Wymeldowanie syna na drodze postępowania administracyjnego.

Czy kierownik stanu cywilnego może wymeldować na drodze postępowania administracyjnego mojego syna, który czasowo przebywa poza granicami kraju celem nauki?
Dodam, iż syn posiada meldunek stały na terenie nieruchomości należącej do mnie, zaś od stycznia 2021 roku przebywa na terenie Niemiec, gdzie odbywa studia. Do domu przyjeżdża w przerwach semestralnych, tj. w 2-4 miesięcznych odstępach czasowych.
Kierownik stanu cywilnego w urzędzie, na którego wniosek zostało wszczęte postępowanie administracyjne mające na celu wymeldowanie syna, w piśmie informującym mnie o tym fakcie powołuje się na cyt: "art 61§ 1 ust. z dnia 14.06 1960r. , kodeks post. administracyjne / Dz. U. z 2013r poz. 267 oraz art. 15 ust 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tj. 2006r. Dz. u. nr 139 poz 993)"
anonim cytuj
19-11-2023
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale napisałaś, że Kierownik USC złożył wniosek o wymeldowanie twojego syna ?
Wniosek o wymeldowanie w trybie administracyjnym składa zazwyczaj właściciel nieruchomości.
W dodatku podstawowymi przesłankami do wymeldowania są:
- dobrowolne opuszczenie przez lokatora lokalu
- zabranie wszystkich swoich rzeczy
- nie zamieszkiwanie ponad 3 miesiące
 
anonim cytuj
19-11-2023
Tak, wniosek złożył kierownik USC, bez mojej i syna wiedzy i zgody. W piśmie informującym nas o tym fakcie powołuje się na przepisy, które cytowałam. Przestudiowałam te przepisy, ale ustawy z 1960 i 1974r są chyba nieco przestarzałe i nijak mają się do dzisiejszej rzeczywistości. No bo idąc tym tropem, jeśli wyląduję w szpitalu, na drugim końcu Polski, albo w jakiejś zagranicznej klinice na dłuższe leczenie, ba wyjadę na 5-cio miesięczne wakacje na Florydę, to wg przepisów, na które to złośliwe babsko się powołuje też mam obowiązek się wymeldować z miejsca stałego pobytu albo przynajmniej poinformować o tym fakcie panią kierownik (dostarczając tematu do plotek przy kawce).
 
anonim cytuj
19-11-2023
Nie, kierownik nie może wymeldować Twojego syna. Postępowanie w sprawie wymeldowania prowadzi właściwy organ gminy, a nie jest nim kierownik urzędu stanu cywilnego. Natomiast jeżeli postępowanie zostało wszczęte prawidłowo, to - mając na względzie fakt, że rzeczy osobiste syna zostały w Twojej nieruchomości, więc można stwierdzić, że znajduje się tam centrum jego ośrodka życiowego - to wymeldowany on na pewno nie będzie, tym bardziej, że nieobecność jest spowodowana kształceniem.
 
anonim cytuj
19-11-2023
Niestety syn został wymeldowany, my zostaliśmy o tym fakcie jedynie powiadomieni. Wymeldowania dokonał kierownik USC - nie wiem jak w innych urzędach, ale w urzędzie naszej gminy sprawy meldunkowe podlegają właśnie pod USC.
Pozostaje mi w tej sytuacji chyba jedynie odwołanie do wojewody, tylko nie bardzo wiem, na które przepisy powinnam się powołać
 
anonim cytuj
19-11-2023

Sugerowane Tematy

Nieodrobienie prac społecznych a zamiana kary na areszt.
Potrzebuje porady dostałam pismo o posiedzenie zarządzenia kary pozbawienia wolności z prac społecznych tylko problem jest taki że ja ciągle odrabiam te godziny. Jak byłam chora mam zaświadczenie lekarskie które wysyłałam kuratorce i nie rozumiem dlaczego chcą mi zamienić to na karę pozbawienia wolności....
41krio
Moderate consumption should not cause harm amoxicillin near me Which was incredibly encouraging to hear...
Co gdy sprawa ciągnie się zbyt długo?
Sprawa o niealimentacje od ponad 2 lat nie ruszona. Nie byliśmy nawet wezwani na przesłuchanie. Prawnik za każdym telefonem twierdzi, że lada moment sprawa ruszy. Skarga na opieszałość sądu złożona w lutym, także cisza. Czy jak pojadę do Prokuratury to z miejsca się dowiem na jakim etapie jest sprawa czy muszę złożyć jakiś wniosek? Jak mam to w końcu ruszyć? Już zaczynam myśleć, że prawnik mi ściemnia. A eks od 2lata wpłaca po 300-500zl i śmieje...
Złożenie pozwu o eksmisję.
Wprowadziłem się do lokalu, którego jestem właścicielem, a w którym również zamieszkuje dwójka najemców (za sprawą pełnomocnika; umowa ustna). Dwa miesiące przed przeprowadzką nakazałem im opróżnić lokal. Niestety nie wyrobili się. Pierwszego miesiąca zawarliśmy umowę pisemną. Po jej zakończeniu na następny miesiąc była de facto umowa ustna (opłaty co 2 tygodnie). Oboje lokatorów to emeryci i pomimo werbalnych deklaracji z ich strony nie przekład...

Wyszukiwarka