Skrócenie okresu wypowiedzenia.

Ostatnio złożyłam wypowiedzenie UoP (3mies). Teraz jednak chciałabym rozmówić się z pracodawcą i postarać się, za jego zgodą, skrócić okres wypowiedzenia. Czy nadal mogę? Czy wystarczy złożyć jakiś aneks do wypowiedzenia? Czy muszę złożyć znowu wypowiedzenie z nową datą i zacznie biec od nowego miesiąca?
anonim cytuj
05-12-2023
PRZEPIS PRAWNY:
KP Art. 36 § 6 Strony mogą po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Super! A czy trzeba pisać jakiś aneks czy wystarczy mail? Wolałabym żeby został ślad a nie tylko ustnie - żeby się potem ewentualnie nie wykręcili.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Wypowiedzenie na piśmie, to i prośba o zmianę wypowiedzenia na piśmie, i odpowiedź pracodawcy też na piśmie. W takiej samej formie, w jakiej składałaś wypowiedzenie.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Działanie wymaga zgody obydwu stron, dlatego uważam, że wymaga to formy pisemnej. Pracodawca może się rozmyślić i co wtedy?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Pozostaje jeszcze rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - termin rozwiązania umowy ustalają strony.
 
anonim cytuj
05-12-2023
I można, rozumiem, dać to w dowolnej chwili jak już trwa wypowiedzenie? Po prostu ustala się wspólnie datę i tyle?
A co z urlopem - czy faktycznie muszę go wykorzystać jak mi narzucą?
 
anonim cytuj
05-12-2023
Tak, za porozumieniem stron można umowę rozwiązać w dowolnym momencie, również w trakcie trwania wypowiedzenia, o ile obie strony się na to zgodzą. Tak, w trakcie wypowiedzenia musisz wykorzystać urlop wypoczynkowy, na który wyśle cię pracodawca. To jedyny czas - okres wypowiedzenia - kiedy pracodawca może pracownikowi narzucić urlop wypoczynkowy.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Mam takie trzy pytania:
1. Czy jak mam tak we wzorze (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron): "Jako datę zakończenia stosunku pracy proponuję ……………….." i w te kropki wpiszę, np. 30.10.22 to rozumiem, że 1.11 będę już "wolna"?
2. Czy takie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, które daje np. przełożonej to czy ona decyduje czy mogę wcześniej odejść i podejmuje je sama jako mój zwierzchnik? Czy decyzja należy, np. do zarządu?
3. W jakiej kolejności warto dać wypowiedzenie (to tak na przyszłość)? Czy próbować za porozumieniem stron i jak się nie uda to zwykłe, czy najpierw lepiej zwykłe żeby leciało a potem najwyżej za porozumieniem stron?
 
anonim cytuj
05-12-2023
1) tak
2) zarząd ,ale często opiera się na opinii przełożonego
3) zacznij od porozumienia
 
anonim cytuj
05-12-2023
1. Jeśli w kropki wpiszesz 30.12.23 - i pracodawca się zgodzi - to "wolna" będziesz 31.10.2022, a nie od 01.01.2024.
3. To w sumie zależy, jak szybko się zdecydujesz na rozwiązanie umowy i jak szybko będziesz chciała ją rozwiązać. Jeśli zależy ci na czasie, to lepiej zacząć od porozumienia stron, ale z drugiej strony pilnować, żeby przez czekanie na zgodę nie przeskoczyć na dalszy termin rozwiązania umowy za wypowiedzeniem. Bo np. przy wypowiedzeniu liczonym w miesiącach dawanie prośby o rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron pod koniec miesiąca i czekanie na odpowiedź może się skończyć tym, że odmowę dostaniesz dopiero w kolejnym miesiącu i dopiero wtedy złożysz wypowiedzenie, przez co będziesz musiała w danej firmie pracować o miesiąc dłużej. Więc powiedziałabym, że to od sytuacji zależy, czy lepiej najpierw złożyć wypowiedzenie, a potem liczyć na ewentualną możliwość jego skrócenia, czy od razu próbować porozumienia stron (przy odmowie skrócenie wypowiedzenia też pewnie byłoby wątpliwe).
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Wniosek o umorzenie postępowania.
Jestem represjonowany politycznie ze względu na wpisy internetowe. Prokuratura wszczęła kilka spraw wobec mnie. Jedną zakończyła uznając mnie ostatecznie za świadka i oddając mi sprzęt komputerowy. Inne sprawy zostały połączone i przesłane do drugiej prokuratury. Ta druga prokuratura uchyliła jeden zarzut, który wydała ta pierwsza. Pozostałe zarzuty postawiono mi już ponad rok temu. Potwierdziłem że ja dokonywałem danych wpisów ale zdecydowanie z...
Zwalczanie nieuczciwej konkurencji.
Witam serdecznie, prowadzę Firmę w branży rozrywkowej (wynajem atrakcji dla dzieci i dorosłych). Mamy kilku pracowników, pozycje na rynku. Kilka dni temu wyszło na jaw, że brat jednego z naszych pracowników, założył nam dosłownie pod nosem i w tajemnicy konkurencyjną firmę. Dodam, że ten brat niejednokrotnie nam pomagał. Po cichu kupił ten sam sprzęt od dostawcy, od którego mu bierzemy sprzęt. Stworzył nazwę firmy łudząco podobną do naszej, stwo...
Mieszkanie komunalne.
Witam. Piszę w takiej sprawie. Byłam z Ojcem dziecka 13 lat.. Już w ciąży starałam się z mieszkaniówki o mieszkanie komunalne, 4 lata biegałam i starałam się żeby Je dostać.. Mieszkaliśmy razem 4 lata, uciekłam z dzieckiem bo ojciec jej pił, brał narkotyki i był agresywny nawet w stosunku do swojego dziecka, nie mieszkam tam 4 lata, ale nie zrzekła się mieszkania, mieszkam z córką w wynajętej kawalerce w starym domostwie, wiem że możemy tu zosta...
Sąd ma jeszcze pół roku na odwieszenie mi wyroku
Witam moje pytanie jest takie jeżeli mam wyrok karny 2 lata w zawieszeniu do dnia 21.11.2022 to dlaczego sąd ma jeszcze pół roku na odwieszenie mi wyroku czy jest jakiś artykuł o tym że sąd ma pół roku jeszcze proszę o odpowiedź dziękuję bardzo...

Wyszukiwarka