Skrócenie okresu wypowiedzenia.

Ostatnio złożyłam wypowiedzenie UoP (3mies). Teraz jednak chciałabym rozmówić się z pracodawcą i postarać się, za jego zgodą, skrócić okres wypowiedzenia. Czy nadal mogę? Czy wystarczy złożyć jakiś aneks do wypowiedzenia? Czy muszę złożyć znowu wypowiedzenie z nową datą i zacznie biec od nowego miesiąca?
anonim cytuj
05-12-2023
PRZEPIS PRAWNY:
KP Art. 36 § 6 Strony mogą po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Super! A czy trzeba pisać jakiś aneks czy wystarczy mail? Wolałabym żeby został ślad a nie tylko ustnie - żeby się potem ewentualnie nie wykręcili.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Wypowiedzenie na piśmie, to i prośba o zmianę wypowiedzenia na piśmie, i odpowiedź pracodawcy też na piśmie. W takiej samej formie, w jakiej składałaś wypowiedzenie.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Działanie wymaga zgody obydwu stron, dlatego uważam, że wymaga to formy pisemnej. Pracodawca może się rozmyślić i co wtedy?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Pozostaje jeszcze rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - termin rozwiązania umowy ustalają strony.
 
anonim cytuj
05-12-2023
I można, rozumiem, dać to w dowolnej chwili jak już trwa wypowiedzenie? Po prostu ustala się wspólnie datę i tyle?
A co z urlopem - czy faktycznie muszę go wykorzystać jak mi narzucą?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Tak, za porozumieniem stron można umowę rozwiązać w dowolnym momencie, również w trakcie trwania wypowiedzenia, o ile obie strony się na to zgodzą. Tak, w trakcie wypowiedzenia musisz wykorzystać urlop wypoczynkowy, na który wyśle cię pracodawca. To jedyny czas - okres wypowiedzenia - kiedy pracodawca może pracownikowi narzucić urlop wypoczynkowy.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Mam takie trzy pytania:
1. Czy jak mam tak we wzorze (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron): "Jako datę zakończenia stosunku pracy proponuję ……………….." i w te kropki wpiszę, np. 30.10.22 to rozumiem, że 1.11 będę już "wolna"?
2. Czy takie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, które daje np. przełożonej to czy ona decyduje czy mogę wcześniej odejść i podejmuje je sama jako mój zwierzchnik? Czy decyzja należy, np. do zarządu?
3. W jakiej kolejności warto dać wypowiedzenie (to tak na przyszłość)? Czy próbować za porozumieniem stron i jak się nie uda to zwykłe, czy najpierw lepiej zwykłe żeby leciało a potem najwyżej za porozumieniem stron?
 
anonim cytuj
05-12-2023
1) tak
2) zarząd ,ale często opiera się na opinii przełożonego
3) zacznij od porozumienia
 
anonim cytuj
05-12-2023
1. Jeśli w kropki wpiszesz 30.12.23 - i pracodawca się zgodzi - to "wolna" będziesz 31.10.2022, a nie od 01.01.2024.
3. To w sumie zależy, jak szybko się zdecydujesz na rozwiązanie umowy i jak szybko będziesz chciała ją rozwiązać. Jeśli zależy ci na czasie, to lepiej zacząć od porozumienia stron, ale z drugiej strony pilnować, żeby przez czekanie na zgodę nie przeskoczyć na dalszy termin rozwiązania umowy za wypowiedzeniem. Bo np. przy wypowiedzeniu liczonym w miesiącach dawanie prośby o rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron pod koniec miesiąca i czekanie na odpowiedź może się skończyć tym, że odmowę dostaniesz dopiero w kolejnym miesiącu i dopiero wtedy złożysz wypowiedzenie, przez co będziesz musiała w danej firmie pracować o miesiąc dłużej. Więc powiedziałabym, że to od sytuacji zależy, czy lepiej najpierw złożyć wypowiedzenie, a potem liczyć na ewentualną możliwość jego skrócenia, czy od razu próbować porozumienia stron (przy odmowie skrócenie wypowiedzenia też pewnie byłoby wątpliwe).
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Hałaśliwi sąsiedzi.
Mam domek w lesie, działka jest wspólna, ma sześciu właścicieli. Osoby będące rodziną utworzyły tu psi hotel. Ustawicznie jest hałas, rozmowy nie przynoszą najmniejszego rezultatu. Uprzejmie proszę o ukierunkowanie prawne. Jestem bezsilna, bardzo zmęczona....
Jakie są moje prawa, gdy jestem zwalniany z pracy?
no więc tak... jestem w mega dołku, bo szefostwo postanowiło się mnie pozbyć. Robiłem w tej firmie od 6 lat, i tak nagle, z dnia na dzień... zwolnienie. Przygotowali mi jakieś papiery, mówią, że z winy pracownika i coś tam jeszcze. Niby niby ale ja tam się nie znam, prawo to dla mnie czarna magia, więc stwierdziłem, że zapytam się was, bo na dlajurysty.pl zawsze ktoś pomoże, co nie? Po pierwsze, to czy mogą mnie tak po prostu zwolnić? Czy nie ...
Firma dostaje mandat 2000 zł. czy mogę tym mandatem obciążyć pracownika??
Mam pytanie mam firmę i wykonuję pracę dla innej firmy w której jest zawarta umowa że jeżeli któryś z moich pracowników zostanie przyłapany pod wpływem alkoholu to firma dostaje mandat w wysokości 2000 czy tym mandatem w takiej kwocie mogę obciążyć pracownika i jak taki mandat powinien wyglądać?...
Czy musze podać powód przy zrzekaniu się spadku?
Cześć Mój ojecic zmarł 25.wrzesnia tego roku. Mam już akt zgonu i chciałabym napisać do sądu o zrzeknięcie sie majątku po nim. Był bezdomny i niczego nie miał oprócz długów zapewne. Nie miałam z nim żadnego kontaktu od kilkunastu lat, był pozbawiony praw do mnie kiedy byłam nieletnia. Czy ja mogę napisać o odrzucenie spadku bez żadnego powodu? Nie minęło jeszcze pół roku i już nie wiem czy mam powody jakieś pisać i czy bez nich sąd przyjmie mó...

Wyszukiwarka