Pozew o alimenty z zabezpieczeniem.

Witam . Sąd w odpowiedzi na pozew o alimenty z zabezpieczeniem wezwał do przedstawienia zobowiązań finansowych takich jakich kredyty czynsz raty pozwanego. Pozwany nie chce udostępnić takich informacji i bezczelnie się śmieje ze nie dostanę zabezpieczenia jeśli on mi tego nie udostępni . Co robić w takiej sytuacji? Pisać jego zobowiązania na "oko" ? Proszę o pomoc. Facet cały czas robi pod górę i cwaniakuje nie współpracuje.
anonim cytuj
19-10-2023
Kogo sąd wezwał? Jakie otrzymałaś pismo?
wezwał mnie bym napisała jakie miesięczne zobowiązania ma ojciec dziecka. Ja mam wskazać kwoty, o których nie mam pojęcia... tylko tyle ze nie ma innych alimentów a resztę ile płaci rat czynsz ile wynosi to nie mam pojęcia.

To tak napisz. Napisz, że według Twojej wiedzy nie ma innych niż alimenty zobowiązań.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Dziwne, bo przedstawienie tych dokumentów leży w interesie pozwanego. To on powinien zostać zobowiązany przez sąd. Proszę w odpowiedzi napisać, że nic Pani nie wiadomo o takich zobowiązaniach, a pozwany odmówił udostępnienia tych dokumentów (będzie to na jego niekorzyść, bo sąd nie weźmie pod uwagę jego zobowiązań finansowych), a jednocześnie wnioskować o zobowiązanie pozwanego do przedstawienia rozliczenia PIT z ostatnich 2 lat, jak i zaświadczenia od pracodawcy o wynagrodzeniu z ostatnich 2 lat (dowody na Pani korzyść, by sąd miał podstawy do oszacowania jego możliwości zarobkowych oraz wysokości zabezpieczenia). Na Pani wniosek sąd zobowiąże go do tego i wtedy nie będzie mu do śmiechu.
 
anonim cytuj
19-10-2023
Sąd w odpowiedzi na pozew o alimenty z zabezpieczeniem wezwał do przedstawienia zobowiązań finansowych takich jakich kredyty czynsz raty pozwanego. Pozwany nie chce udostępnić takich informacji i bezczelnie się śmieje ze nie dostanę zabezpieczenia jeśli on mi tego nie udostępni.

W sytuacji, gdy sąd wezwał powódkę do przedstawienia zobowiązań finansowych pozwanego, a powódka nie posiada takich informacji, należy odpowiedzieć w sposób prawdomówny. Zatem warto napisać, że nie posiada się wiedzy na temat dokładnych kwot zobowiązań finansowych pozwanego. Zgodnie z art. 227 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, strona jest obowiązana mówić prawdę, a jej oświadczenia powinny być zgodne z rzeczywistością.

Dziwne, bo przedstawienie tych dokumentów leży w interesie pozwanego.

Dokładnie. Jeżeli pozwany nie przedstawi wymaganych informacji, sąd nie będzie miał podstawy, aby uwzględnić jego zobowiązania finansowe przy ustalaniu kwoty alimentów, co może skutkować wyższym zasądzeniem alimentów.

W odpowiedzi na postulat sądu można również dodać wniosek o zobowiązanie pozwanego do przedstawienia rozliczenia PIT z ostatnich 2 lat oraz zaświadczenia od pracodawcy o wynagrodzeniu z ostatnich 2 lat. Pozwoli to na lepsze oszacowanie możliwości finansowych pozwanego. Zgodnie z art. 227 Kodeksu postępowania cywilnego sąd może zobowiązać stronę do przedłożenia określonych dokumentów. W sytuacji, gdy pozwany odmówi przedstawienia takich dokumentów, sąd może traktować to na jego niekorzyść.

Podsumowując, ważne jest, aby odpowiadać sądowi prawdomównie, wskazując jednocześnie na brak współpracy ze strony pozwanego i składając odpowiednie wnioski mające na celu ustalenie jego sytuacji finansowej.
 
anonim cytuj
21-10-2023

Sugerowane Tematy

Wspólne konto
Witam czy mogę założyć sobie wspólne konto z partnerem, który jest obciążony obowiązkiem alimentacyjnym? Czy moje wynagrodzenie będzie wtedy brane pod uwagę? Nie jesteśmy małżeństwem....
Problem z sąsiadem który robi z mieszkania śmietnik. My sąsiedzi cierpimy a spółdzielnia nic z tym nie robi.
Dzień dobry. Mamy problem z sąsiadem z klatki. Mianowicie jest to kompulsywny zbieracz, zbiera wszystko co się da że śmietnika, ma cały balkon wypchany tymi gratami nie mówiąc o tym co sie dzieje w jego domu. Sąsiad ten ma koło 90 lat i mieszka z synem który mu pomaga w zbieraniu. 3 lata temu od niego była inwazja moli. W tym roku jest pełno much. Mieszkam w pionie nad nim i zabijam Ok 50 much dziennie. W jego oknach miedzy roleta a oknem z zewn...
prawa pracownika a zwolnienie z pracy
Człowiek, dobra robota, a tu bum! Przychodzi szef i mówi, że mam wypłynąć. Coś tam gadał o redukcji etatów, ale między nami, chyba po prostu ma mnie na oku. Mam prawo wiedzieć, dlaczego ja, a nie Kowalski z biurka obok, co prawda niesamowicie sympatyczny koleś, ale jako pracownik...no cóż, lepiej przemilczę. To pierwsze. Druga sprawa, mówi coś o odprawie, że mi przysługuje. I tutaj pytanie do was. Jak to jest z tymi odprawami? Jakie są zasady?...
Czy będąc zatrudnionym ale na urlopie można zatrudnić się u drugiego pracodawcy??
Czy będąc na urlopie płatnym przed końcem umowy , można na urlopie iść do innego pracodawcy i pracować u niego oraz podpisać umowę nowa w czasie trwania mojej jeszcze umowy z innym pracodawca?...

Wyszukiwarka