prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Sprzedawca nie zwrócił pieniędzy w ciągu ustawowych 14 dni od daty odebrania przesyłki. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Chodzi o prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.
anonim cytuj
18-11-2021
Wezwanie do zapłaty, pisemne listem z ZPO. Potem sąd.
 
anonim cytuj
18-11-2021
Można też zacząć od tego. Nazywa się to Powiatowy Rzecznik Konsumenta w każdym starostwie powiatowym.
 
anonim cytuj
18-11-2021
W odpowiedzi na pytania dotyczące praw konsumenta i odstąpienia od umowy zawartej na odległość, prawo, a dokładniej Ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014 poz. 827), przewiduje kilka możliwości.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na Art. 27 tej ustawy, który mówi, że konsument, który zawarł umowę na odległość, ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35, w terminie 14 dni.

Jeżeli sprzedawca nie zwrócił Ci pieniędzy w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki, powinieneś mu przypomnieć o tym obowiązku. Można to zrobić poprzez napisanie pisma, w którym domagasz się zwrotu pieniędzy, powołując się na Art. 34 ust. 3 tejże ustawy, zgodnie z którym "Sprzedawca jest zobowiązany niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez konsumenta sposobu dostarczenia rzeczy innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sprzedawcę".

Jeżeli to nie poskutkuje, powinieneś złożyć skargę do Powiatowego Rzecznika Konsumenta lub UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), który może pomóc w wyegzekwowaniu Twoich praw. Pamiętaj, żeby zachować kopie wszelkiej korespondencji oraz dowody nadania przesyłki - mogą okazać się niezbędne w dalszych etapach postępowania.

Jeżeli i to nie przyniesie rezultatu, możliwe jest wszczęcie postępowania sądowego.
 
anonim cytuj
29-07-2023

Sugerowane Tematy

Zmiana warunków pracy bez mojej zgody
Cześć, mam trochę dziwną sytuację z którą nie bardzo wiem co zrobić, chodzi o to że jestem zatrudniona na umowę o pracę na 1/2 etatu, jednak w październiku jedna z menedżerek oświadczyła mi, że chcę wprowadzić zmiany i na jeden miesiąc (październik) chciała abym przeszła z 1/2 na 3/4 etatu, usłyszałam tylko że chciałaby to zrobić i na tym temat się zakończył, w porównaniu do mojej koleżanki nie dostałam żadnej umowy do podpisania! Po dwóch tygo...
Pożyczka u siostry. Czy muszę płacić podatek? Zgłaszać w US?
Hej potrzebuje waszej porady. Chcę pożyczyć od siostry 120 tys zł, które otrzymana przelewem na konto. Umówione jesteśmy ze oddam jej po 14 miesiącach. Czy muszę od tego płacić podatek? Zgłaszać to w US?...
wesele i opłata ZAiKS
Dzień dobry mam pytanie co do zaiksu mamy wesele w sobotę, w umowie z orkiestra mamy napisane że my mamy zapłacić zaiks, w umowie z salą nie ma słowa na ten temat. W Internecie sprzeczne zdania jedni mówią że trzeba inni że to sala i orkiestra ma się tym martwić, jak to w końcu wygląda?:) ...
Kontrola ZUS.
Czy będąc na zwolnieniu lekarskim mogę poręczyć w banku zdolność kredytową. Czy ZUS może się doczepić? Będę wdzięczny za informację....

Wyszukiwarka