Zadłużenie mieszkania sprawa do sądu.

Sprawa wygląda następująco mój tata zadłużył mieszkanie własnościowe
Na prawie 20 tysięcy niestety dowiedziałem się o tym dość późno i teraz spółdzielnia mieszkaniowa skierowała wniosek do sądu chciałem się dowiedzieć w spółdzielni do jakiego sądu ale niestety nie uzyskałem takiej informacji
Czy jest możliwość zebym teraz sie dowiedział do jakiego sądu trafiła sprawa i czy mógł bym iść na rozprawę i powiedzieć ze teraz Ja jako syn spłacę to zadłużenie? Chodzi Mi o to zeby uniknąć odsetek kosztow komorniczych itd.
Bo Pani w spółdzielni Mi powiedziala ze moge spłacić zadłużenie do konca roku takto nie mamy o czym gadać a 20 tysięcy to nie jest mało
I tez chciałem się dowiedzieć jak w praktyce wyglądają takie sprawy z zadłużeniem
Po prostu chce ratować to mieszkanie.
anonim cytuj
08-09-2023
Kto jest właścicielem mieszkania ?
Mój tata ale mogę tak zrobić, że będę współwłaścicielem czy cokolwiek tylko żeby ratować tą sytuację

Mam oświadczenie taty żebym mógł uzyskiwać wszystkie informacje w spółdzielni na temat mieszkania dlatego Pani ze mną rozmawiała ale ta Pani ani nie jest miła ani chętna do jakiejkolwiek pomocy.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Mój tata ale mogę tak zrobić ze będę współwłaścicielem

A co to zmieni?
Czy mógł bym iść na rozprawę i powiedzieć ze teraz Ja jako syn spłacę to zadłużenie?

Z tym nie trzeba chodzić do sądu i składać zobowiązań. Wystarczy wpłacić odpowiednią kwotę nikogo o zgodę nie pytając. Jak nie jesteś stroną postępowania, to i sąd nie udzieli Ci głosu.
Chodzi Mi o to żeby uniknąć odsetek kosztów komorniczych itd.

Odsetki za zwłokę w zapłacie należą się z mocy prawa a nie z widzi mi się wierzyciela. Jedynie wierzyciel może z nich zrezygnować.
Opłaty egzekucyjne powstaną z dniem wszczęcia egzekucji. Więc dopuszczenie do niej to głupota. Tym bardziej jak dłużnik jest właścicielem nieruchomości.
Pani w spółdzielni Mi powiedziała, że mogę spłacić zadłużenie do końca roku

To propozycja ugody. Ugoda to porozumienie stron a nie narzucanie własnej woli. Jeśli do niej dojdzie, to obowiązkowo na piśmie. To dowód.
 
anonim cytuj
08-09-2023
To jak uniknąć tych opłat egzekucji jeżeli wniosek został skierowany do sadu a Pani w spółdzielni proponuje ugodę która jest dla Mnie nie realna bo bym musiał płacic po ponad 3 tysiące miesięcznie bo czynsz wynosi prawie 900zł.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Kto powiedział, że da się uniknąć? Skoro roszczenie zasadne, odsetki również, to niekiedy spłata zadłużenia możliwa jest tylko poprzez egzekucję. Innej alternatywy może nie być, skoro nie godzisz się ( w zasadzie właściciel - ojciec) na ugodę proponowaną przez wierzyciela.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Egzekucja z nieruchomości jest nie możliwa, o ile wysokość zadłużenia nie przekracza 5% wartości szacunkowej nieruchomości. Komornik odmówi.
Z wnioskiem o wszczęcie egzekucji występuje wierzyciel i to on kreuje egzekucję. Czyli wnioskuje między innymi z jakiego majątku dłużnika ma być prowadzona (wynagrodzenie, rachunki bankowe, ruchomości itd.). Komornik o tym nie decyduje. Co mu zleci wierzyciel, to komornik wykona, jest związany wnioskiem wierzyciela.
Witam. Mam pytanie. Czynsz we wspólnocie wynosił 337 zl, bez mojej zgody na remont elewacji wspólnota od lutego podwyższyła do 550 zl bo chce wziąć kredyt na remont. Place czynsz regularnie ale w kwocie 347 zl tak jak dotychczas. Wczoraj dostałam pismo o zadłużeniu na kwotę 890 zł i że mam 5 dni na wpłatę. Jakie będą konsekwencje jeżeli nie ureguluje tego zadłużenia i dalej będę wpłacać 347 zł? Nie znam się na prawie/przepisach kompletnie nic.dodam że rok wcześniej czynsz był 200 zl to podnieśli o 347zl a 550 to zdecydowanie za duza kwota i mnie po prostu w tych czasach nie stac. Proszę o pomoc
Mieszkanie jest moje, wykupione na własność bez żadnej hipoteki. Jest to 4 lokalowa kamienica
 
anonim cytuj
08-09-2023
bez mojej zgody na remont elewacji wspólnota od lutego podwyższyła do 550 zl

Rozumiem, że członkowie wspólnoty przegłosowali uchwałę w sprawie remontu i podniesienia kwoty zaliczek czynszowych?
Uchwała obowiązuje wszystkich członków Wspólnoty - również tych, którzy głosowali przeciw.
Chowanie głowy w piasek nic nie da.
Dług będzie rósł, aż Wspólnota skieruje sprawę do sądu --> nakaz zapłaty --> klauzula wykonalności --> egzekucja komornicza (dochodzą odsetki, koszty sądowe i komornicze).
 
anonim cytuj
08-09-2023
Aby dowiedzieć się, do jakiego sądu skierowano wniosek, można skorzystać z systemu elektronicznego monitoringu postępowań sądowych (e-sąd). Jeśli jesteś stroną w postępowaniu lub masz stosowne pełnomocnictwo (na przykład oświadczenie od taty), możesz uzyskać dostęp do postępowania i śledzić jego przebieg. Jeśli chodzi o samą rozprawę, jeżeli nie jesteś stroną postępowania, sąd nie udzieli Ci głosu, ale możesz uczestniczyć w postępowaniu jako pełnomocnik swojego ojca. Aby uniknąć odsetek i kosztów komorniczych, warto nawiązać kontakt z wierzycielem (w tym przypadku spółdzielnią) i wynegocjować plan spłaty długu.

Jeżeli chodzi o status współwłaściciela, może to wpłynąć na niektóre aspekty postępowania. Współwłaściciel ma bowiem pewne prawa, takie jak prawo do informacji na temat nieruchomości czy prawo współdecydowania w kwestiach związanych z nią. W kwestii długu, stałe się współwłaścicielem nie automatycznie sprawia, że jesteś współodpowiedzialny za długi swojego ojca.

Odpowiedź do Postu 3
Skoro roszczenie jest zasadne, spłacenie długu w sposób zgadzający się z warunkami wierzyciela jest kluczowe, by uniknąć dalszych konsekwencji prawnych, takich jak egzekucja. Jednak pamiętaj, że prawo do odsetek za zwłokę w zapłacie należy się wierzycielowi z mocy prawa i tylko wierzyciel może z nich zrezygnować.

Aby uniknąć opłat egzekucyjnych, najlepiej jest spłacić dług przed wszczęciem egzekucji komorniczej. Jeśli propozycja ugody jest nieosiągalna, warto podjąć rozmowy z wierzycielem w celu renegocjacji warunków.

Jeśli wysokość zadłużenia nie przekracza 5% wartości szacunkowej nieruchomości, komornik może odmówić wszczęcia egzekucji. Warto zwrócić uwagę, że to wierzyciel decyduje, z jakiego majątku dłużnika ma być prowadzona egzekucja.

Jeżeli uchwała dotycząca podwyższenia czynszu została przegłosowana przez członków wspólnoty, obowiązuje wszystkich, niezależnie od tego, czy głosowali za czy przeciw. Ignorowanie podwyższonego czynszu prowadzi do narastania długu i może skutkować postępowaniem sądowym i egzekucją komorniczą. W takiej sytuacji warto podjąć rozmowy z wspólnotą w celu wypracowania rozwiązania problemu.
 
anonim cytuj
08-09-2023

Sugerowane Tematy

pomoc w sprawie najmu okazjonalnego
Witam, proszę o pomoc w sprawie najmu okazjonalnego. Mianowicie - moja dziewczyna będzie podpisywała umowę najmu okazjonalnego - ja będę wpisany jako współlokator. Jednym z załączników jest akt notarialny z podpisem osoby która przyjmie najemcę "pod swój dach" w razie eksmisji. Czy ja, jako współlokator jestem zobowiązany dostarczyć taki sam akt jak moja dziewczyna będąca najemcą? Pozdrawiam...
Czy można wypowiedzieć umowę zlecenie bez zachowania okresu wypowiedzenia?
Czy można wypowiedzieć umowę zlecenie bez zachowania okresu wypowiedzenia? W umowie jest zapis, że każda ze stron może rozwiązać umowę, zachowując tygodniowy okres wypowiedzenia. Można to jakoś obejść i się zwolnić z dnia na dzień? Mam dość mobbingu, arogancji, chamstwa i osób, które są tam "za karę". W takiej atmosferze nie da się normalnie funkcjonować....
Uregulowanie kontaktów z dzieckiem.
Mam dziecko z kobietą z którą żyłem, mieszkałem do tej pory. Dziecko ma prawie 3 lata. To ja wynajmowałem mieszkanie, utrzymywałem ją i dziecko. Zawsze dbałem o to żeby nic nie brakowało i jej i dziecku. Dziecko było, jest i będzie dla mnie najważniejsze w życiu. Owa partnerka się wyprowadziła nagle, zabrała dziecko i wszystkie jego rzeczy. Wielokrotnie usiłowałem się z nią dogadać polubownie ale z tą osobą nie da się dogadać. Wieczna manipula...
Szkody podczas montażu fotowoltaiki.
Mam problem z firmą, która montowała u mnie instalację fotowoltaiczną. Na początek dodam, że umowę podpisaliśmy z firmą A, która zleciła montaż instalacji firmie B i o tej firmie będę pisać. Panowie podczas montażu tejże instalacji, wywiercili w dachu sporo dziur ( szukali krokwi grubym wiertłem zamiast cienkim, według umowy gwarantowali profesjonalny sprzęt ), dziurawiąc również membranę. Wykonaliśmy test szczelności i niestety ale woda ciekła t...

Wyszukiwarka