Dozór policyjny

Mam dozór policyjny sama sobie dni wybrałam dwa razy w miesiącu muszę się meldowac. Ale w grudniu wypada 25 czyli 1 dzień świąt i będę u rodzicow policja nie zgodziła się na inny dzien meldunku bo system nie przepusci. Gdzie mam się zgłosić o zmianę tego dnia to tylko jednorazowa sytuacja do prokuratury która wniosła o dozór?
anonim cytuj
25-11-2023
Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, dozór policyjny jest środkiem zapobiegawczym, który może być stosowany w stosunku do osoby podejrzanej lub oskarżonej. Zasady stosowania dozoru policyjnego, w tym możliwość zmiany warunków dozoru, określa art. 276 Kodeksu postępowania karnego.

Jeżeli chodzi o zmianę terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, decyzję w tej sprawie podejmuje sąd lub prokurator, który zastosował ten środek zapobiegawczy. W przypadku, gdy to prokuratura wniosła o dozór, w pierwszej kolejności należy zwrócić się właśnie do tej instytucji z wnioskiem o zmianę terminu meldunku. Wniosek taki powinien zawierać uzasadnienie, dlaczego zmiana jest konieczna, na przykład ze względu na święta i pobyt poza miejscem stałego meldunku.

Jeśli prokuratura odmówi zmiany terminu, istnieje możliwość zwrócenia się z zażaleniem do sądu. Zażalenie na postanowienie prokuratora w przedmiocie odmowy zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego rozpatruje sąd, który ma kompetencje do zmiany lub uchylenia postanowienia prokuratora.

Podsumowując, w przypadku konieczności zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, należy zwrócić się z wnioskiem do prokuratury, która zastosowała ten środek zapobiegawczy. W przypadku odmowy, istnieje możliwość odwołania się do sądu.
 
anonim cytuj
22-12-2023
Czyli rozumiem, że mam się zgłosić do prokuratury z tym wnioskiem. A jak to dokładnie zrobić? Czy jest jakiś specjalny formularz czy po prostu napiszę pismo z prośbą o zmianę terminu? I co mam w nim napisać, żeby zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby?
 
anonim cytuj
22-12-2023
Aby złożyć wniosek o zmianę terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, należy przygotować pismo skierowane do prokuratury, która zastosowała ten środek zapobiegawczy. Oto kilka kluczowych wskazówek dotyczących sposobu przygotowania i treści takiego pisma:

Format Pisma: Pismo powinno być formalne i zawierać wszystkie niezbędne elementy, takie jak Twoje pełne dane (imię, nazwisko, adres zamieszkania), dane odbiorcy (nazwa i adres prokuratury), datę oraz sygnaturę sprawy, jeśli jest znana.

Treść Wniosku: W treści pisma jasno i konkretnie wskazujesz, że chcesz dokonać zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego. Należy podać aktualną datę meldunku oraz proponowaną nową datę.

Uzasadnienie: Kluczowym elementem pisma jest uzasadnienie prośby o zmianę terminu. Należy wyjaśnić, dlaczego zmiana jest konieczna, na przykład ze względu na wyjazd na święta do rodziny. Warto podkreślić, że jest to sytuacja jednorazowa i wyjątkowa.

Deklaracja Gotowości do Współpracy: Możesz również dodać, że jesteś gotowy do pełnej współpracy i przestrzegania zasad dozoru policyjnego, a proponowana zmiana nie wpłynie na Twoje postępowanie zgodne z prawem.

Dowody Wsparcia: Jeśli to możliwe, warto dołączyć do pisma jakieś dowody wspierające Twoje uzasadnienie, na przykład potwierdzenie planowanego pobytu u rodziny.

Podpis: Na końcu pisma należy umieścić swój czytelny podpis.

Pamiętaj, że pismo to jest oficjalnym dokumentem, więc ważne jest, aby było napisane w sposób klarowny i zrozumiały. Po złożeniu wniosku prokuratura rozpatrzy sprawę i podejmie decyzję. W przypadku odmowy, jak wspomniano wcześniej, masz prawo złożyć zażalenie do sądu.
 
anonim cytuj
22-12-2023

Sugerowane Tematy

Zostałam oskarżona przez pacjenta o kradzież niewielkiej sumy pieniędzy.
Witam pracuje w szpitalu i zostałam oskarżona przez pacjenta o kradzież niewielkiej sumy pieniędzy. Ja tego nie zrobiłam. W jakiej sytuacji jestem i jak się bronić....
Powrót do pracy po 3 latach przerwy.
Witam, przychodzę po poradę odnośnie powrotu do pracy po 3ch latach przerwy (dwie ciąże plus macierzyński ) P.s. Aktualnie przebywam na urlopie wypoczynkowym. Otóż korporacja w której pracuje powiadomiła mnie ,że mój dział w którym pracowałam między innymi ja i dziewczyna , którą uczyłam (to samo stanowisko) został "okrojony" i została tylko koleżanka . Chcą abym wysłała CV do działu zajmującego się rekrutacja i będą czegoś dla mnie...
Nienależne świadczenie.
Pewna kobieta przez 3 ostatnie lata robiła do mnie przez przypadek przelewy. Po 3 latach zorientowała się że przelewy szły do mnie a nie do właściwej osoby. Przez ten czas łączna suma to ponad 3000 zł. Kwoty były na tyle małe że nawet się nie zorientowałam. Dogadałam się z tą kobieta że będę jej odsyłać pieniądze na tyle ile jestem w stanie aby ją spłacić. Pani ta ciągle mnie ponagla i wmawia mi że to moja wina bo nie zobaczyłam że przychodzą mi ...
Czy jest kara za brak wymiany prawa jazdy po zmianie nazwiska?
Znajoma po ślubie zmieniła nazwisko, wymieniła dowód osobisty, zgłosiła wszędzie, ale zapomniała wymienić prawo jazdy. Od tego czasu minęło prawie 3 lata. Czy idąc do urzędu i składając wniosek może otworzyć karę? Czy mandat może nałożyć tylko policja? Znajoma teraz boi się iść i składać wniosek....

Wyszukiwarka