Koniec okresu próbnego a powrót na zasiłek dla bezrobotnych.

Witam,
Od lutego byłem zarejestrowany w Urzędzie Pracy. Miałem prawo do zasiłku przez 12 miesięcy. W maju podjąłem zatrudnienie (sam znalazłem pracę). Dostałem umowę na okres próbny 3 miesiące. Z racji tego otrzymuje dodatek aktywizacyjny. Moja umowa wygasa wraz końcem lipca. Moje pytanie brzmi:
Czy w przypadku nie otrzymania kolejnej umowy będę mógł wrócić na zasiłek ? Teoretycznie przez podjęciem zatrudnienia mogłem pobierać zasiłek do lutego 2024r.
anonim cytuj
15-08-2023
Tak, możesz wrócić na zasiłek uzupełniający, czyli ten, którego jeszcze nie pobrałeś, bo podjąłeś pracę. Pobieranie dodatku aktywizacyjnego nie wpłynie na wysokość czy okres zasiłku uzupełniającego.
Pamiętaj tylko, aby ponownej rejestracji w PUP dokonać w ciągu 14 dni od ustania stosunku pracy!
1) Czy na świadectwie pracy będzie podany powód dla którego nie otrzymałem kolejnej umowy? Czy po prostu będzie podany okres zatrudnienia od... do... i to wszystko...
2) Czyli rozumiem, że zasiłek będzie skrócony o czas pobierania zasiłku przed utratą statusu osoby bezrobotnej oraz o okres pobierania dodatku aktywizacyjnego ?

1) Tylko okres zatrudnienia od do.
2) Nowy zasiłek będzie skrócony tylko o okres jego pobierania przed podjęciem pracy. Dodatek aktywizacyjny nie ma wpływu, tj. nie zmniejsza i nie skraca zasiłku.
 
anonim cytuj
15-08-2023
Czy w przypadku nie otrzymania kolejnej umowy będę mógł wrócić na zasiłek ? Teoretycznie przez podjęciem zatrudnienia mogłem pobierać zasiłek do lutego 2024r.


Możesz powrócić na tzw. zasiłek uzupełniający, który stanowi część niewykorzystanego zasiłku dla bezrobotnych z wcześniejszego okresu. Warto zaznaczyć, że dodatek aktywizacyjny, który obecnie pobierasz, nie wpływa na długość ani na wysokość tego zasiłku uzupełniającego.

1) Czy na świadectwie pracy będzie podany powód dla którego nie otrzymałem kolejnej umowy? Czy po prostu będzie podany okres zatrudnienia od... do... i to wszystko...


Zgodnie z przepisami, na świadectwie pracy powinien być podany jedynie okres zatrudnienia, tj. od kiedy do kiedy pracowałeś. Przyczyny nieprzedłużenia umowy nie są wymieniane w świadectwie pracy.

2) Czyli rozumiem, że zasiłek będzie skrócony o czas pobierania zasiłku przed utratą statusu osoby bezrobotnej oraz o okres pobierania dodatku aktywizacyjnego ?


Zasiłek zostanie skrócony jedynie o okres jego pobierania przed podjęciem pracy. Dodatek aktywizacyjny nie wpływa na okres pobierania zasiłku, czyli nie skracasz swojego zasiłku poprzez otrzymywanie dodatku aktywizacyjnego.

Na koniec, warto zwrócić uwagę na to, aby po ewentualnym zakończeniu stosunku pracy dokonać ponownej rejestracji w PUP w ciągu 14 dni od dnia jego zakończenia.
 
anonim cytuj
16-08-2023
Tak możesz wrócić na zasiłek uzupełniający, który będzie kontynuacją wcześniej przyznanej kuroniówki. W ogole duzo opisane jest w tym artykule https://www.czerwona-skarbonka.pl/zasilek-dla-bezrobotnych-kuroniowka/
 
anonim cytuj
21-09-2023

Sugerowane Tematy

Dom jednorodzinny i mieszkanie które też ogrzewam. Czy przysługuje mi dodatek osłonowy?
Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć, czy przysługuje mi dodatek osłonowy. Mieszkam w domu jednorodzinnym razem z mężem, ale mam jeszcze mieszkanie które też ogrzewam. Mieszkanie jest moje, a nie wspólne z mężem....
Spadek po mezu w postaci pola (ingerowanie w sprzedaż)
Dzień dobry, Po mezu odziedziczyłam m.in.spadek w postaci pola. Jest to spadek po teściu. Teść zmarł w marcu 2018r. On dziedziczył z swoim bratem gospodarstwo po rodzicach .Teraz 1/2 ma wuj a druga część jest na rodzeństwo męża na mnie i dzieci oraz teściową. Łącznie z dziećmi mamy 1/ 8 część. Po śmierci męża ( rok temu ) był nacisk rodziny aby to sprzedać. Miało się to odbyc zaraz po żniwach. Z uwagi na to że posiadam nieletnie dzie...
Ojciec nie chce płacić alimentów na niepełnosprawne dziecko.
Ojciec nie chce płacić alimentów na dziecko (niepełnosprawne) bo twierdzi że przecież mam 500+, świadczenia, zasiłki i pieniądze na subkoncie w fundacji na leczenie dziecka. Twierdzi ze mam lepsze dochody niż on i wręcz to ja powinnam mu dokładać pieniądze. Zaznaczę ze do zbiórki na leczenie się nie przyczynił twierdząc ze nie potrafi udostępnić postu. Czy ojciec dziecka ma prawo nie płacić alimentów jeżeli w rzeczywistości ja dostaje większe pi...
Dziedziczenie po matce.
Mieszkanie kupione przed ślubem, a więc stanowi wyłącznie moją własność i nie wchodzi do wspólnoty małżeńskiej ale co w przypadku mojej śmierci? Kto dziedziczy mieszkanie? Mam męża oraz 2 dzieci pełnoletnich i dwójkę małoletnich, pytam oczywiście czysto teoretycznie bo nie mogę znaleźć info na ten temat....

Wyszukiwarka