Jakie dokumenty potrzebuje jeśli nie mogę się dogadać z mamą i bratem o podział majątku?

Jakie dokumenty potrzebuje jeśli nie mogę się dogadać z mamą i bratem o podział majątku po tacie żebym ja założyła sprawę i sąd rozstrzygnie ile co komu się należy?
anonim cytuj
29-07-2022
Macie postanowienie sądu o nabyciu spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia?
 
anonim cytuj
29-07-2022
Macie postanowienie sądu o nabyciu spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia?

Nie
 
anonim cytuj
29-07-2022
Nie

To wniosek o nabycie spadku, akt zgonu ojca, akt ślubu rodziców, akt urodzenia brata i Twój, jeśli zmieniłaś nazwisko to Twój akt ślubu. Po nabyciu trzeba zrobić dział spadku i tu dzieli się majątek spadkowy. Co wchodzi w skład spadku?
 
anonim cytuj
29-07-2022
To wniosek o nabycie spadku, akt zgonu ojca, akt ślubu rodziców, akt urodzenia brata i Twój, jeśli zmieniłaś nazwisko to Twój akt ślubu. Po nabyciu trzeba zrobić dział spadku i tu dzieli się majątek spadkowy. Co wchodzi w skład spadku?

Dom i auto
 
anonim cytuj
29-07-2022
Dom i auto

Jeśli jest nieruchomość to dział spadku albo zrobicie u notariusza (jeśli dojdziecie do porozumienia) lub w sądzie. Co chcesz osiągnąć? Spłate swojego udziału?
 
anonim cytuj
29-07-2022
Jeśli jest nieruchomość to dział spadku albo zrobicie u notariusza (jeśli dojdziecie do porozumienia) lub w sądzie. Co chcesz osiągnąć? Spłate swojego udziału?

Tak spłatę swojej część po tacie
 
anonim cytuj
29-07-2022
Tak spłatę swojej część po tacie

To musisz wnieść o dział spadku i zaproponować swój podział
 
anonim cytuj
29-07-2022
Jakie dokumenty potrzebuje jeśli nie mogę się dogadać z mamą i bratem o podział majątku po tacie żebym ja założyła sprawę i sąd rozstrzygnie ile co komu się należy?


W związku z przedstawionym problemem, musisz postąpić w następujący sposób:

Jeśli nie posiadasz postanowienia sądu o nabyciu spadku lub aktu poświadczenia dziedziczenia, pierwszym krokiem powinno być wniesienie odpowiedniego wniosku do sądu w celu uzyskania takiego postanowienia. W tym celu potrzebujesz:

Aktu zgonu ojca
Aktu ślubu Twoich rodziców
Aktu urodzenia Twojego oraz Twojego brata
W przypadku zmiany nazwiska - Twój akt ślubu
Gdy nabędziesz prawo do spadku, kolejnym krokiem będzie podjęcie działań w celu dokonania podziału spadku. Mając na uwadze, że do majątku spadkowego należy dom oraz auto, dział spadku dotyczący nieruchomości (dom) możesz przeprowadzić albo u notariusza (jeśli wszystkie strony osiągną porozumienie) albo w sądzie, jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte.

Jeśli Twoim celem jest spłata Twojego udziału w spadku po ojcu, będziesz musiała wnieść do sądu wniosek o dział spadku z propozycją podziału majątku, tak aby Twoja część została Tobie wypłacona.
 
anonim cytuj
09-08-2023

Sugerowane Tematy

sprzedaż motocyklu
Witam. Mam motocykl kupiony na umowę kupna sprzedaży, koleś który chce go ode mnie kupić chce żebym go najpierw zarejestrował na siebie bo są 3 umowy i boi się że coś będzie nie tak i teraz pytanie czy mogę go sprzedać tego samego dnia co zarejestruje na siebie np jutro rano a po polodniu go sprzedac?...
Czy w czasie l4 jak wypada ono w wolny dzień (odbiór za sobotę) przysługuje on w innym terminie?
Witam Czy w czasie l4 jak wypada ono w wolny dzień jaki ma się w grafiku (odbiór za sobotę) przysługuje on w innym terminie? Mój pracodawca twierdzi, że nie wręcz powinnam poinformować lekarza, że na ten dzień nie potrzebuję l4 bo i tak nie będę w pracy....
Dwie umowy o pracę a zajęcie komornicze.
Poproszę o poradę ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam komornika, w jednej firmie pracuję na 20% etatu. Od sierpnia zatrudniam się na cały etat w innej firmie za najniższą krajową, wypłata wypłacana do ręki. Jak do tego podejdzie komornik? Będzie zabierał z dwóch firm? Dziękuję bardzo za odpowiedź....
Odwołanie od reklamacji.
Witam, mam takie pytanie a zarazem prośbę o pomoc. Jakiś czas temu, około tygodnia temu w sklepie odzieżowym oddałem do reklamacji spodnie, w dniu dzisiejszym otrzymałem sms "Zapraszamy po odbiór reklamacji" skontaktowałem się telefonicznie ze sklepem otrzymałem informację, że reklamacja nie została uwzględniona z powodu rzekomego "mechanicznego uszkodzenia" i teraz moje pytanie jako, że sklep znajduje się odległości około 40...

Wyszukiwarka