Pozew o alimenty z zabezpieczeniem.

Witam . Sąd w odpowiedzi na pozew o alimenty z zabezpieczeniem wezwał do przedstawienia zobowiązań finansowych takich jakich kredyty czynsz raty pozwanego. Pozwany nie chce udostępnić takich informacji i bezczelnie się śmieje ze nie dostanę zabezpieczenia jeśli on mi tego nie udostępni . Co robić w takiej sytuacji? Pisać jego zobowiązania na "oko" ? Proszę o pomoc. Facet cały czas robi pod górę i cwaniakuje nie współpracuje.
anonim cytuj
19-10-2023
Kogo sąd wezwał? Jakie otrzymałaś pismo?
wezwał mnie bym napisała jakie miesięczne zobowiązania ma ojciec dziecka. Ja mam wskazać kwoty, o których nie mam pojęcia... tylko tyle ze nie ma innych alimentów a resztę ile płaci rat czynsz ile wynosi to nie mam pojęcia.

To tak napisz. Napisz, że według Twojej wiedzy nie ma innych niż alimenty zobowiązań.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Dziwne, bo przedstawienie tych dokumentów leży w interesie pozwanego. To on powinien zostać zobowiązany przez sąd. Proszę w odpowiedzi napisać, że nic Pani nie wiadomo o takich zobowiązaniach, a pozwany odmówił udostępnienia tych dokumentów (będzie to na jego niekorzyść, bo sąd nie weźmie pod uwagę jego zobowiązań finansowych), a jednocześnie wnioskować o zobowiązanie pozwanego do przedstawienia rozliczenia PIT z ostatnich 2 lat, jak i zaświadczenia od pracodawcy o wynagrodzeniu z ostatnich 2 lat (dowody na Pani korzyść, by sąd miał podstawy do oszacowania jego możliwości zarobkowych oraz wysokości zabezpieczenia). Na Pani wniosek sąd zobowiąże go do tego i wtedy nie będzie mu do śmiechu.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Sąd w odpowiedzi na pozew o alimenty z zabezpieczeniem wezwał do przedstawienia zobowiązań finansowych takich jakich kredyty czynsz raty pozwanego. Pozwany nie chce udostępnić takich informacji i bezczelnie się śmieje ze nie dostanę zabezpieczenia jeśli on mi tego nie udostępni.

W sytuacji, gdy sąd wezwał powódkę do przedstawienia zobowiązań finansowych pozwanego, a powódka nie posiada takich informacji, należy odpowiedzieć w sposób prawdomówny. Zatem warto napisać, że nie posiada się wiedzy na temat dokładnych kwot zobowiązań finansowych pozwanego. Zgodnie z art. 227 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, strona jest obowiązana mówić prawdę, a jej oświadczenia powinny być zgodne z rzeczywistością.

Dziwne, bo przedstawienie tych dokumentów leży w interesie pozwanego.

Dokładnie. Jeżeli pozwany nie przedstawi wymaganych informacji, sąd nie będzie miał podstawy, aby uwzględnić jego zobowiązania finansowe przy ustalaniu kwoty alimentów, co może skutkować wyższym zasądzeniem alimentów.

W odpowiedzi na postulat sądu można również dodać wniosek o zobowiązanie pozwanego do przedstawienia rozliczenia PIT z ostatnich 2 lat oraz zaświadczenia od pracodawcy o wynagrodzeniu z ostatnich 2 lat. Pozwoli to na lepsze oszacowanie możliwości finansowych pozwanego. Zgodnie z art. 227 Kodeksu postępowania cywilnego sąd może zobowiązać stronę do przedłożenia określonych dokumentów. W sytuacji, gdy pozwany odmówi przedstawienia takich dokumentów, sąd może traktować to na jego niekorzyść.

Podsumowując, ważne jest, aby odpowiadać sądowi prawdomównie, wskazując jednocześnie na brak współpracy ze strony pozwanego i składając odpowiednie wnioski mające na celu ustalenie jego sytuacji finansowej.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Czy komornik może zająć świadczenia na dzieci?
Komornik wszedł mi na konto, na które wpływają świadczenia na dzieci, czy ma prawo cokolwiek ruszyć z tych pieniędzy?...
Zlecenie wykonania drogą mailową.
Chcę zlecić wykonanie formatek w płycie MDF pewnej firmie i na prośbę o spisanie zlecenia/umowy dostałem info, że oni przyjmują takie zlecenia drogą mailową. Tzn. trzeba wysłać plik do obróbki na CNC i podać parametry płyty MDF. Czy to wystarczająca forma umowy by móc rozliczyć ich z pracy, tj. jeśli nie wykonają tak jak się umawialiśmy? Np. nie odebrać towaru i zażądać nowej formatki albo zwrotu wpłaty? Wpłatę już zrobiłem na podstawie wcześnie...
Protokół zdawczo-odbiorczy na końcu okresu najmu.
Będę zwalniać wynajmowane mieszkanie czy mogę przygotować pismo, w którym właściciel poświadczy odbiór stanu mieszkania? Chodzi mi o to,że przy odbiorze zapozna się ze stanem mieszkania i po tym podpisze mi pismo,że nie ma zastrzeżeń co do stanu mieszkania i kaucja zostanie zwrócona bez późniejszych kompilacji. Nie mam pewności,że nie pogorszy stanu mieszkania aby nie zwrócić kaucji po moim opuszczeniu lokalu....
Sprzedaż gruntu przez pośrednika.
Cena wystawionego gruntu przez biuro nieruchomości osoby z rodziny była 300 000zł. Udzieliliśmy im pełnomocnictwo, „sprzedali” działkę za 100 000tys. Jesteśmy stratni prawie 200 tysięcy. To jawne oszustwo, działanie na naszą szkodę i sprzedaż nieruchomości za 30% wartości. Co można zrobić prawnie w takiej sytuacji?...

Wyszukiwarka