekując spłaty połowy. Ja tego domu sprzedać nie chce, chętnie go spłacę ale nie mam takich pieniędzy - może macie doświadczenie czy sad może zarządzić raty? Czy jeśli podana cena jest +20% możemy najpierw zweryfikować to na jakiejś wycenie? Nie stać mnie na prawnika który poprowadzi...
Upadłość konsumencka, a kredyt hipoteczny.
Jestem w dość trudnej sytuacji i zastanawiam się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej w Wielkiej Brytanii. Oczywiście nie jestem zainteresowany turystyką upadłościową gdyż mieszkam tu dłuższy czas... Otóż w Polsce figuruje jako jeden z kredytobiorców na umowie kredytu hipotecznego. Zakładając, że sąd brytyjski orzeknie o upadłości konsumenckiej, to czy wyżej wspomniany kredyt stanie się wtedy z automatu wymagalny?...

Wyszukiwarka