Witam. Zwracam się do Państwa z prośbą o radę może ktoś miał podobny problem. Otóż w 2017 roku uzyskałam wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego. Od 6 lat czekam na rzeczony lokal. Prawa takiego nie nabył mój były partner który obecnie zamieszkuje z nami. Na wyroku jest napisane że tylko ja i syn mamy prawo do lokalu. W tym roku zapadła decyzją o rozbiórce budynku w którym mieszkam. Co może znacznie przyspieszył procedurę otrzymania lokalu. Jednak zdaniem pani z ADM były partner dostanie wydzielony jeden pokój w lokalu który ja otrzymam w ramach pomieszczenia tymczasowego, ponieważ miasto takich lokali nie posiada a nie mogą tego pana eksmitować na bruk. W związku z tym mam parę pytań
1.czy miasto może rzeczywiście wcisnąć mi na siłę byłego partnera do mieszkania
2.czy jeśli zajdą takie okoliczności to muszą założyć np. podlicznik na prąd przy pokoju w którym zamieszka
3. Co z rozliczeniem za rachunki w części wspólnej? Czyli kuchnia łazienka skoro liczniki maja być na mnie jako najemcę
3 Czy rzeczywiście można spisać w jednym lokalu umowę na lokal tymczasowy i socjalny?
Dodam że partner nie pracuje od kilku lat a ja sama pokrywam rachunki. Nie należy mi się również fundusz alimentacyjny bo najniższą krajową przekraczam dochód.
Ponieważ jest to lokal socjalny nie mam prawa odmowy zawarcia umowy najmu ale jak się bronić przed "dokoptowaniem" dzikiego lokatora który latami za nic nie płaci? Jeśli jest możliwość i jest ktoś zorientowany czy są na to konkretne paragrafy?
Bardzo wszystkim dziękuję za rady.
Na jakiej podstawie mieszka z Wami Twój były partner?
Zdanie pani z ADM nie ma znaczenia. Liczy się treść i zgodność z prawem decyzji.
Z urzędem nie rozmawia się ustnie lecz na piśmie.
anonim cytuj
06-11-2023
Były partner był głównym najemcą. Sprawa o eksmisję odbyła się 6 lat temu. Nie stawił się na nią ponieważ "był w delegacji". Sąd na tej podstawie stwierdził że jest on w stanie zapewnić sobie lokal więc prawo do "socjala" na wyroku sądu mam tylko ja z synem. Dodam że przez 4 lata płaciłam czynsz "socjalny" za to mieszkanie a komornik z pensji(nadgodziny nocki) zabierał mi pieniądze w ramach odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu. Od Pana miasto nie wyegzekwowało nic. Nie pracuje .
Najbardziej zastanawia mnie fakt jak ADM będzie chciało załatwić sprawę rozdzielności opłat za media. Tzn. rozumiem że z wyznaczonym czynszem przejmie opłatę za wodę i śmieci. Ale licznik za prąd i gaz będzie na mnie jako głównego najemcę. Będzie mógł używać kuchni i łazienki a ja wiem ze nie zapłaci ani grosza bo od lat nie płaci. Czy na tej podstawie mogę odmówić tego lokalu skoro jest to lokal socjalny i tak naprawdę nie mam prawa wyboru? Pozostaje jeszcze sprawa najmu. Ponieważ na lokal socjalny umowa zawierana jest w przedziale rok do 5 lat a na lokal tymczasowy max pół roku to co następnie stanie się z tym pustym pokojem po tym Panu?. I najważniejsze czy mogę w momencie podpisywania umowy powołać się na jakiś paragraf aby zachować prawo do mieszkania a żeby temu Panu wskazali inny lokal tymczasowy?
anonim cytuj
06-11-2023
Jeżeli mam wystosować pismo to poprostu muszę wiedzieć na jakich przepisach prawa się oprzeć. Nie spotkałam się nigdy z takim przypadkiem a i przekopywanie internetu nic nie dało.
Witam, jeżeli mam zwolnienie lekarskie wypadkowe od dnia 11.08 do 30.09, i mam umówioną wizytę dopiero na 11.09, a lekarz chirurg może wystawić takie zwolnienie tylko 3 dni wstecz, to czy zwolnienie wypadkowe jest traktowane tak jak przepracowane 33 czy tam 30 dni w pracy i mogę np, wziąć zwykłe zwolnienie od jakiegoś lekarza na okres do 11.09?...
Witam, ponad 20 lat temu kupiłem 50% udziałów w domu z działką. Inni współwłaściciele nie żyją i nikt nie przeprowadził do tej pory postępowania spadkowego. Chciałbym oddać część działki w dzierżawę sąsiadowi (on odda mi część swojej - tak będzie nam wygodniej bo działki są wąskie i długie). Czy ta dzierżawa wpłynie na możliwość zasiedzenia przeze mnie nieruchomości za 9 lat? Czy to, że z działki będzie korzystał sąsiad nie spowoduje przerwania b...
Mój bliski kuzyn dostał na adres zameldowania w Polsce ( zapomniał o wymeldowaniu) wezwanie do prokuratury w charakterze podejrzanego. Chodzi o art. 224 kk. Problem polega na tym, że on od wielu lat mieszka daleko poza granicami Polski i nie bardzo ma możliwość, by specjalnie przylecieć do Polski na takie przesłuchanie. Pytanie co w tej sytuacji można zrobić?...
Planowaliśmy wraz z mężem wybudować dom na działce która została przekazana nam w akcie darowizny przez moją Mamę.
Jakiś czas później moja mama zmarła.
Nie ułożyło się nam i w chwili obecnej będzie toczyła się sprawa o rozwód, na działce zostały postawione fundamenty i nawieziona ziemia.
Koszt fundamentów został poniesiony przez mamę Mojego męża
Nie mogę dogadać się z mężem w kwestii działki.
Chciałabym ją odzyskać gdyż jest to moja Ojcowizn...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: