Wymeldowanie syna na drodze postępowania administracyjnego.

Czy kierownik stanu cywilnego może wymeldować na drodze postępowania administracyjnego mojego syna, który czasowo przebywa poza granicami kraju celem nauki?
Dodam, iż syn posiada meldunek stały na terenie nieruchomości należącej do mnie, zaś od stycznia 2021 roku przebywa na terenie Niemiec, gdzie odbywa studia. Do domu przyjeżdża w przerwach semestralnych, tj. w 2-4 miesięcznych odstępach czasowych.
Kierownik stanu cywilnego w urzędzie, na którego wniosek zostało wszczęte postępowanie administracyjne mające na celu wymeldowanie syna, w piśmie informującym mnie o tym fakcie powołuje się na cyt: "art 61§ 1 ust. z dnia 14.06 1960r. , kodeks post. administracyjne / Dz. U. z 2013r poz. 267 oraz art. 15 ust 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tj. 2006r. Dz. u. nr 139 poz 993)"
anonim cytuj
19-11-2023
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale napisałaś, że Kierownik USC złożył wniosek o wymeldowanie twojego syna ?
Wniosek o wymeldowanie w trybie administracyjnym składa zazwyczaj właściciel nieruchomości.
W dodatku podstawowymi przesłankami do wymeldowania są:
- dobrowolne opuszczenie przez lokatora lokalu
- zabranie wszystkich swoich rzeczy
- nie zamieszkiwanie ponad 3 miesiące
 
anonim cytuj
19-11-2023
Tak, wniosek złożył kierownik USC, bez mojej i syna wiedzy i zgody. W piśmie informującym nas o tym fakcie powołuje się na przepisy, które cytowałam. Przestudiowałam te przepisy, ale ustawy z 1960 i 1974r są chyba nieco przestarzałe i nijak mają się do dzisiejszej rzeczywistości. No bo idąc tym tropem, jeśli wyląduję w szpitalu, na drugim końcu Polski, albo w jakiejś zagranicznej klinice na dłuższe leczenie, ba wyjadę na 5-cio miesięczne wakacje na Florydę, to wg przepisów, na które to złośliwe babsko się powołuje też mam obowiązek się wymeldować z miejsca stałego pobytu albo przynajmniej poinformować o tym fakcie panią kierownik (dostarczając tematu do plotek przy kawce).
 
anonim cytuj
19-11-2023
Nie, kierownik nie może wymeldować Twojego syna. Postępowanie w sprawie wymeldowania prowadzi właściwy organ gminy, a nie jest nim kierownik urzędu stanu cywilnego. Natomiast jeżeli postępowanie zostało wszczęte prawidłowo, to - mając na względzie fakt, że rzeczy osobiste syna zostały w Twojej nieruchomości, więc można stwierdzić, że znajduje się tam centrum jego ośrodka życiowego - to wymeldowany on na pewno nie będzie, tym bardziej, że nieobecność jest spowodowana kształceniem.
 
anonim cytuj
19-11-2023
Niestety syn został wymeldowany, my zostaliśmy o tym fakcie jedynie powiadomieni. Wymeldowania dokonał kierownik USC - nie wiem jak w innych urzędach, ale w urzędzie naszej gminy sprawy meldunkowe podlegają właśnie pod USC.
Pozostaje mi w tej sytuacji chyba jedynie odwołanie do wojewody, tylko nie bardzo wiem, na które przepisy powinnam się powołać
 
anonim cytuj
19-11-2023

Sugerowane Tematy

Wypłata niższa niż najniższa krajowa.
Jestem zatrudniony przez agencje i firma mi zaproponowała na styczeń umowę że stawka 21.70 na godzinę na umowę o prace, nie miałem wcześniej umowy o prace ze stawką godzinowa, i na styczeń gdzie najniższa krajowa ma być 4242 brutto, to pracując na takiej stawce za 160 czy 168 h nie wyjdzie mi ta najniższa krajowa nawet nie będzie blisko, jak to jest regulowane prawnie, czy to jest w ogóle legalne?...
ojciec dziecka nie uznał ojcostwa
Witam mam pytanko czy jeżeli ojciec dziecka nie uznał ojcostwa (sprawa w sądzie jest pod koniec listopada) to czy muszę go informować co jest u córki jego słynny tekst to "jak tam xxx" i na tym się kończy nie odwiedza nie loży na dziecko czy muszę mu odpowiadać na takie pytania? Przed chwilą się pytał czy podam mu pilnie datę urodzenia jak wydusilam na co chce to powiedział że tatuaż chce zrobić z datą urodzin po czym mu powiedziałam że...
Praca w systemie dwuzmianowym.
Dzień dobry,piszę z następującym problemem: od środy do dziś byłam na L4 (pracuje w trybie dwuzmianowym) ten tydzień wypadal mi na drugą zmianę. Dzis zostałam poinformowana przez kierownika,że od przyszłego tygodnia znowu mam druga zmianę. Zapytałam kierownika z jakiego powodu,na co otrzymałam odpowiedź,ze zachodzi taka potrzeba i szanowny kierownik nie musi mi się tłumaczyć. Czy kierownictwo ma takie prawo ? Dodam ze w regulaminie wewnątrzzakł...
Jestem uczniem a nie mam ubezpieczenia.
Potrzebuję porady, bo nie wiem co powinienem w tej sytuacji zrobić. Mam 19 lat, uczęszczam do technikum więc aktualnie nie pracuję na umowę. Nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, za każdą wizytę muszę płacić, a nie ukrywajmy że nie są to tanie rzeczy. Moja mama aktualnie nie pracuje na umowę ze względu na komornika. Mój ojciec jest na rencie i nie utrzymuje ze mną kontaktu, do tego stopnia że postanowiłem zmienić nazwisko na mamy panieńskie....

Wyszukiwarka