Wierzycielka nie chce zdjąć ze mnie komornika.

Witam mam taki problem. Płacę alimenty na swoich dość wysokie ale ich matka pobiera je przez komornika. Nigdy nie spóźniłem się z wpłata. Komornik wiadomo zabiera sobie jeszcze 15% od kwoty alimentów. Czy jest możliwość żeby zdjęcie komornika odbyło się jakoś bez zgody wierzycielki? Z wiadomych powodów on tego nie zrobi. Dodam że nie mam żadnych zaległości względem komornika ani jej. Czy tylko ona może zdjąć tego komornika czy jest jakaś inna droga.
anonim cytuj
07-11-2023
To jakim cudem komornik wszczął egzekucję skoro płaciłeś w terminie i w wysokości określonej przez sąd? Jeśli egzekucja była wszczęta niezasadnie, to co po powzięciu takich informacji zrobiłeś Ty?
Czy jest możliwość żeby zdjęcie komornika odbyło się jakoś bez zgody wierzycielki?

Jest, poprzez złożenie depozytu sądowego w wysokości 6 miesięcznego świadczenia. Środki z depozytu odzyskasz dopiero po zakończeniu obowiązku alimentacyjnego. Podobnych wątków na forum jest od groma. Poszukaj.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Ona ściąga alimenty przez komornika a wcześniej płaciłem jej na konto. To wierzycielka założyła komornika żeby dokuczyć jeszcze bardziej.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Wpłacając depozyt uniknę płacenia komornikowi jego 15%?
 
anonim cytuj
07-11-2023
Ona ściąga alimenty przez komornika a wcześniej płaciłem jej na konto.

Jak płaciłeś w terminie i pełnej wysokości to egzekucja wszczęta nie zasadnie. Dzień wymagalności alimentów, to dzień określony w tytule sądowym i oznacza, że w tym dniu wierzyciel ma mieć środki do dyspozycji (nie, że ty w tym dniu robisz przelew czy przekaz). Mogłeś wnieść powództwo przeciw egzekucyjne.
Wpłacając depozyt uniknę płacenia komornikowi jego 15%?

Tak, dojdzie do umorzenia egzekucji. Depozyt jest po to, że w przypadku gdybyś nie wywiązywał się z obowiązku, to komornik w pierszej kolejności sięgnie po depozyt.
 
anonim cytuj
07-11-2023
W sytuacji, gdy alimenty są pobierane przez komornika mimo terminowej i pełnej zapłaty świadczeń, można podjąć kilka kroków w celu zakończenia egzekucji komorniczej.

Zgodnie z art. 900 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, dłużnik alimentacyjny ma prawo do złożenia wniosku o zawieszenie egzekucji poprzez złożenie do depozytu sądowego sumy odpowiadającej sześciokrotności miesięcznego świadczenia. Jeśli złożysz taki depozyt, a następnie zawnioskujesz o umorzenie egzekucji z powodu zapłaty, sąd może umorzyć postępowanie egzekucyjne. Pieniądze te będą stanowiły zabezpieczenie dla wierzyciela na wypadek niewykonania przez dłużnika jego obowiązku.

Dodatkowo, jeśli egzekucja została wszczęta bezpodstawnie, masz prawo do wytoczenia powództwa przeciwegzekucyjnego zgodnie z art. 840 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Powództwo przeciwegzekucyjne może zostać wytoczone, jeżeli egzekucja jest prowadzona bez tytułu wykonawczego lub tytuł wykonawczy został zaspokojony, co w Twoim przypadku może mieć miejsce, skoro płaciłeś alimenty regularnie i w pełnej wysokości.

Jeśli zdecydujesz się na wpłacenie depozytu, komornik nie będzie już pobierał swojego wynagrodzenia z każdej wpłaty, a Ty odzyskasz zdeponowane środki po zakończeniu obowiązku alimentacyjnego, o ile nie będziesz miał zaległości w płatnościach.

Pamiętaj, że wszystkie powyższe działania powinny być wykonane przy użyciu właściwych form prawnych i przestrzegając procedur
 
anonim cytuj
10-11-2023

Sugerowane Tematy

Uzasadnienie wyroku.
Witam dziś minęło 14 dni od momentu złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku. Do dnia dzisiejszego nie mam uzasadnienia. Co dalej Drodzy Państwo ?...
uszkodzenie samochodu
Dzień dobry. Podczas koszenia trawnika na osiedlu został uszkodzony mój samochód. Sprawę zgłosiłem do spółdzielni mieszkaniowej ponieważ do niej należy teren. Spółdzielnia mieszkaniowa przekazała sprawę do właściciela firmy, która zajmuje się koszeniem trawy na osiedlu. Właściciel miał się do mnie odezwać i załatwić sprawę lecz nie miało to miejsca. Czy swoje roszczenia powinienem kierować do spółdzielni, która zarządza terenem czy do właś...
Sprzedaż gruntu przez pośrednika.
Cena wystawionego gruntu przez biuro nieruchomości osoby z rodziny była 300 000zł. Udzieliliśmy im pełnomocnictwo, „sprzedali” działkę za 100 000tys. Jesteśmy stratni prawie 200 tysięcy. To jawne oszustwo, działanie na naszą szkodę i sprzedaż nieruchomości za 30% wartości. Co można zrobić prawnie w takiej sytuacji?...
Żądanie obniżenia wysokości czynszu.
Czy jest coś takiego, że można wnioskować do wspólnoty o obniżenie czynszu z powodu nadmiernych hałasów dobiegających z sąsiedniej nieruchomości, które uniemożliwiają i bardzo utrudniają dotychczasowe zamieszkiwanie bo są długotrwałe i codzienne. Wybiegam w przyszłość, jeśli Wspólnota z tym nic nie zrobi, bo nie poszło jeszcze pismo....

Wyszukiwarka