Sprzęty w wynajmowanym mieszkaniu uległy zniszczeniu. Wyrzuciłam je nie informując właściciela. Sprawa trafiła do Sądu, jak to się może skończyć?

Witam serdecznie Dostałam dzisiaj pismo z Prokuratury rejonowej o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu z artykułu 248 par 1 kk.
Sprawa wygląda tak że wyprowadziłam się z wynajmowanego mieszkania Właściciel zgłosił kradzież na policji żelazka i mikrofalówki Niestety te sprzęty uległy zniszczeniu wiec je wyrzuciłam nie informując o tym właściciela Żelazko zostawiłam zastępcze Na policji zeznałam zgodnie z prawdą że sprzęty uległy zniszczeniu i je wyrzuciłam Dostałam także pismo od pełnomocnika właściciela że straty wyceniają na 1000 zł i potrącają to z kaucji. Na policji przesłałam te pisma. Jak to może się skończyć i dlaczego zostało przesłane to do sądu? Proszę o pomoc Pozdrawiam
anonim cytuj
25-07-2022
1. 284 k.k. zapewne
2. Może się skończyć rozmaicie, od uniewinnienia przez warunkowe umorzenie postępowania aż po grzywnę/ograniczenie wolności. Nie spodziewałbym się pozbawienia wolności, raczej też nie zawiasów.
3. Co "dlaczego zostało przesłane do sądu"? W sensie cała sprawa?
 
anonim cytuj
25-07-2022
1. 284 k.k. zapewne
2. Może się skończyć rozmaicie, od uniewinnienia przez warunkowe umorzenie postępowania aż po grzywnę/ograniczenie wolności. Nie spodziewałbym się pozbawienia wolności, raczej też nie zawiasów.
3. Co "dlaczego zostało przesłane do sądu"? W sensie cała sprawa?

Tak dokładnie tak dlaczego zostało wysłane to do sądu?
 
anonim cytuj
25-07-2022
Tak dokładnie tak dlaczego zostało wysłane to do sądu?

Prokurator najwyraźniej uznał, że istnieją podstawy do wniesienia aktu oskarżenia.
Prawdę mówiąc z tego co wiem, to aktualnie prokuratorzy mają odgórny nakaz, by umarzać postepowania tylko w skrajnych sytuacjach. Taka polityka państwa. Dlatego jeśli są jakiekolwiek, choćby nikłe podstawy, to sprawy trafiają do sądu.
To nie znaczy, że zostanie Pani skazana, ale musi Pani rozpocząć proces przygotowywania się do obrony przed sądem.
 
anonim cytuj
25-07-2022
Czyli adwokat wskazany?
 
anonim cytuj
25-07-2022
Czyli adwokat wskazany?

Może się przydać, z pewnością nie zaszkodzi.
 
anonim cytuj
25-07-2022
Dziękuję za pomoc
 
anonim cytuj
25-07-2022
Zgodnie z artykułem 248 § 1 kodeksu karnego, kto bez uprawnienia przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. W Pańskim przypadku, zeznała Pani na policji, że sprzęty uległy zniszczeniu i je wyrzuciła. Jeżeli będzie Pani w stanie przedstawić dowody, które potwierdzą tę wersję wydarzeń, to akt oskarżenia mógłby zostać oddalony. Co do potrącenia z kaucji, właściciel ma prawo dochodzić swoich roszczeń w oparciu o umowę najmu, jednakże warto byłoby dokładnie przeanalizować jej postanowienia.

Odpowiedź na Post 3:

Zostało to przesłane do sądu, ponieważ po przeprowadzeniu dochodzenia prokuratura uznała, że istnieją podstawy do postawienia zarzutów karnych w oparciu o art. 248 par. 1 kk. W takiej sytuacji prokurator jest zobowiązany do przekazania sprawy sądowi.

Odpowiedź na Post 4:

Dokładnie, prokurator, po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału dowodowego, uznał, że istnieją podstawy do postawienia zarzutów. Często w praktyce zdarza się, że prokuratura, mając pewne wątpliwości co do składu przestępstwa czy winy oskarżonego, kieruje sprawę do sądu, który dokonuje ostatecznej oceny.


Jeżeli czuje się Pani niepewnie w kwestiach prawnych, warto rozważyć skorzystanie z pomocy adwokata. Specjalista w dziedzinie prawa karnego będzie w stanie odpowiednio Panią reprezentować w sądzie oraz doradzić w kwestiach związanych z obroną.
 
anonim cytuj
12-08-2023

Sugerowane Tematy

Umowa zlecenie, a status ucznia.
Przychodzę do państwa z takim zapytaniem otóż jeżeli pracuje na umowie zlecenie i początkowo stawka netto wynosiła 17,5 zł na umowie i za taką stawkę przepracowałem dwa cale miesiące i teraz od września mam status ucznia i zaniosłem zaświadczenie że się uczę się pracy to moja stawka się zmienia na minimalna stawkę czyli 23,5?(Takie teraz jest minimalna wynagrodzenie za pracę na umowę zlecenie (Brutto)....
Mieszkanie
Dzień dobry. Mieszkanie, którym jesteśmy zainteresowani jest w trakcie zakładania księgi wieczystej. Został złożony wniosek do sądu. Czy właściciel mieszkania może je teraz sprzedać nim KW zostanie założona?...
Dowód osobisty i meldunek.
Właśnie za 2 miesiące kończy mi się ważność dowodu osobistego. Jak teraz jest z tym adresem zamieszkania (stały meldunek) ? Ja osobiście chciałbym ten adres zamieszkania mieć w dowodzie osobistym tak jak miałem. Nie mam nic do ukrywania i jako obywatel czuję się źle bez adresu zamieszkania w dowodzie osobistym. Ponadto nie przekonuje mnie że jakoby brak stałego meldunku w dowodzie osobistym to dla mnie kłopot ???? Jak trzeba to zapłacę jak si...
Komornicy zajęli pensję
Witam. Mój znajomy ma ponoć trzech komorników, którzy mu weszli na pensje. Czy jest możliwe, by w dzień jego wypłaty konto wynosiło "0zł"?...

Wyszukiwarka