Wierzycielka nie chce zdjąć ze mnie komornika.

Witam mam taki problem. Płacę alimenty na swoich dość wysokie ale ich matka pobiera je przez komornika. Nigdy nie spóźniłem się z wpłata. Komornik wiadomo zabiera sobie jeszcze 15% od kwoty alimentów. Czy jest możliwość żeby zdjęcie komornika odbyło się jakoś bez zgody wierzycielki? Z wiadomych powodów on tego nie zrobi. Dodam że nie mam żadnych zaległości względem komornika ani jej. Czy tylko ona może zdjąć tego komornika czy jest jakaś inna droga.
anonim cytuj
07-11-2023
To jakim cudem komornik wszczął egzekucję skoro płaciłeś w terminie i w wysokości określonej przez sąd? Jeśli egzekucja była wszczęta niezasadnie, to co po powzięciu takich informacji zrobiłeś Ty?
Czy jest możliwość żeby zdjęcie komornika odbyło się jakoś bez zgody wierzycielki?

Jest, poprzez złożenie depozytu sądowego w wysokości 6 miesięcznego świadczenia. Środki z depozytu odzyskasz dopiero po zakończeniu obowiązku alimentacyjnego. Podobnych wątków na forum jest od groma. Poszukaj.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Ona ściąga alimenty przez komornika a wcześniej płaciłem jej na konto. To wierzycielka założyła komornika żeby dokuczyć jeszcze bardziej.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Wpłacając depozyt uniknę płacenia komornikowi jego 15%?
 
anonim cytuj
07-11-2023
Ona ściąga alimenty przez komornika a wcześniej płaciłem jej na konto.

Jak płaciłeś w terminie i pełnej wysokości to egzekucja wszczęta nie zasadnie. Dzień wymagalności alimentów, to dzień określony w tytule sądowym i oznacza, że w tym dniu wierzyciel ma mieć środki do dyspozycji (nie, że ty w tym dniu robisz przelew czy przekaz). Mogłeś wnieść powództwo przeciw egzekucyjne.
Wpłacając depozyt uniknę płacenia komornikowi jego 15%?

Tak, dojdzie do umorzenia egzekucji. Depozyt jest po to, że w przypadku gdybyś nie wywiązywał się z obowiązku, to komornik w pierszej kolejności sięgnie po depozyt.
 
anonim cytuj
07-11-2023
W sytuacji, gdy alimenty są pobierane przez komornika mimo terminowej i pełnej zapłaty świadczeń, można podjąć kilka kroków w celu zakończenia egzekucji komorniczej.

Zgodnie z art. 900 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, dłużnik alimentacyjny ma prawo do złożenia wniosku o zawieszenie egzekucji poprzez złożenie do depozytu sądowego sumy odpowiadającej sześciokrotności miesięcznego świadczenia. Jeśli złożysz taki depozyt, a następnie zawnioskujesz o umorzenie egzekucji z powodu zapłaty, sąd może umorzyć postępowanie egzekucyjne. Pieniądze te będą stanowiły zabezpieczenie dla wierzyciela na wypadek niewykonania przez dłużnika jego obowiązku.

Dodatkowo, jeśli egzekucja została wszczęta bezpodstawnie, masz prawo do wytoczenia powództwa przeciwegzekucyjnego zgodnie z art. 840 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Powództwo przeciwegzekucyjne może zostać wytoczone, jeżeli egzekucja jest prowadzona bez tytułu wykonawczego lub tytuł wykonawczy został zaspokojony, co w Twoim przypadku może mieć miejsce, skoro płaciłeś alimenty regularnie i w pełnej wysokości.

Jeśli zdecydujesz się na wpłacenie depozytu, komornik nie będzie już pobierał swojego wynagrodzenia z każdej wpłaty, a Ty odzyskasz zdeponowane środki po zakończeniu obowiązku alimentacyjnego, o ile nie będziesz miał zaległości w płatnościach.

Pamiętaj, że wszystkie powyższe działania powinny być wykonane przy użyciu właściwych form prawnych i przestrzegając procedur
 
anonim cytuj
10-11-2023

Sugerowane Tematy

Zwrot długu.
Pożyczyłam znajomemu pieniądze, nie mam pisemnej umowy, była to kwota 1000 zł, zwrócił mi 400 zł i reszty nie chce oddać. Jako dowód mam tylko SMS do niego, gdzie potwierdza że jest mi winny te pieniądze. Co mogę teraz zrobić, czy mam szanse w sądzie, czy sama mogę napisać pozew. Mogę prosić o jakieś wskazówki....
Poświadczenie dziedziczenia.
Tata na podstawie poświadczenia dziedziczenia po swej mamie przejął mieszkanie i działkę. Babcia zmarła w 2014 roku. Tata zmarł w 2018. Tata zostawił testament notarialny, w którym zapisami windykacyjnymi przekazał działkę i mieszkanie nieznanym mi osobom. Po jego śmierci podczas sprzątania znalazłam w jego garażu testamenty babci, która zapisała mieszkanie mi a działkę tacie. On je ukrył w swym warsztacie garażowym. Czy można go uznać za niegodn...
Wypowiedzenie umowy o prace przez pracodawce.
W niedzielę przyszłam do pracy i szef oznajmił mi, ze mam się nie przebierać do pracy i że właśnie w tej chwili mnie zwalnia. Od dwóch tygodni szukał na siłę problemów i każdy mój nawet mały błąd wyolbrzymiał. Czy takie wypowiedzenie w formie ustnej ma taką samą wartość co wypowiedzenie na piśmie? Nie dostałam jeszcze niczego do podpisania, poinformowano mnie ze wypłatę dostane na konto a świadectwo dostane pocztą i tyle i kazał mi iść do domu. M...
Na jakie konto alimenty po 18 roku życia?
Alimenty zasądzone 15 lat temu na konto ex. Czy jeśli dziecko osiągnęło pełnoletność i studiuje zaocznie to alimenty mogę wpłacać już na konto dziecka? Czy muszę to zmieniać przez sąd?...

Wyszukiwarka