Dziki lokator.

Witam. Zwracam się do Państwa z prośbą o radę może ktoś miał podobny problem. Otóż w 2017 roku uzyskałam wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego. Od 6 lat czekam na rzeczony lokal. Prawa takiego nie nabył mój były partner który obecnie zamieszkuje z nami. Na wyroku jest napisane że tylko ja i syn mamy prawo do lokalu. W tym roku zapadła decyzją o rozbiórce budynku w którym mieszkam. Co może znacznie przyspieszył procedurę otrzymania lokalu. Jednak zdaniem pani z ADM były partner dostanie wydzielony jeden pokój w lokalu który ja otrzymam w ramach pomieszczenia tymczasowego, ponieważ miasto takich lokali nie posiada a nie mogą tego pana eksmitować na bruk. W związku z tym mam parę pytań
1.czy miasto może rzeczywiście wcisnąć mi na siłę byłego partnera do mieszkania
2.czy jeśli zajdą takie okoliczności to muszą założyć np. podlicznik na prąd przy pokoju w którym zamieszka
3. Co z rozliczeniem za rachunki w części wspólnej? Czyli kuchnia łazienka skoro liczniki maja być na mnie jako najemcę
3 Czy rzeczywiście można spisać w jednym lokalu umowę na lokal tymczasowy i socjalny?
Dodam że partner nie pracuje od kilku lat a ja sama pokrywam rachunki. Nie należy mi się również fundusz alimentacyjny bo najniższą krajową przekraczam dochód.
Ponieważ jest to lokal socjalny nie mam prawa odmowy zawarcia umowy najmu ale jak się bronić przed "dokoptowaniem" dzikiego lokatora który latami za nic nie płaci? Jeśli jest możliwość i jest ktoś zorientowany czy są na to konkretne paragrafy?
Bardzo wszystkim dziękuję za rady.
anonim cytuj
06-11-2023
Na jakiej podstawie mieszka z Wami Twój były partner?
Zdanie pani z ADM nie ma znaczenia. Liczy się treść i zgodność z prawem decyzji.
Z urzędem nie rozmawia się ustnie lecz na piśmie.
 
anonim cytuj
06-11-2023
Były partner był głównym najemcą. Sprawa o eksmisję odbyła się 6 lat temu. Nie stawił się na nią ponieważ "był w delegacji". Sąd na tej podstawie stwierdził że jest on w stanie zapewnić sobie lokal więc prawo do "socjala" na wyroku sądu mam tylko ja z synem. Dodam że przez 4 lata płaciłam czynsz "socjalny" za to mieszkanie a komornik z pensji(nadgodziny nocki) zabierał mi pieniądze w ramach odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu. Od Pana miasto nie wyegzekwowało nic. Nie pracuje .
Najbardziej zastanawia mnie fakt jak ADM będzie chciało załatwić sprawę rozdzielności opłat za media. Tzn. rozumiem że z wyznaczonym czynszem przejmie opłatę za wodę i śmieci. Ale licznik za prąd i gaz będzie na mnie jako głównego najemcę. Będzie mógł używać kuchni i łazienki a ja wiem ze nie zapłaci ani grosza bo od lat nie płaci. Czy na tej podstawie mogę odmówić tego lokalu skoro jest to lokal socjalny i tak naprawdę nie mam prawa wyboru? Pozostaje jeszcze sprawa najmu. Ponieważ na lokal socjalny umowa zawierana jest w przedziale rok do 5 lat a na lokal tymczasowy max pół roku to co następnie stanie się z tym pustym pokojem po tym Panu?. I najważniejsze czy mogę w momencie podpisywania umowy powołać się na jakiś paragraf aby zachować prawo do mieszkania a żeby temu Panu wskazali inny lokal tymczasowy?
 
anonim cytuj
06-11-2023
Jeżeli mam wystosować pismo to poprostu muszę wiedzieć na jakich przepisach prawa się oprzeć. Nie spotkałam się nigdy z takim przypadkiem a i przekopywanie internetu nic nie dało.
 
anonim cytuj
06-11-2023

Sugerowane Tematy

Darowizna domu a dożywotnia służebność.
Moja mama przepisała mi dom, w zapisie jest dożywotnie zamieszkanie. Teraz jest ciężko chora, leżąca, niezdolna do samodzielnej egzystencji. Nie jestem w stanie się nią opiekować bo mam niepełnosprawne dzieci. Czy mogę znaleźć jej miejsce w DPSie czy muszę zapewnić jej opiekę w domu?...
sprawa sądowa w związku z zadłużeniem z przed 10lat
Dzień dobry, niemal 10lat temu mój rodzić miał sprawę sądową w związku z zadłużeniem czynszu, miałem wtedy 13 lat, teraz po takim czasie otrzymałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego w którym pokryć mam koszta sądowe/adwokackie/korespondencyjne+prowizje czy to jest zgodne z prawem? Że pokrywać muszę koszta za sprawę która odbyła się niemal 10 lat temu, a ja byłem niepełnoletni?...
Nieuczciwy handlarz samochodowy.
Witajcie, mój problem polega na tym że chciałem kupić auto z zagranicy od handlarza z ogłoszenia internetowego. Pojechałem zobaczyłem, po wstępnych oględzinach byłem zainteresowany, auto było sprawne oprócz silnika wycieraczek, handlarz zaproponował, że to naprawi a także w okazyjnej cenie zrobi serwis tego auta (rozrząd, filtry itp.) Zgodziłem się, zapłaciłem 500zl zaliczki, a handlarz pokwitował jej odbiór na piśmie. Umówiliśmy się ze jeśli sam...
Problem z komornikiem.
Z racji, że jeden z moich rodziców, nie dotrzymywał obowiązku alimentacyjnego, złożyłam wniosek do komornika o ściganie, oczywiście po kilku miesiącach dostałam informacje, że sprawa jest nieskuteczna gdyż dłużnik przebywa poza granicami Polski i praktycznie nie ma żadnych środków na koncie. W roku 2022 w styczniu złożyłam wniosek o zlicytowanie 1/2 części nieruchomości dłużnika. W międzyczasie dostałam informacje o to, że komornik po prostu ...

Wyszukiwarka