Opłata za pobyt w szpitalu.

Kto będzie płacił za pobyt osoby w szpitalu jeśli ta osoba jest nieubezpieczona, jest w śpiączce na intensywnej terapii bez rokowań, po rozwodzie z jej winy (o rozwód wniósł mąż z powodu długotrwałego alkoholizmu i nękania psychicznego rodziny) ale zanim zachorowała wniosła o apelację co do rozwodu, dzieci dorosłe nie pracują ze względów zdrowotnych, od około dwóch lat mieszkała z konkubentem na czarno bez zameldowania (podobno tylko ten konkubent jest uprawniony do informacji o jej stan zdrowia a rodzinie nikt nic nie chce powiedzieć nawet jak się znalazła w szpitalu), pobiera alimenty zasądzone ze względu na dotychczasowe małżeństwo (trwało ok 35 lat), ten konkubent też prawdopodobnie ma jej kartę bankową i rządzi się jej pieniędzmi, w razie potrzeby mogę dopisać więcej informacji lub jeśli macie sugestie, powiedzcie co dalej.
anonim cytuj
20-11-2023
Ten rozwód jest orzeczony prawomocnie (tak mówi pierwsza cytowana linijka) czy jest wniesiona w terminie i opłacona apelacja co do rozwodu i tylko czeka na rozprawę? Hipotetycznie jeszcze małżonek (jeszcze - bo toczy się rozwód) ma obowiązek zgłosić ją do swojego ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli takowe posiada, wtedy ma status osoby ubezpieczonej. Czy ma on ubezpieczenie? Można doczytać - ustawa o świadczeniach finansowanych ze środków publicznych - art. 54. To co piszesz trochę jest dziwne - skoro rozwód orzeczono (znów - orzeczono, ale złożono apelację?) z jej winy, to dlaczego otrzymuje alimenty na swoją rzecz? Czy to są alimenty na dzieci? Czy to są alimenty ale - w trybie zabezpieczenia środków na zapewnienie bytu rodzinie w trakcie trwania procesu rozwodowego ?
 
anonim cytuj
20-11-2023
Jest wniesiona apelacja, jest wyznaczony sędzia, nie ma jeszcze terminu jeśli chodzi o podważenie tego wyroku rozwodu. A alimenty były zasądzone z jej inicjatywy w sądzie rejonowym (nasz lokalny sąd) wcześniej przed rozwodem na zaspokajanie potrzeb życiowych a rozwód, o który wniósł mąż prowadził sąd okręgowy, który zasądził wyrok (nawet z uzasadnieniem) rozwodu tylko i wyłącznie z jej winy. Krótko po tym wyroku została wniesiona apelacja. Osoba znajdująca się teraz w szpitalu została wypisana z ubezpieczenia w momencie gdy wyprowadziła się do prawdopodobnie kochanka i zaczęła przebywać w podejrzanym towarzystwie. Reasumując, po kilku rozprawach rozwodowych jest wyrok z uzasadnieniem od którego wniesiono apelację, więc czekamy. W sądzie rejonowym jest wniesione o cofnięcie alimentów i też czekamy. Stan osoby w szpitalu beznadziejny a z racji nieubezpieczenia generujący koszty a tak w ogóle to ta osoba nie upoważniła nikogo z rodziny do informowania o stanie zdrowia i nikt nic nie może się dowiedzieć. Nie wiem za dużo więc ciężko to wyjaśnić ale może i tak ktoś pomoże, doradzi.
 
anonim cytuj
20-11-2023
Na jakiej podstawie i przez kogo została "wypisana"?
 
anonim cytuj
20-11-2023

Sugerowane Tematy

Licytacja nieruchomości a lokal zastępczy.
Witam. Wierzyciel skierował pismo do komornika o wycenę i zlicytowanie nieruchomości, w której przebywam jako samotna matka z 2 dzieci. Czy ktoś jest zobowiązany dać mi jakiś lokal zastępczy czy mnie zlicytują i z 2 dzieci zostanę na bruku? Jak to wszystko wygląda wg przepisów?...
Czy obecna żona może złożyć wniosek o podwyższenie alimentów?
Witam. Mam 2 dzieci, żona mnie zdradziła i jest w ciąży z obecnym partnerem. Mieszka z nim i z dziecmi. Ja mieszkam w domu rodzinnym z ojcem który utrzymuje z się tylko z emerytury i dwiema siostrami które pracują. Wniosek o rozwód za porozumieniem stron już jest złożony, zarówno został podany wniosek o alimenty w kwocie 600 zl na dziecko. Rozprawy zadnej jeszcze nie było. Zarabiam 4 tys/msc brutto. Do pracy dojeżdżam 5 dni w tygodniu 20 ...
Najem okazjonalny- oszukany przed najemcę
Witam serdecznie, piszę tutaj poniewaz moze juz ktos mial podobne doswiadczenia i może mi poradzić co powinienem zrobić w tej sytuacji. Od ponad czterech lat wynajmuje mieszkania na umowie najmu okazjonalnego. Do tej pory mialem juz trzech lokatorów. Przy dwóch pierwszych nie bylo problemow. Mieszkanie zostało pozostawiane w stanie do posprzątania, lekkiego odświeżenia i mogłem wynająć je dalej. Przy ostatniej kobiecie odebrałem mieszkanie w moc...
Przesłuchanie 16-latka
Witam. Czy policja może przesłuchać 16 latka w charakterze świadka bez obecności rodziców? Czy ja jako matka mogę być przy tym przesłuchaniu?...

Wyszukiwarka