Wszczęcie egzekucji przez komornika.

Dostałem dziś pismo od komornika o wszczęciu egzekucji.
Odnosi się to prawdopodobnie do niezapłaconego mandatu za przejazd bez biletu (nawet nie wiem czy to byłem ja - sprawa z 2003 roku).
Jest podana należność, odsetki, opłata egzekucyjna.
Do pisma jest dołączony nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z 2003 (z klauzulą wykonalności z 2014 roku).
Do tej pory nikt się do mnie nie odzywał, nie dostawałem żadnych pism. Czy to nie za długi okres minął (to było pół życia temu)? Czy przypadkiem to nie jest przedawnione? Czy można tak trzymać sobie nakaz i nabijać odsetki?
Będę wdzięczny za odpowiedzi i sugestie.
anonim cytuj
05-12-2023
Komornik z urzędu bada przedawnienie, więc raczej nie jest przedawnione. Natomiast jeśli nie odbierałeś nakazu zapłaty z sądu to możliwe że jest szansa na przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu - pytanie tylko co chcesz ugrać.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Może być tak że część odsetek jest przedawniona, tutaj ewentualnie pozostaje pole do uwalenia.
Wrzuć skan pisma od komornika bez danych wrażliwych, zobaczymy czego się domaga szanowny wierzyciel.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Kiedy otrzymałeś to pismo ? Jak dla mnie to wierzyciel domaga się przedawnionych odsetek - może ich żądać do 3 lat wstecz, jeśli nie było wcześniej wszczętej egzekucji, lub w inny sposób nie został przerwanych bieg przedawnienia.
Zapłać całą należność plus odsetki do 3 lat wstecz (wylicz sobie na kalkulatorze odsetek zgodnie ze stawką podaną w zawiadomieniu od Komornika) na konto Komornika Sądowego - opłata egzekucyjna zmniejszy się wtedy do około 100 zł (3% od egzekwowanej kwoty), a co do pozostałych odsetek składaj powództwo przeciw egzekucyjne (jeśli nie minął termin na wniesienie).
 
anonim cytuj
05-12-2023
Wezwij wierzyciela do ograniczenia egzekucji w zakresie odsetek ustawowych do 3 lat wstecz od dnia wszczęcia egzekucji pod groźbą wytoczenia powództwa przeciw egzekucyjnego. Z zastrzeżeniem, że nie nastąpiło przedawnienie odsetek. Sprawdził bym kwity u komornika.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Pismo odebrałem dzisiaj. W ciągu ostatnich 10 lat na pewno nie miałem żadnego pisma od komornika czy skądkolwiek w tej sprawie.
Wygląda na to, że odsetki są liczone od 2003, bo wychodzi ok 250 pln od tych 120 przez te 20 lat.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Czy wyrok w zawieszeniu wpływa na karalność osoby skazanej?
Witam, Mój przyjaciel niedawno otrzymał wyrok w zawieszeniu za drobne przestępstwo. Zastanawiam się, czy taki wyrok wpływa na jego "karalność"? Czy taki wyrok jest zapisywany w rejestrze karnym, tak jak wyroki, które skutkują bezpośrednim odbyciem kary? Czy taki wyrok może wpłynąć na jego przyszłe życie, na przykład utrudniając znalezienie pracy czy otrzymanie wizy do innego kraju? Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten t...
Czy można odmówić wystawienia faktury imiennej?
Prowadzę działalność nierejestrowaną i zbieram faktury/paragony imienne aby odliczyć sobie koszty. Ostatnio w jednej z sieciówek odmówiono mi wystawiania, tłumacząc, że bez NIP-u nie wystawią. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Prosić o kierownika? Zależy mi na towarze ale na fakturze również...
Podział zadłużonego mieszkania.
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak mam postąpić w sprawie mieszkania po mamie. Jest nas czworo. Brat od zawsze tam mieszka, reszta się wyprowadziła i założyła własne rodziny. Przed śmiercią mamy, zapłaciłem wszystkie długi(czynsz, wodę itp.) i wykupiliśmy mieszkanie na własność na mamę. Brat nadal mieszka i nie płaci czynszu. Sam wpłacam po trochu żeby komornik nie zabrał tego mieszkana. Jak najlepiej unormować prawnie tą sytuację. Czy mam iść ...
Rozwód.
Mam pytanie, złożyłam papiery rozwodowe za porozumieniem stron, były partner nie chce ich podpisać. Jak to wygląda ze strony prawnej. Czy On może również złożyć dokumenty w sprawie rozwodu?...

Wyszukiwarka