Wierzycielka nie chce zdjąć ze mnie komornika.

Witam mam taki problem. Płacę alimenty na swoich dość wysokie ale ich matka pobiera je przez komornika. Nigdy nie spóźniłem się z wpłata. Komornik wiadomo zabiera sobie jeszcze 15% od kwoty alimentów. Czy jest możliwość żeby zdjęcie komornika odbyło się jakoś bez zgody wierzycielki? Z wiadomych powodów on tego nie zrobi. Dodam że nie mam żadnych zaległości względem komornika ani jej. Czy tylko ona może zdjąć tego komornika czy jest jakaś inna droga.
anonim cytuj
07-11-2023
To jakim cudem komornik wszczął egzekucję skoro płaciłeś w terminie i w wysokości określonej przez sąd? Jeśli egzekucja była wszczęta niezasadnie, to co po powzięciu takich informacji zrobiłeś Ty?
Czy jest możliwość żeby zdjęcie komornika odbyło się jakoś bez zgody wierzycielki?

Jest, poprzez złożenie depozytu sądowego w wysokości 6 miesięcznego świadczenia. Środki z depozytu odzyskasz dopiero po zakończeniu obowiązku alimentacyjnego. Podobnych wątków na forum jest od groma. Poszukaj.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Ona ściąga alimenty przez komornika a wcześniej płaciłem jej na konto. To wierzycielka założyła komornika żeby dokuczyć jeszcze bardziej.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Wpłacając depozyt uniknę płacenia komornikowi jego 15%?
 
anonim cytuj
07-11-2023
Ona ściąga alimenty przez komornika a wcześniej płaciłem jej na konto.

Jak płaciłeś w terminie i pełnej wysokości to egzekucja wszczęta nie zasadnie. Dzień wymagalności alimentów, to dzień określony w tytule sądowym i oznacza, że w tym dniu wierzyciel ma mieć środki do dyspozycji (nie, że ty w tym dniu robisz przelew czy przekaz). Mogłeś wnieść powództwo przeciw egzekucyjne.
Wpłacając depozyt uniknę płacenia komornikowi jego 15%?

Tak, dojdzie do umorzenia egzekucji. Depozyt jest po to, że w przypadku gdybyś nie wywiązywał się z obowiązku, to komornik w pierszej kolejności sięgnie po depozyt.
 
anonim cytuj
07-11-2023
W sytuacji, gdy alimenty są pobierane przez komornika mimo terminowej i pełnej zapłaty świadczeń, można podjąć kilka kroków w celu zakończenia egzekucji komorniczej.

Zgodnie z art. 900 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, dłużnik alimentacyjny ma prawo do złożenia wniosku o zawieszenie egzekucji poprzez złożenie do depozytu sądowego sumy odpowiadającej sześciokrotności miesięcznego świadczenia. Jeśli złożysz taki depozyt, a następnie zawnioskujesz o umorzenie egzekucji z powodu zapłaty, sąd może umorzyć postępowanie egzekucyjne. Pieniądze te będą stanowiły zabezpieczenie dla wierzyciela na wypadek niewykonania przez dłużnika jego obowiązku.

Dodatkowo, jeśli egzekucja została wszczęta bezpodstawnie, masz prawo do wytoczenia powództwa przeciwegzekucyjnego zgodnie z art. 840 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Powództwo przeciwegzekucyjne może zostać wytoczone, jeżeli egzekucja jest prowadzona bez tytułu wykonawczego lub tytuł wykonawczy został zaspokojony, co w Twoim przypadku może mieć miejsce, skoro płaciłeś alimenty regularnie i w pełnej wysokości.

Jeśli zdecydujesz się na wpłacenie depozytu, komornik nie będzie już pobierał swojego wynagrodzenia z każdej wpłaty, a Ty odzyskasz zdeponowane środki po zakończeniu obowiązku alimentacyjnego, o ile nie będziesz miał zaległości w płatnościach.

Pamiętaj, że wszystkie powyższe działania powinny być wykonane przy użyciu właściwych form prawnych i przestrzegając procedur
 
anonim cytuj
10-11-2023

Sugerowane Tematy

Podział majątku po rozwodzie.
Czy możemy zrobić między sobą podział majątku bez udziału notariusza? Jesteśmy 4 miesiące po rozwodzie. Chcemy rozpisać że jeden samochód biorę ja, drugi on. A wspólna działkę zostawić bo co do niej, to nie możemy się dogadać....
Okres wypowiedzenia w umowie.
Mam pytanie dotyczące okresy wypowiedzenia. Podpisałem umowę o pracę na czas nieokreślony. Pracuję tam już rok i dopiero teraz zauważyłem, że w umowie okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące (napisane wprost a nie odnośnik do odpowiedniego paragrafu z kodeksu pracy). Wg mnie powinien wynosić 1 miesiąc. Zgłosiłem swoje zastrzeżenie Pani z kadr ale powiedziała tylko, że to jest standardowa praktyka w tej firmie, że okres wypowiedzenia to 3 miesiące. ...
Wynajem mieszkania jako współwłaściciel.
Dzień dobry, mamy razem z żoną małe własnościowe mieszkanie, które aktualnie jest niezamieszkałe, czy będąc współwłaścicielem, mogę swoją część komuś wynająć? Czy muszę mieć zgodę, oświadczenie żony?...
Kupiłem samochód z wadą ukrytą, co teraz moge zrobić?
Parę dni kupiłem samochód, gdzie przed kupnem byłem z nim na stacji diagnostycznej. Wady, które udało się diagnoście wykryć były dla mnie w porządku, obaj wiedzieliśmy, że owe istnieją (no tam z wyjątkiem paru pomniejszych rzeczy), podpisaliśmy umowę wszystko spoko. Nagle po 1 dniu jazdy zaświecił się check engine, a z rury wydechowej (czego też diagnosta na stacji diagnostycznej nie zauważył) przy ciepłym silniku wydobywa się biały dym. Po sk...

Wyszukiwarka