Zmiana nazwy stanowiska.

Dzień dobry, od 1.12.2023 pracodawca wdrożył nowy regulamin wynagradzania, porządkując i zmieniając tym samym nazwy stanowisk. Np. pracownik na kategorii zaszeregowania 10 do tej pory miał nazwe stanowiska Starszy Specjalista ds. ..., od 1.12 będzie miał nazwe stanowiska Specjalista ds. .... . Regulamin został ogłoszony. Jak w tej sytuacji nalezy wdrożyć nowe nazwy stanowisk? Czy ogłoszenie samego regulaminu jest wystarczające czy trzeba podpisywać z pracownikami porozumienia zmieniające?
Dodam, ze mamy kilku pracowników, którzy uważają, że zmiana nazwy stanowisk jest dla nich niekorzystna i nie zgadzają się ze zmianami, czy w tej sytuacji możemy zastosować wypowiedzenie zmieniające i jeśli pracownik nie przyjmie wypowiedzenia, wypowiedzieć umowę?
anonim cytuj
09-12-2023
Należy podać go widomości w sposób przyjęty u pracodawcy - uważam ze każdy pracownik powinien potwierdzić zapoznanie się z nowym regulaminem
SN 7 września 1999 roku (sygn. akt. I PKN 265/99)
„Zmiana warunków pracy polegająca wyłącznie na zmianie nazwy stanowiska, przy zachowaniu innych warunków pracy i płacy, mieści się w ramach pracowniczego podporządkowania i nie wymaga wypowiedzenia zmieniającego (art. 42 KP). Jeżeli jednak strony zgodnie traktują taką zmianę jako element podmiotowo istotny (np. gdy nazwa implikuje prestiż stanowiska), to może ona wymagać wypowiedzenia warunków pracy”.
Wszystko zależy jak zmiana wpływa na prestiż Odmowa na wypowiedzenie zmieniające równa się rozwiązaniu umowy o prace
Pracownik będzie miał wskazane w świadectwie pracy stanowiska na jakich pracował
 
anonim cytuj
09-12-2023
To zadam inne pytanie: dlaczego pracownicy uważają, że nazwa stanowiska jest niekorzystna?
 
anonim cytuj
09-12-2023
Skoro zmieniają Starszego Specjalistę na Specjalistę to brzmi jak degradacja.
 
anonim cytuj
09-12-2023
Dokładnie tak, pracownicy uważają, że to degradacja.
Rozumiem, że możemy zastosować wypowiedzenie zmieniające, ale jeśli sprawa trafi do sądu pracy, czy sąd nie zakwestionuje, ze jedynym powodem wypowiedzenia jest nie przyjęcie nowej nazwy stanowiska?
 
anonim cytuj
09-12-2023
To nie jest zmiana nazwy stanowiska pracy, zmiana nazwy byłaby gdyby st. specjalista ds. kadr zostałby st. specjalistą ds, personalnych (przy tym samym zakresie obowiązków).
 
anonim cytuj
09-12-2023

Sugerowane Tematy

Zaległość w alimentach.
Witam, czy jak spłacę alimenty a zostaną odsetki do spłaty, czy komornik będzie zabierał 60%z pensji czy nie może?...
rozliczenie-umowy-zlecenie
Mam nie ukończone 18 lat, pracowałam w wakacje na umowę zlecenie, muszę się rozliczać?...
Wyrok bez uzasadnienia.
Moja sprawa została rozpatrzona na posiedzeniu niejawnym. Dostałem informację jedynie o wyroku. Aby dostać uzasadnienie, muszę wysłać pismo. Pytanie: kto to w ogóle wymyślił? Dlaczego?...
Wypowiedzenie umowy o pracę
Czy składając osobiście wypowiedzenie umowy o pracę potrzebuję podpis osoby, która je przyjmie, czy sam bieg wypowiedzenia zaczyna się w momencie przekazania pisma na ręce kierownika firmy?...

Wyszukiwarka