Jak uchronić dziecko przed długami rodziców?

Pytanie do kogoś zorientowanego. Wychowuję sam syna od 4 lat, matka dziecka mimo wyroku nie płaci alimentów, synem praktycznie się nie interesuje, nie pracuje, utrzymuje ją partner. Syn ma już 16 lat i boję się ze jak dorośnie to będzie miał problem z matką gdyż ta prowadzi hulaszczy tryb życia, co powinienem zrobić żeby go od tego uchronić? Dodam tylko ze była partnerka nie ma stałego miejsca pobytu i ciężko ja namierzyć....
anonim cytuj
02-11-2023
Odebrać prawa rodzicielskie to uchroni syna w przyszłości żeby matce nie musiał płacić alimentów. A jeśli chodzi o alimenty na syna to do komornika jak komornik nic nie zdoła wtedy sprawę (oczywiście za Pana zgodzą ) składa do prokuratury.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Samo odebranie praw rodzicielskich - nie, ale odebranie praw plus niealimentacja plus brak kontaktu i zaangażowania w życie dziecka są solidnymi argumentami by sąd uchylił obowiązek alimentacyjny względem rodzica.
 
anonim cytuj
02-11-2023
Strasznie to przykre. Pozostaje Ci wnieść o pozbawienie praw rodzicielskich w trybie pilnym (nie mylić z ograniczeniem władzy rodzicielskiej, bo to nic nie da), dobrze uargumentować i dołączyć solidne dowody. Te sprawy trwają nawet 2-3 lata, więc powinieneś już zacząć działać, by choć częściowo uchronić syna przed obowiązkiem alimentacyjnym względem matki. Po drugie, wszcząć postępowanie komornicze (koniecznie!) ewentualnie proces z urzędu o nierealizowanie zasadzonych alimentów (ale to drugie nie wcześniej niż rok przed pełnoletnością żeby matka nie zdążyła wykazać „cudownej przemiany”). Za to już grozi jej kara pozbawienia wolności. Dobrze byłoby też mieć dowody na nierealizowanie kontaktów i brak jakiegokolwiek zaangażowania matki w życie dziecka. To dobre dowody dla sądu gdyby w przyszłości matka miała roszczenia względem syna. Z takimi argumentami syn będzie mógł wnosić o uchylenie obowiązku alimentacyjnego względem matki, ale wszystko musi być na papierze. Ponadto, zbierać wszelkie dowody niealimentacji, braku kontaktów oraz zaangażowania w życie dziecka, by syn miał czym się bronić, w razie gdyby Ciebie zabrakło.
 
anonim cytuj
02-11-2023

Sugerowane Tematy

Jak zakończyć obowiązek alimentacyjny?
Witam. Rzuciłam studia, pracuję na pełen etat, mieszkam na swoim. Chciałabym zdjąć obowiązek alimentacyjny z taty, ponieważ nie kontynuuję już nauki. Wystarczy jakaś ugoda między nami czy potrzebny będzie sąd?...
Jestem w ciąży a nie mam ubezpieczenia.
Jestem w ciąży nie wiem który to tydzień ponieważ nie byłam jeszcze u lekarza. Robiłam wczoraj test. A nie mam ubezpieczenia. Czy ja mogę iść normalnie do lekarza nie płacąc za wizyty?...
Dzierżawa a zasiedzenie.
Witam, ponad 20 lat temu kupiłem 50% udziałów w domu z działką. Inni współwłaściciele nie żyją i nikt nie przeprowadził do tej pory postępowania spadkowego. Chciałbym oddać część działki w dzierżawę sąsiadowi (on odda mi część swojej - tak będzie nam wygodniej bo działki są wąskie i długie). Czy ta dzierżawa wpłynie na możliwość zasiedzenia przeze mnie nieruchomości za 9 lat? Czy to, że z działki będzie korzystał sąsiad nie spowoduje przerwania b...
Kiedy ma miejsce zasiedzenie udziału w nieruchomości?
Nieruchomość leśna stanowi współwłasność kilkudziesięciu osób. Część osób jest właścicielami, a część posiadaczami samoistnymi tej nieruchomości. Każda z tych osób posiada określoną część ułamkową w całej nieruchomości. Zmarł jeden z posiadaczy samoistnych tej nieruchomości, pozostawiając kilku spadkobierców. Czy jest możliwość aby jeden ze spadkobierców zasiedział udziały pozostałych spadkobierców tego samoistnego posiadacza ? Wiedząc, że nie mo...

Wyszukiwarka