Wypowiedzenie z dopiskiem

Witam.
Zatrudnilam się w firmie. Zaczęłam od 3.11. Szefowa powiedziała że po 2 tyg dostanę umowę. Dostałam umowę o pracę na 3/4 etatu od 16.11. Według ustaleń niestety ustnych miałam zarabiać 1900zl na rękę. To co w umowie plus "dodatek". Umowę mam Na 3 miesiące z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia. Szefowa powiedziała że te dni za okres próbny tzn od 3 do 16.11. zapłaci mi normalnie (nie mam tego na pismie)
Niestety zdrowie odmówiło mi posłuszeństwa od 24.11 do 1.12. Bylam na l4. Teraz mam kolejne od 2.12. Do 15.12. Doktor powiedział że nie powinnam pracować w tym zawodzie ze względu na stan zdrowia.
Chciałabym dziś napisać wypowiedzenie i przekazać szefowej, akurat mam 2 tyg l4, więc okres wypowiedzenia. Moje pytanie:
Jak napisać wypowiedzenie z dopiskiem że proszę o wyplate na konto i pieniędzy z umowy i tych z okresu próbnego? (Bo o tych z ustaleń że będę zarabiać 1900, czyli z umowy i dodatek pewnie mogę zapomnieć.?..)Oczywiście również dołączę dokument z moim nr konta.
Dodatkowo wczoraj szefowa jak się dowiedziała o kolejnym moim l4, napisała że 10.12 mam dostarczyć swoje poprzednie świadectwa pracy. W jakim celu? Bo nie bardzo rozumiem.
Proszę o poradę, jak wybrnąć, bym dostala pieniążki jakie mi się należą?
anonim cytuj
03-12-2020
Od początku powinna być umowa na piśmie, jeśli nie było to była to praca na czarno. Jest możliwość zatrudnienia legalnie na okres próbny.
co do ustaleń powinny być takowe zawarte na piśmie, czyli nie ma opcji że jedno mówię a drugą umowę wypisuję.
Jedyne co można zrobić to sąd pracy żeby pracodawca dostosował się do ustaleń.
Co do świadectwa. Może chce ustali czy należy się okres wyczekiwania czy nie (miałaś przerwę między tymi zatrudnieniami ? jeśli tak to jaką) a może kwestia ustalenia ile należy Ci się urlopu. Albo sprawdzenie czy w poprzedniej pracy też chorowałaś.
 
anonim cytuj
03-12-2020
W tej firmie pracuje od 3.11.2020. Od 16.11. Mam umowę o pracę. A od 24.11. Jestem na l4.
 
anonim cytuj
03-12-2020
A wcześniejsze zatrudnienie jak wyglądało ? tzn. kiedy się skończyło ?
 
anonim cytuj
03-12-2020
9.09.2020r.
 
anonim cytuj
03-12-2020
A czy miała Pani badania wstępne ?
i obawiam się że z powodu "opóźnienia" w zatrudnieniu dłużej nie będzie pani miała wypłaconego chorobowego.
 
anonim cytuj
03-12-2020
Właśnie nie zostałam skierowana na badania medycyny pracy
 
anonim cytuj
03-12-2020
To pracodawca może mieć "małe problemy" bo widzę wpis "nie powinnam pracować w tym zawodzie ze względu na stan zdrowia. " To już nie brak samych badań a dopuszczenie niezdolnego pracownika do pracy.
Nie mniej praktyki ma nielegalne (czyli okres próbny bez umowy) plus przez to zachowanie straci Pani, plus może być problem z otrzymaniem kasy.
Co do wypowiedzenia to krótko i zwięźle:
Niniejszym wypowiadam umowę o pracę zawartą dnia (data podpisania umowy o pracę) w (miejscowość gdzie została podpisana umowa) pomiędzy (pełna nazwa pracodawcy) a (imię i nazwisko pracownika) z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego 2 tygodnie.
Okres wypowiedzenia wyrażony w tygodniu lub tygodniach zawsze jest liczony od najbliższej niedzieli następującej po dniu złożenia wypowiedzenia i trwa zawsze do soboty.
Jeśli chodzi o pieniądze to można to zawsze w osobnym zdaniu.
 
anonim cytuj
03-12-2020
Ok. Dziękuję bardzo.
A co zrobić, gdy pracodawca nie będzie chciał mi wypłacić pieniądzy za ten okres próbny, na który nie miałam umowy?
 
anonim cytuj
03-12-2020
Sąd pracy i legalność zatrudnienia w czasie okresu próbnego a tym samym wynagrodzenie za ten okres.
 
anonim cytuj
03-12-2020
Przepraszam, ostatnie pytanie.
Czy na wypowiedzeniu umowy, prócz dodatkowego zdania że proszę o wyplate wynagrodzenia za okres próbny, mogę dopisac swój nr konta? Jeśli tak, to czy wydrukować i wypelnic dodatkowy dokument, o tym, że proszę by wynagrodzenie było przesyłane na moje konto bankowe?pracodawca nie dał mi takiego dokumentu przy podpisaniu umowy.
 
anonim cytuj
03-12-2020
Teoretycznie konto już pracodawca powinien mieć ale spokojnie można umieścić tam numer.
Proszę pamiętać że sporządzamy dwa identyczne pisma i na kopii dla siebie prosimy o podpis pracodawcy wraz z datą żeby nie było że on nie dostał.
 
anonim cytuj
03-12-2020
Ok, dziękuję bardzo za pomoc
 
anonim cytuj
03-12-2020

Sugerowane Tematy

Czy dziecko może samodzielnie przekroczyć granice spoza UE?
Czy dziecko (obywatel Polski) w wieku 6 lat może samodzielnie przekroczyć granice Polski do kraju spoza UE? Dziecko ma ważny paszport oraz ważny dowód. Sądząc po wyjaśnieniach funkcjonariuszy Straży Granicznej https://www.strazgraniczna.pl/.../1302,Dziecko-w-podrozy... – tak, ale spotkałem się z wieloma komentarzami, że tak naprawdę nie. Nie znalazłam żadnych ograniczeń w poniższych ustawach: Dz.U. 1990 nr 78 poz. 461, Dz.U. 1990 nr 78 poz. 462, ...
Czy mam prawo odmówić wykonywania dodatkowych obowiązków np obsługi gotówki skoro nie mam tego obecnie w zakresie obowiązków i nikt mi nie zapłaci dodatkowo?
Od przyszłego miesiąca zatrudnia mnie i koleżanki nowa firma (rejestracja medyczna) dochodzi obowiązków w tym pobieranie płatności u nas.Pracodawca ustalił że płatność będzie u nas na rejestracji po wizytach.Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie musze gonić Pacjenta żeby zapłacił lub dokładać ze swojej kieszeni jeśli ktoś nie zapłaci a są to duże pieniądze.Czy jeśli Pracodawca chce abyśmy my w razie takiej sytuacji składały się na 'braki' to powinie...
Postępowanie spadkowe.
Zmarł niedawno mój brat. W krótkim czasie po śmierci brata zmarla również jego żona. Nie mieli dzieci. Posiadali własny dom, samochody, konta bankowe itp. Matka bratowej żyje jak i również 2 jej rodzeństwa. Z naszej strony jestem ja i siostra. Jak wyglądałby podział majątku w tej sytuacji i kto w pierwszej kolejności dziedziczy? Rozumiem, że musi nastąpić sądowy podział majątku, bo trudno będzie polubownie się porozumieć w przypadku tylu spad...
Skarga na adwokata.
Chcialbym zlozyc skarge na adwokata za nieuzasadnione wypowiedzenie pelnomocnictwa. Zaplacilem za calosc ponad 11 lat temu za sprawe o podzial czesci wspolnych to jest suteren i poddasza w budynku. Posiadam emaile w ktorych adwokat domaga sie oplaty w calosci bo inaczej nie podejmie sie tej sprawy. Na dzien dzisiejszy sprawa poszla do Sadu Okregowego poniewaz zlozylem pismo odwolawcze od postanowienia wstepnego a moj adwokat zlozyl wypowiedzenie...

Wyszukiwarka