Umowa kupna sprzedaży na odległość.

Prowadzę działalność gospodarczą i skupuje elektronikę na OLX. Z oczywistych względów wszystko dzieje się na odległość. Zawsze dzwonię zawczasu do sprzedającego.
Do każdego zakupu sporządzam umowę kupna sprzedaży gdzie kupujący musi podać:
1) Imię i Nazwisko
2) Adres (miejscowość, ulicę nr domu)
3) Nr dowodu
4) na końcu musi się czytelnie podpisać
W umowie wyszczególniona jest nazwa przedmiotu, jej stan techniczny i cena za jaką kupuję. Dodatkowo na umowie zapisuje miejscowość zawarcia umowy - jest to miejscowość, w której prowadzę firmę- nie wiem czy to nie błąd?
Niektórzy się zgadzają wypełnić takową umowę, niektórzy nie - rozumiem to.
Przykładowo: kupiłem laptopa, wysłałem sprzedającemu umowę. Ten się zgodził i ją wypełnił, oraz dołączył do przesyłki z laptopem. Paczka dociera do mnie, sprawdzam czy jest wszystko w umowie i tyle.
Chcę się upewnić, czy taka umowa jest ważna dla Urzędu skarbowego w razie jakiejś ewentualnej kontroli? Towar rozbieram na części i sprzedaje na VAT MARŻA, a czasami fakturę VAT.
anonim cytuj
05-12-2023
Umowa jak najbardziej OK.
Bardziej mnie ciekawi jak ty liczysz marżę na podzespoły rozebranego laptopa.
 
anonim cytuj
05-12-2023
Już tłumaczę:
Laptop kosztuje 200zł.
Rozbieram go na części, których jest powiedzmy 20 (1.ekran, 2.płyta główna itd.)
Drukuje tabelkę wszystkich części i wyceniam poszczególne elementy, aby kwota wszystkich części wynosiła właśnie 200zł. Np:
1. Ekran 50zł
2. Płyta główna 100zł
3. Moduł USB 10zł
4. Klapa 40zł
gdy już osiągnę 200zł pozostałe części wyceniam na 0zł i wtedy wystawiam fakturę VAT np:
5. klawiatura 0zł
6. dysk twardy 0zł
itd
Wiele razy już to konsultowałem z różnymi księgowymi, na kilku forach i ten sposób jest najbardziej optymalny. Bez sensu dzielić kwotę "po równo" na wszystkie części, bo oczywiste jest to, że płyta główna jest warta więcej niż zasilacz do laptopa.
Wyceniam według mojej wiedzy "co się może najszybciej sprzedać", aby generowało jak najmniej podatku - mam nadzieję, że zrozumiale opisałem.
 
anonim cytuj
05-12-2023

Sugerowane Tematy

Wymeldowanie syna na drodze postępowania administracyjnego.
Czy kierownik stanu cywilnego może wymeldować na drodze postępowania administracyjnego mojego syna, który czasowo przebywa poza granicami kraju celem nauki? Dodam, iż syn posiada meldunek stały na terenie nieruchomości należącej do mnie, zaś od stycznia 2021 roku przebywa na terenie Niemiec, gdzie odbywa studia. Do domu przyjeżdża w przerwach semestralnych, tj. w 2-4 miesięcznych odstępach czasowych. Kierownik stanu cywilnego w urzędzie, na któ...
Upadłość konsumencka.
Witam przyszło postanowienie z sądu o ogłoszeniu mnie upadłości konsumenckiej. Przydzielono syndyka o oparciu o art. 491(1) ust.1 z dnia 28 lutego 2003r. Prawo upadłościowe(Dz.U. z 2020r. poz.1228 )...
Niedopełnienie obowiązku przez sędziego.
Witam mam pytanie dostałem wyrok nakazowy w sprawie w której byłem karany za recydywę przez to że prokurator sporządził błędny akt oskarżenia a sędzia rozpatrujący sprawę nie zbadał tego czy dany paragraf ma zastosowanie względem mojej osoby Czy jest jakaś możliwość złożyć skargę lub żądać odszkodowania od tej sędziny ?...
Zasady wypłaty zachowku.
Dzień dobry, dostałam w spadku mieszkanie i muszę wypłacić zachowek. W urzędzie skarbowym Pani powiedziała że mam wpisać kwotę 150 tysięcy natomiast mieszkanie wystawiam za więcej. Od której kwoty powinnam wyliczyć zachowek. Dodatkowo czy mogę sobie odliczyć od kwoty zachowku prowizję biura nieruchomości za sprzedaż mieszkania?...

Wyszukiwarka