Został kupiony uszkodzony samochód, zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie?

Witam. Został kupiony uszkodzony samochód niestety na umowie kupna zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie? Pozdrawiam
anonim cytuj
27-07-2022
Strony mogą aneksować umowę.
 
anonim cytuj
27-07-2022
Strony mogą aneksować umowę.

Coś więcej na ten temat można powiedzieć? W jaki sposób dokładnie?
 
anonim cytuj
27-07-2022
Coś więcej na ten temat można powiedzieć? W jaki sposób dokładnie?

Jeśli strony chcą wprowadzić zmiany do zawartej już umowy można utworzyć aneks i zawrzeć tam zapisy, o których zapomniano. Coś w stylu "strony zgodnie przyjmują że zmianie ulega paragraf 1 punkt 1 umowy i otrzymuje brzmienie: xxxxxxxx".
 
anonim cytuj
27-07-2022
Jeśli strony chcą wprowadzić zmiany do zawartej już umowy można utworzyć aneks i zawrzeć tam zapisy, o których zapomniano. Coś w stylu "strony zgodnie przyjmują że zmianie ulega paragraf 1 punkt 1 umowy i otrzymuje brzmienie: xxxxxxxx".

Tylko pod tym muszą się pewnie obie strony podpisać?
 
anonim cytuj
27-07-2022
Tylko pod tym muszą się pewnie obie strony podpisać?

Oczywiście.
 
anonim cytuj
27-07-2022
No właśnie niestety tutaj jest za duża odległość między stronami i fizycznie spotkanie nie wchodzi w grę.
 
anonim cytuj
27-07-2022
No właśnie niestety tutaj jest za duża odległość między stronami i fizycznie spotkanie nie wchodzi w grę.

Można przygotować aneks, podpisać ze swojej strony i wysłać do drugiej strony w 2 egzemplarzach z prośbą o podpisanie i odesłanie 1 egzemplarza.
 
anonim cytuj
27-07-2022
Witam. Został kupiony uszkodzony samochód niestety na umowie kupna zapomniano zapisać tego w umowie czy teraz każda ze stron może dopisać tę uwagę na swojej umowie?


W prawie polskim, gdy strony chcą wprowadzić jakieś zmiany do zawartej umowy, powinny sporządzić aneks. Aneks jest dodatkowym dokumentem, który zmienia zawarte wcześniej postanowienia umowy. Zawiera on zapisy, które miały być w niej uwzględnione lub są potrzebne z innych przyczyn. Aneks musi być podpisany przez obie strony.

No właśnie niestety tutaj jest za duża odległość między stronami i fizycznie spotkanie nie wchodzi w grę.


Jeżeli fizyczne spotkanie stron w celu podpisania aneksu nie jest możliwe z powodu dużej odległości, możliwe jest przygotowanie aneksu, podpisanie go przez jedną stronę, a następnie przesłanie go pocztą lub kurierem w dwóch egzemplarzach do drugiej strony. Druga strona podpisuje oba egzemplarze, zatrzymuje jeden dla siebie, a drugi odsyła z powrotem. W ten sposób obie strony będą posiadały oryginalnie podpisane egzemplarze aneksu. Można również rozważyć elektroniczne podpisanie aneksu przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jeśli obie strony posiadają odpowiednie narzędzia do tego celu i zgadzają się na taki sposób postępowania. Jednak należy pamiętać, że nie każda umowa może być zmieniana w ten sposób, dlatego warto dokładnie zapoznać się z postanowieniami oryginalnej umowy i ewentualnymi przepisami prawa dotyczącymi takich zmian.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

Dzień wolny na opiekę nad dzieckiem
Szanowni Państwo. Mam pytanie odnośnie wolnego dnia opieki na dzieckiem. Pracuję w systemie 12 h , jak jest liczony taki dzień jako 12 h czy 8 h....
Co trzeba zrobić aby zrzec się spadku?
Po zmarłym (7 miesięcy temu) w grono spadkobierców weszły 4 osoby - żona oraz trójka dzieci. Czy we wniosku o stwierdzenie nabycia spadku można już na tym etapie umieścić zapis, że matka i syn zrzekają się spadku na rzecz pozostałej dwójki dzieci? Czy poczekać do działu spadku?...
Umowa o najem mieszkania.
Dzień dobry! Miałem podpisać umowę o najem mieszkania. Wpłaciłem kaucje o wysokości 2000pln a po zapoznaniu się z dodatkowymi szczegółami podjął decyzje o rezygnacji z tego mieszkania. Nie akceptowałem i nie podpisywałem żadnych umów tylko wysłałem przelew z tytułem kaucja. W tej chwili właściciel mieszkania nie odbiera telefonu i nie odpisuje. Jak mam postępować?...
Poczta Polska wystawiła tacie obciążenie z tytułu braku oplat za abonament rtv. W piśmie widnieje adres, pod którym tato nigdy nie mieszkał.
Dobry wieczór. Poczta Polska wystawiła mojemu tacie obciążenie z tytułu braku oplat za abonament rtv, o którym dowiedział się dopiero po zajęciu konta. Pomijam fakt, że żaden odbiornik nie został zgłoszony ale chodzi o dane. W piśmie z Poczty widnieje adres, pod którym moj tato nigdy nie mieszkał ani nie był zameldowany. PESEL się zgadza. Czy zatem powinno się to zgłosić do prokuratury jako wyciek danych? Na Poczcie odbiera ukrainiec i nie potraf...

Wyszukiwarka