Doręczenie pisma.

Czy odmowa odbioru pisma (listu) wymaga pisemnego potwierdzenia -(chodzi o podpis), na zwrotnym dokumencie odbioru?
anonim cytuj
07-11-2023
o czyje potwierdzenie pani pyta?
 
anonim cytuj
07-11-2023
Czy żona nie odbierając listu poleconego adresowanego do męża, musiała potwierdzić odmownie przyjęcie na zwrotnym zawiadomieniu? -BO -GONIEC własnoręcznie napisał ze odmówiono przyjęcia listu i nie zostawił żadnego zawiadomienia.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Nie musiała.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Nie musiała ale zapewne listonosz zostawił awizo więc po upływie 14 dni, jeśli Pan nie odbierze pisma zostanie ono doręczone w sposób zastępczy.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Odmowa odbioru przesyłki pocztowej nie wymaga od osoby, która odmawia, złożenia pisemnego potwierdzenia w postaci podpisu. W praktyce pocztowej, gdy adresat lub osoba upoważniona do odbioru przesyłki odmawia jej przyjęcia, doręczający (listonosz lub kurier) powinien odnotować fakt odmowy i przyczynę, jeśli została podana, w swoich dokumentach doręczeniowych. Takie postępowanie wynika z regulaminu świadczenia usług pocztowych i jest standardową procedurą.

Czy żona nie odbierając listu poleconego adresowanego do męża, musiała potwierdzić odmownie przyjęcie na zwrotnym zawiadomieniu?

Zgodnie z prawem pocztowym, przy odmowie odbioru przesyłki poleconej nie jest wymagane, aby osoba odmawiająca odbioru (w tym przypadku żona) złożyła własnoręczny podpis. Listonosz może samodzielnie odnotować fakt odmowy, co ma wartość informacyjną, a nie potwierdzającą samą odmowę. Oznacza to, że nie jest wymagane, aby żona potwierdziła odmowę przyjęcia przesyłki na zwrotnym zawiadomieniu.

Jeśli chodzi o dalszą procedurę doręczenia, po odmowie odbioru przesyłka zostaje zazwyczaj zwrócona do najbliższego urzędu pocztowego, gdzie czeka na odbiorcę przez określony czas – zazwyczaj jest to 14 dni. Po tym czasie, jeśli przesyłka nie zostanie odebrana, poczta może ją zwrócić nadawcy lub, w zależności od okoliczności, dokonać doręczenia zastępczego. W przypadku nieodebrania przesyłki poleconej, prawnym skutkiem jest doręczenie zastępcze na podstawie art. 74 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego, o ile oczywiście mamy do czynienia z postępowaniem sądowym.
 
anonim cytuj
07-11-2023

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie czy L4
Pracodawca rano chce wręczyć pracownikowi wypowiedzenie a ten oświadczył że był u lekarza i dostał L4. Co w takiej sytuacji ? ...
Wpis w księdze wieczystej.
Witam... Jestem opiekunem prawnym pani, która posiada w swoim majątku 2 nieruchomości z 2 księgami wieczystymi... W obu księgach wieczystych widnieje 3 właścicieli (moja podopieczna, brat podopiecznej i matka podopiecznej). Matka mojej podopiecznej zmarła 10 lat temu - nie było zrobione postępowanie spadkowe... Brat mojej podopiecznej zmarł 3 lata temu po którym moja podopieczna przyjęła spadek z dobrodziejstwem inwentarza... Teraz chciałaby...
Zgubiona umowa kupna auta.
Zgubiłam umowę od auta i również nie mam kontaktu do osoby od której kupowałam auto. Co teraz mam robić jakby czasem auto się całkowicie zepsuło i chciała bym oddać na złom? A nie mogę bez umowy. Nie chcę do końca życia płaci za auto którym na przykład nie jeżdżę (auto jest nie przerejestrowane )....
Po jakim czasie następuje zatarcie skazania?
Mam pytanie - po jakim czasie następuje zatarcie skazania i wyczyszczenie z rejestru skazania....

Wyszukiwarka