Brak możliwości zażalenia.

Odbywając kare pozbawienia wolności odbyła się sprawa zaoczna bez mojego udziału i powiadomienia mnie o terminie sprawy! Nie otrzymałem postanowienia sądu, dlatego też nie mogłem się od decyzji odwołać.
Od służby więziennej dowiedziałem się, że doszło mi następne 4 miesiące odsiadki z art178. To było około 2 miesięcy po wydaniu wyroku. Co najlepsze Nigdy nie zostałem zatrzymany pod wpływem prowadząc pojazd mechaniczny. Myślałem, że żyjemy w państwie prawa, a tu skazują bez prawa do obrony. Pomóżcie mi wrócić do normalności i odzyskać to co mi zabrano.
anonim cytuj
06-11-2023
Z jakiego powodu? I chyba raczej wyroku niż postanowienia.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Niech będzie wyrok! Z jakiego powodu to po dzien dzisiejszy nie wiem. Nie było mnie na sprawie bo odsiadywalem inny wyrok i nie zostałem powiadomiony. Adwokata też nie miałem żeby mnie mógł o tym powiadomic . Czytałem ,że jeżeli odbywam kare pozbawienia wolności a nie mam pełnomocnika to powinni powiadomic mnie listownie.
I co teraz dalej?
Jest szansa to jakoś odkręci ?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Trzeba zatem sprawdzić czy były do Ciebie wysyłane informacje o sprawie i na jaki adres.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Ostatnie awizo było z dania w którym byłem zatrzymany i osadzony. Chodzi mi najbardziej o to , że nie dostałem żadnego wyroku sądu odbywając kare i w ten sposób nie miałem szans się odwołać. Chyba posiadają jakoś bazę danych o osadzonych? Jakoś inne listy z sądu do mnie docierały. Musieli wiedzieć gdzie przebywam!!!
 
anonim cytuj
06-11-2023
Owszem, posiadają bazę, ale nikt nie sprawdza tej bazy przed każdym wysłaniem korespondencji w każdej sprawie i do każdej osoby. W niektórych sądach to są setki, a może i tysiące listów dziennie. Możesz złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia odwołania od wyroku. Żeby był skuteczny musiałbyś jednak wykazać, że korespondencja była wysyłana na błędny adres lub że nie miałeś możliwości odebrać, bo byłeś osadzony. Jeśli jednak miałeś awizo będąc na wolności to nic nie wskórasz, bo miałeś możliwość odebrania korespondencji, ale z niej nie skorzystałeś.
 
anonim cytuj
06-11-2023
A powiadomiłeś sąd że jesteś pozbawiony wolności?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Nie powiadamiałem. Jakoś inne zdarzenie w formie zapłata za koszta sprawy, wykroczenia itd. przychodziły na adres zakładu czy to do mnie, czy do innych osadzonych. Najważniejszy jest fakt ,że zostałem skazany, zostały mi odebrane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych i zapłata 5 tys.zł. A Ja powtarzam nigdy nie zostałem zatrzymany jakiś pojazd pod wpływem środków odurzających. Jest to opisane w aktach sprawy!!! W których opisuje Milicja ,że zatrzymują mnie idąc po ulicy zdała od auta bez kluczy. Więc sąd musiał nawet nie czytać akt i skazał mnie z powietrza. Następnie brak dostarczenia wezwania na sprawę i wyroku sądu!!! Jak mogłem się bronić???
 
anonim cytuj
06-11-2023

Sugerowane Tematy

Emerytura po zmarłym, oddać czy nie ?
Witam, czy ktoś się orientuje jak to jest z emeryturą po zmarłym rodzicu? Moja mama zmarła 21 stycznia, a 24 stycznia przyszła cała emerytura, która zaraz przelałam na moje konto z powodu wydatku na pogrzeb, bo niestety te 4 tys. z ZUS nie wystarczyło. Czy tak może być czy będę musiała zwrócić tą emeryturę ?...
Spadek w postaci nieruchomości.
Mój tata nie miał świadomości że dostał w spadku od swojej mamy nieruchomość. Po około 3 latach od postanowienie sądu w tej sprawie dostał od US wezwanie do złożenia zeznania SD-3. Rozumiem, że to dlatego że nie złożył zeznania SD-Z2 w terminie pół roku po postanowieniu sądu. 1. Czy można w jakiś sposób powoływać się na to, że tata nie był świadomy że odziedziczył ten majątek? 2. Czy można napisać pismo do US by zastosowano jednak SD-Z2 z teg...
Świadczenia dla opiekuna osoby niepełnosprawnej.
Szanowni Państwo, proszę o informację czy istnieją lub w jaki sposób mógłbym zebrać dane na temat dostępnych świadczeń dla opiekuna osoby niepełnosprawnej BEZ KRYTERIUM DOCHODOWEGO. Krótki opis: - opiekun opiekuje się osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji, bezterminowo z orzeczeniem o niepełnosprawności, - osoba niepełnosprawna ma męża, lecz >75 lat, stąd nie jest w stanie się nią opiekować, - opiekun nie podejmuje pracy ze względu ...
Czy radca prawny sporządzając pozew do sądu powinien udostepnic go osobie, którą reprezentuje?
Witam. Proszę o pomoc... Czy radca prawny sporządzając pozew do sądu powinien udostepnic go osobie, którą reprezentuje przed złożeniem dokumentu w sądzie czy nie ma takiego obowiązku z powodu ochrony praw autorskich?...

Wyszukiwarka