Dozór policyjny

Mam dozór policyjny sama sobie dni wybrałam dwa razy w miesiącu muszę się meldowac. Ale w grudniu wypada 25 czyli 1 dzień świąt i będę u rodzicow policja nie zgodziła się na inny dzien meldunku bo system nie przepusci. Gdzie mam się zgłosić o zmianę tego dnia to tylko jednorazowa sytuacja do prokuratury która wniosła o dozór?
anonim cytuj
25-11-2023
Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, dozór policyjny jest środkiem zapobiegawczym, który może być stosowany w stosunku do osoby podejrzanej lub oskarżonej. Zasady stosowania dozoru policyjnego, w tym możliwość zmiany warunków dozoru, określa art. 276 Kodeksu postępowania karnego.

Jeżeli chodzi o zmianę terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, decyzję w tej sprawie podejmuje sąd lub prokurator, który zastosował ten środek zapobiegawczy. W przypadku, gdy to prokuratura wniosła o dozór, w pierwszej kolejności należy zwrócić się właśnie do tej instytucji z wnioskiem o zmianę terminu meldunku. Wniosek taki powinien zawierać uzasadnienie, dlaczego zmiana jest konieczna, na przykład ze względu na święta i pobyt poza miejscem stałego meldunku.

Jeśli prokuratura odmówi zmiany terminu, istnieje możliwość zwrócenia się z zażaleniem do sądu. Zażalenie na postanowienie prokuratora w przedmiocie odmowy zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego rozpatruje sąd, który ma kompetencje do zmiany lub uchylenia postanowienia prokuratora.

Podsumowując, w przypadku konieczności zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, należy zwrócić się z wnioskiem do prokuratury, która zastosowała ten środek zapobiegawczy. W przypadku odmowy, istnieje możliwość odwołania się do sądu.
 
anonim cytuj
22-12-2023
Czyli rozumiem, że mam się zgłosić do prokuratury z tym wnioskiem. A jak to dokładnie zrobić? Czy jest jakiś specjalny formularz czy po prostu napiszę pismo z prośbą o zmianę terminu? I co mam w nim napisać, żeby zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby?
 
anonim cytuj
22-12-2023
Aby złożyć wniosek o zmianę terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego, należy przygotować pismo skierowane do prokuratury, która zastosowała ten środek zapobiegawczy. Oto kilka kluczowych wskazówek dotyczących sposobu przygotowania i treści takiego pisma:

Format Pisma: Pismo powinno być formalne i zawierać wszystkie niezbędne elementy, takie jak Twoje pełne dane (imię, nazwisko, adres zamieszkania), dane odbiorcy (nazwa i adres prokuratury), datę oraz sygnaturę sprawy, jeśli jest znana.

Treść Wniosku: W treści pisma jasno i konkretnie wskazujesz, że chcesz dokonać zmiany terminu meldunku w ramach dozoru policyjnego. Należy podać aktualną datę meldunku oraz proponowaną nową datę.

Uzasadnienie: Kluczowym elementem pisma jest uzasadnienie prośby o zmianę terminu. Należy wyjaśnić, dlaczego zmiana jest konieczna, na przykład ze względu na wyjazd na święta do rodziny. Warto podkreślić, że jest to sytuacja jednorazowa i wyjątkowa.

Deklaracja Gotowości do Współpracy: Możesz również dodać, że jesteś gotowy do pełnej współpracy i przestrzegania zasad dozoru policyjnego, a proponowana zmiana nie wpłynie na Twoje postępowanie zgodne z prawem.

Dowody Wsparcia: Jeśli to możliwe, warto dołączyć do pisma jakieś dowody wspierające Twoje uzasadnienie, na przykład potwierdzenie planowanego pobytu u rodziny.

Podpis: Na końcu pisma należy umieścić swój czytelny podpis.

Pamiętaj, że pismo to jest oficjalnym dokumentem, więc ważne jest, aby było napisane w sposób klarowny i zrozumiały. Po złożeniu wniosku prokuratura rozpatrzy sprawę i podejmie decyzję. W przypadku odmowy, jak wspomniano wcześniej, masz prawo złożyć zażalenie do sądu.
 
anonim cytuj
22-12-2023

Sugerowane Tematy

Rachunek za zabiegi rehabilitacyjne
Witam, miałam zabiegi rehabilitacyjne prywatne. Przed rozpoczęciem prosiłam o wystawienie mi końcowej faktury lub imiennego rachunku. Miałam 5 zabiegów , koszt każdego zabiegu to 100 zł , na które się zgodziłam przed rozpoczęciem rehabilitacji. Kiedy zabiegi zostały zakończone , rehabilitant stwierdził, że jeżeli chcę otrzymywać jakikolwiek rachunek muszę mu dopłacić 23 % podatku, więc od 500 będzie to 115 zł, powiedziałam że dam znać. Po tyg...
Rzeczywista ilość dni w wiezieniu
Witam, stawiając się na komisariacie wieczorem w celu odbycia kary 4 dni pozbawienia wolności zanim mnie wywiozą następnego dnia do zakładu karnego to noc spędzona na dołku mam zaliczona jako jeden dzień kary ?i zostało mi 3 dni ? Tzn. Stawiam się we wtorek wieczorem na komisariat to w sobotę rano wychodzę dobrze liczę? Czy to tak jest?...
ponowny wniosek o dozór elektroniczny
wiem że złożenie ponownego wniosku o dozór elektroniczny przed upływem 3 miesięcy od wydania odmownej decyzji zostaje bez rozpatrzenia. Gdzieś jednak usłyszałam iż warto złożyć na dwa tygodnie przed upływem tych 3 miesięcy aby nadać bieg sprawie - czy to prawda?...
Odwołanie rezerwacji pobytu w hotelu.
W maju zakupiłam online pobyt dla rodziców, zarezerwowałam termin, wniosłam pełną opłatę. 10 dni przed terminem pobytu mama rozchorowała się. Natychmiast poinformowałam o tym hotel. I zaczęły się przepychanki. Pytanie: czy mam prawo żądać zwrotu pieniędzy? Choroba mamy jest udokumentowana....

Wyszukiwarka