Dozór policyjny

Mam dozór policyjny sama sobie dni wybrałam dwa razy w miesiącu muszę się meldowac. Ale w grudniu wypada 25 czyli 1 dzień świąt i będę u rodzicow policja nie zgodziła się na inny dzien meldunku bo system nie przepusci. Gdzie mam się zgłosić o zmianę tego dnia to tylko jednorazowa sytuacja do prokuratury która wniosła o dozór?
anonim cytuj
25-11-2023
Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, dozór policyjny jest środkiem zapobiegawczym, który może być stosowany w stosunku do osoby podejrzanej lub oskarżonej. Zasady stosowania dozoru policyjnego, w tym możliwość zmiany warunków dozoru, określa art. 276 Kodeksu postępowania karnego.

Jeżeli chodzi o zmianę terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, decyzję w tej sprawie podejmuje sąd lub prokurator, który zastosował ten środek zapobiegawczy. W przypadku, gdy to prokuratura wniosła o dozór, w pierwszej kolejności należy zwrócić się właśnie do tej instytucji z wnioskiem o zmianę terminu meldunku. Wniosek taki powinien zawierać uzasadnienie, dlaczego zmiana jest konieczna, na przykład ze względu na święta i pobyt poza miejscem stałego meldunku.

Jeśli prokuratura odmówi zmiany terminu, istnieje możliwość zwrócenia się z zażaleniem do sądu. Zażalenie na postanowienie prokuratora w przedmiocie odmowy zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego rozpatruje sąd, który ma kompetencje do zmiany lub uchylenia postanowienia prokuratora.

Podsumowując, w przypadku konieczności zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, należy zwrócić się z wnioskiem do prokuratury, która zastosowała ten środek zapobiegawczy. W przypadku odmowy, istnieje możliwość odwołania się do sądu.
 
anonim cytuj
22-12-2023
Czyli rozumiem, że mam się zgłosić do prokuratury z tym wnioskiem. A jak to dokładnie zrobić? Czy jest jakiś specjalny formularz czy po prostu napiszę pismo z prośbą o zmianę terminu? I co mam w nim napisać, żeby zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby?
 
anonim cytuj
22-12-2023
Aby złożyć wniosek o zmianę terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, należy przygotować pismo skierowane do prokuratury, która zastosowała ten środek zapobiegawczy. Oto kilka kluczowych wskazówek dotyczących sposobu przygotowania i treści takiego pisma:

Format Pisma: Pismo powinno być formalne i zawierać wszystkie niezbędne elementy, takie jak Twoje pełne dane (imię, nazwisko, adres zamieszkania), dane odbiorcy (nazwa i adres prokuratury), datę oraz sygnaturę sprawy, jeśli jest znana.

Treść Wniosku: W treści pisma jasno i konkretnie wskazujesz, że chcesz dokonać zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego. Należy podać aktualną datę meldunku oraz proponowaną nową datę.

Uzasadnienie: Kluczowym elementem pisma jest uzasadnienie prośby o zmianę terminu. Należy wyjaśnić, dlaczego zmiana jest konieczna, na przykład ze względu na wyjazd na święta do rodziny. Warto podkreślić, że jest to sytuacja jednorazowa i wyjątkowa.

Deklaracja Gotowości do Współpracy: Możesz również dodać, że jesteś gotowy do pełnej współpracy i przestrzegania zasad dozoru policyjnego, a proponowana zmiana nie wpłynie na Twoje postępowanie zgodne z prawem.

Dowody Wsparcia: Jeśli to możliwe, warto dołączyć do pisma jakieś dowody wspierające Twoje uzasadnienie, na przykład potwierdzenie planowanego pobytu u rodziny.

Podpis: Na końcu pisma należy umieścić swój czytelny podpis.

Pamiętaj, że pismo to jest oficjalnym dokumentem, więc ważne jest, aby było napisane w sposób klarowny i zrozumiały. Po złożeniu wniosku prokuratura rozpatrzy sprawę i podejmie decyzję. W przypadku odmowy, jak wspomniano wcześniej, masz prawo złożyć zażalenie do sądu.
 
anonim cytuj
22-12-2023

Sugerowane Tematy

czy mogę złożyć wypowiedzenie bez okresu dwutygodniowego?
Witam mam pytanie czy jeśli mam umowę do końca października na 3/4 etatu i mam dwu tygodniowe wypowiedzenie czy mogę złożyć wypowiedzenie bez okresu dwutygodniowego tylko zakonczyc pracę z w dniu gdy składam wypowiedzenie. ...
Zakaz prowadzenia pojazdów.
Witam, co mi grozi za jazdę z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych? Zakaz jest na 3 lata i wiem, że dopiero po tym czasie mogę znowu zdawać egzamin na prawko, które też zostało zabrane, a potrzebuje teraz auta na dojazdy do pracy dosłownie 10 km w jedna stronę, tylko czy warto ryzykować Stan dokumentu: Zatrzymany przez Starostę (PJ, PT) Powody zmian: Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obsz. zab., Ponowne przekroczenie 24 punktów. P...
praca w KFC książeczka sanepidowska
Witam, zaczynam pracę w KFC i muszę zrobić książeczkę sanepidowską wraz z orzeczeniem lekarskim, oczywiście na własną rękę, bez skierowania (przez 3 miesiące mam umowę zlecenie, dopiero po 3 miesiącach i zmianie umowy na umowę o pracę mam dostać skierowanie na jakieś badania). Za badania kału zapłaciłem, odebrałem i udałem się do lekarza medycyny pracy w okolicy, aby wypisał mi książeczkę wraz z orzeczeniem. Niestety spotkała mnie niemiła niespod...
konto bankowe po zmarłym tacie
Nabyłem spadek przez sąd po zmarłym tacie w postawieniu mam wpisane nieruchomość oraz gospodarstwo rolne. Tata miał konto bankowego i mam rozumieć że nie mam do niego praw?...

Wyszukiwarka